Donald Tusk miał zlecić szefom regionów PO utworzenie wstępnych list
Zleciłem szefom 16 regionów PO, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu, nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu – miał powiedzieć podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu KO lider PO Donald Tusk – wynika z nieoficjalnych informacji PAP.
W Warszawie odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z udziałem lidera PO Donalda Tuska.
Z informacji PAP wynika, że podczas obrad Tusk miał w swoim wystąpieniu apelować do wszystkich o przygotowywanie się już do wyborów. Przekonywał, że nikt z Platformy i Koalicji Obywatelskiej nie zdejmie odpowiedzialności za pokonanie PiS, bo KO uzyskała status głównej alternatywy wobec PiS.
Miał poinformować, że zlecił 16 przewodniczącym regionów, by przystąpili do tworzenia wstępnych list do Sejmu. Mówił, że nie można całkowicie rezygnować z idei wspólnego bloku opozycji, ale jest coraz mniej czasu, a do samego końca może nie będzie wiadomo, czy inne ugrupowania opozycyjne są na tyle „dojrzałe”, by zdecydować się na wspólne listy.
Tusk miał także zapowiedzieć, że przez najbliższe tygodnie politycy KO będą obecni w każdym województwie – do czerwca mają odbywać się wyjazdowe posiedzenie klubu co tydzień w innym województwie, połączone ze spotkaniami we wszystkich powiatach i panelami tematycznymi.
Zobacz także
Konfederacja: Nie otwieramy szampana. Jesteśmy ostrożni, czekamy do rana
2019-10-13, 22:34Według pierwszych sondaży, Konfederacja zdobyła 6,4 proc. głosów. - Jeśli wyniki się potwierdzą, będzie to nasz wielki sukces - komentuje Marcin Sypniewski, 'jedynka' na bydgoskiej liście Konfederacji. Czytaj dalej »
Lewica w regionie: "Jesteśmy największym wygranym tych wyborów"
2019-10-13, 22:12Radość w bydgoskim i toruńskim sztabie Lewicy. - Wracamy po czterech latach, by pokazać, że jesteśmy Polsce potrzebni - komentuje Krzysztof Gawkowski, „jedynka' na liście bydgoskiej SLD. Czytaj dalej »
KO w Bydgoszczy i Toruniu: Czekamy na ostateczne wyniki wyborów
2019-10-13, 21:53- Spodziewaliśmy się, że liderem sondaży będzie PiS. Ale na wiele pytań jeszcze nie znamy odpowiedzi - komentuje lider bydgoskiej listy PO-KO Tadeusz Zwiefka. Czytaj dalej »
Euforia w sztabach PiS w regionie. "Przekonaliśmy Polaków, że warto nam zaufać ponownie"
2019-10-13, 21:15Według pierwszych sondaży PiS wygrało zdobywając 43,6 proc. głosów. W bydgoskim sztabie PiS ogromna radość. - Wygraliśmy! Wygraliśmy! - skandują uczestnicy. Czytaj dalej »
Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory i zdobywa większość w Sejmie
2019-10-13, 21:10PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL… Czytaj dalej »
PKW: frekwencja w wyborach parlamentarnych na godz. 17 wyniosła 45,94 proc. [wideo]
2019-10-13, 18:53Frekwencja w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu na godz. 17 wyniosła 45,94 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7 do 21. Czytaj dalej »
Głosowanie w szpitalach. Urna zostaje dostarczona do sali chorych
2019-10-13, 15:11Pacjenci w szpitalach mogą wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Umożliwia im to Kodeks Wyborczy. Czytaj dalej »
PKW: frekwencja w wyborach parlamentarnych na godz. 12 wyniosła 18,14 proc. [wideo]
2019-10-13, 14:04Cztery lata temu w wyborach do Parlamentu frekwencja na godz. 12 wyniosła 16,47 proc. Czytaj dalej »
PKW: głosowanie rozpoczęło się bez przeszkód; 64 incydenty z naruszeniem ciszy wyborczej [wideo]
2019-10-13, 13:29Głosowanie w wyborach parlamentarnych rozpoczęło się o godz. 7 bez przeszkód; Państwowa Komisja Wyborcza odnotowała do godz. 6 rano w niedzielę 64 incydenty w związku z naruszeniem ciszy wyborczej - poinformował w niedzielę na konferencji… Czytaj dalej »
Trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych
2019-10-13, 07:25W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Czytaj dalej »