Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, został szefem miejskich struktur PO
W sobotę (23 października) działacze Kujawsko-Pomorskiej Platformy Obywatelskiej wybierali regionalne władze partii. Szefem regionu pozostaje toruński parlamentarzysta Tomasz Lenz. Platformą bydgoską pokieruje Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.
„Dziś zostałem Nowym Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy. Dziękuję głosującym za zaufanie. W szczególności dziękuję za rekomendacje Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu oraz Posłowi Pawłowi Olszewskiemu. Teraz czas na wspólne działanie! Szczegóły wkrótce." - napisał w mediach społecznościowych Michał Sztybel.
Przypomnijmy, że w sobotę 23 października odbywały się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego PO. Wybory zorganizowano na wzór wyborów państwowych. W lokalnych - 240 - biurach partii ustawiono urny i powołano komisje wyborcze, które wydają karty do głosowania, a wieczorem przystąpiły do liczenia głosów.
Donald Tusk jako kandydat na przewodniczącego partii otrzymał prawie jednogłośne poparcie kujawsko-pomorskiej Platformy, zyskując 99% głosów „za".
Tomasz Lenz po raz kolejny został wybrany przewodniczącym Regionu Kujawsko Pomorskiego, otrzymując 89% głosów „za". Regionalna Platforma wybrała też swoich 26 delegatów na konwencję krajową, a w niektórych powiatach odbyły się również wybory władz powiatowych. Nowym szefem PO we Włocławku został Marek Wojtkowski, w powiecie toruńskim ziemskim Mirosław Graczyk. Szefami struktur powiatowych ponownie zostali Mariusz Trojanowski w powiecie aleksandrowskim, Jerzy Kowalski w lipnowskim,
Halina Janowska-Giłka w tucholskim, a Aleksandra Nowakowska w żnińskim. Poseł Lenz poinformował, że podsumuje wybory w regionie na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
Zobacz także

Wizyta prezydenta w Kujawsko-Pomorskiem - komentarze
2020-06-10, 06:15Droga S10 będzie finansowana z budżetu państwa - taką deklarację złożył w Solcu Kujawskim prezydent RP Andrzej Duda. Z mieszkańcami spotkał się na pl. Jana Pawła II. Czytaj dalej »

Ponad 86 tys. podpisów poparcia w regionie dla Rafała Trzaskowskiego
2020-06-09, 17:35Platforma Obywatelska dziękuje mieszkańcom regionu za poparcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP. Na Kujawach i Pomorzu listy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej podpisało 86 tys. 401 osób. Czytaj dalej »

Robert Kwiatkowski: - Platforma nie ma wrażliwości na lewicowych wyborców
2020-06-08, 11:30- To będzie gwałtowny i intensywny finisz kampanii wyborczej, bo ekipie rządzącej pali się grunt pod nogami - mówił w Rozmowie Dnia poseł Robert Kwiatkowski. Podsumował też działania Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »

Sejm: rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania
2020-06-04, 17:58Sejm zagłosował i jest wotum zaufania do rządu premiera Morawieckiego. Za wnioskiem zgłoszonym przez szefa rządu było 235 posłów. Przeciw 219. Dwóch wstrzymało się od głosu. Czytaj dalej »

Rocznica wyborów 4 czerwca. Jan Wyrowiński: Sen zaczął się spełniać
2020-06-04, 11:34- To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - tak o 4 czerwca 1989 roku mówi były marszałek Senatu Jan Wyrowiński. Dokładnie 31 lat temu w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Czytaj dalej »

Podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego zbierane w urzędzie? Donos się nie potwierdził
2020-06-03, 16:10Postępowanie w sprawie rzekomego zbierania podpisów w Urzędzie Miasta w Świeciu, pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, zostało umorzone przez policję. Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca - ogłosiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu
2020-06-03, 12:14Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w środę 3 czerwca podała termin wyborów prezydenckich. - PKW nie zgłosiła uwag do kalendarza wyborczego, niedługo moje postanowienie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i ruszy kampania wyborcza… Czytaj dalej »

Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy
2020-06-03, 11:27- Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »

Prezydent podpisał ustawę w sprawie organizacji wyborów
2020-06-02, 21:42Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego - poinformował we wtorek na Twitterze rzecznik… Czytaj dalej »

Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy
2020-06-02, 17:55Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatniej kampanii wyborczej postulaty to między innymi podniesienie kwoty wolnej od… Czytaj dalej »