Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów
Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem.
Anna Ośko pracowała już w Urzędzie Gminy w Warlubiu. Po konflikcie z ostatnim wójtem przeniosła się do gminy Dragacz, teraz wróciła. Od czego zacznie swoje urzędowanie?
- Przegląd inwestycji, zakończenie inwestycji, sprawy organizacyjne, sprawdzenie spraw sądowych, których jest dość dużo, a budżet jest do przygotowana, więc na pewno muszę zweryfikować i przejrzeć jakie były plany na nowy rok i co jeszcze pozostało - mówi nowa wójt gminy Warlubie.
- Jest także sprawa mieszkańców PKP, którzy nie mają żadnych umów najmu. Umowa z PKP jest rozwiązana, więc to jest na pewno naglący temat - dodaje Anna Ośko.
Anna Ośko zastąpiła Krzysztofa M. który został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za działanie na szkodę gminy i poświadczanie nieprawdy. Otrzymał też 5-letni zakaz sprawowania stanowisk publicznych. Przedterminowe wybory wójta Warlubia mają się odbyć 20 grudnia.
Anna Ośko była urzędniczką w gminie Dragacz. Odpowiadała za pozyskiwanie środków europejskich. Działa również w Stowarzyszeniu Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o urząd wójta Warlubia. W 2011 r. pełniła funkcję sekretarza gminy Warlubie.
O przekazanie Annie Ośko obowiązków wójta gminy Warlubie wnioskował do premiera wojewoda kujawsko-pomorski.
Zobacz także
Akcja PiS „Tusk równa się bezrobocie”. W lipnowskim w 2011 roku sięgnęło 31 procent
2023-08-25, 13:47- Donald Tusk był premierem polskiej biedy i polskiego bezrobocia - mówiła w Lipnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak. Działacze ugrupowania przypomnieli tam, ile wynosiło bezrobocie w regionie w czasie rządów Platformy… Czytaj dalej »
Nauczyciele, społecznicy i pracownicy samorządowi na liście Lewicy w okręgu bydgoskim
2023-08-25, 08:11Nowa Lewica zaprezentowała kandydatów z okręgu bydgoskiego w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Liderami na liście będą: Krzysztof Gawkowski, Jan Szopiński i Karolina Kozłowska. Czytaj dalej »
Wyborcze listy partii Polska 2050 w Bydgoszczy i Toruniu. Toruńską „dwójką” jest wójt Płużnicy
2023-08-24, 19:49Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu w Bydgoszczy i Toruniu. Na listach Trzeciej Drogi w okręgu wyborczym nr 5 (Toruń) wystartuje 13 przedstawicieli tej partii, a w okręgu nr 4 (Bydgoszcz) - 12. Czytaj dalej »
Lewica chce „wziąć odpowiedzialność za Polskę”. Prezentacja kandydatów w Toruniu
2023-08-23, 20:01Robert Biedroń apelował do oddawania głosów na Lewicę, by - jak mówił - odsunąć PiS od władzy i nie dopuścić do władzy Konfederacji. Na toruńskiej Starówce zaprezentowano kandydatów komitetu wyborczego Nowa Lewica do Sejmu… Czytaj dalej »
Hołownia i Kosiniak-Kamysz zaprezentowali kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu
2023-08-22, 16:57Lider Polski 2050 Hołownia oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili we wtorek w Warszawie kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu. - Wierzę, że Trzecia Droga zmieni naszą politykę, że po 15 października stworzymy najlepszy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski [Konfederacja]: Listy Platformy zaczynają przypominać wielki odkurzacz
2023-08-21, 16:20Marcin Sypniewski z Konfederacji krytykuje przyjęcie przez Donalda Tuska na listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej, lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Na konferencji prasowej w Bydgoszczy polityk Konfederacji nazwał ten sojusz … Czytaj dalej »
Prezentacja kandydatów KO z Torunia. Chcą zacząć realizować własne pomysły
2023-08-21, 15:18Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Toruniu zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi do Sejmu i Senatu. Była to też okazja do prezentacji kandydatów. Czytaj dalej »
Lewica rozlicza się z wyborcami. Politycy z Kujaw i Pomorza pokazali, ile zdziałali
2023-08-21, 14:45Aktywność na rzecz utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu medycznego, wnioski budżetowe dotyczące m.in. wsparcia dla samorządów, czy niedopuszczenie do fuzji bydgoskich szpitali szpitali - to według działaczy Lewicy główne sukcesy… Czytaj dalej »
Dr Patryk Tomaszewski: W Polsce proces wyborczy nie jest naruszany [Rozmowa Dnia]
2023-08-21, 09:30Politolog dr Patryk Tomaszewski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK podkreślał, że nie jest właściwe wskazywanie Polakom wyboru politycznej drogi przez polityków z innego kraju. Czytaj dalej »
Donald Tusk na wiecu we Włocławku: 15 października będzie dniem sądu
2023-08-18, 20:57- Pełnej prezentacji programu wyborczego poświęcimy cały dzień. Będzie to program nie tylko na 4 lata, ale też 100 konkretów na pierwszych 100 dni - mówił Donald Tusk, lider Koalicji Obywatelskiej, we włocławskim amfiteatrze. W… Czytaj dalej »