Konfederacja mobilizuje sympatyków. Cel - wybory samorządowe
Ponad 16 tys. osób zapisało się już do Klubów Konfederacji. W całej Polsce powstało ich prawie 700, z czego 45 na Kujawach i Pomorzu. Największy w regionie działa w Bydgoszczy.
Powstanie Klubów Konfederacji, które mają być lokalnymi strukturami partii, zainaugurowano tydzień temu. Mogą do nich dołączać sympatycy ugrupowania. Dziś do takiego kroku zachęcał w Bydgoszczy Marcin Sypniewski, członek Centralnego Zespołu Klubów Konfederacji i sekretarz partii oraz Damian Gastoł - lider Klubu Konfederacji Bydgoszcz.
- To jest pierwsza tak otwarta struktura partii politycznej, do której każdy może przystąpić. Kluby Konfederacji mają dwa główne zadania. Pierwsze to jest pomoc w rozpowszechnianiu naszych poglądów, w dotarciu z naszymi poglądami do jak najszerszej grupy ludzi i uczestniczenie w akcjach ogólnopolskich. Drugie zadanie Klubów Konfederacji to działalność lokalna, przygotowanie się do wyborów samorządowych, tworzenie programu. Potrzebujemy bardzo dużo osób, żeby wystartować w wyborach samorządowych. To jest bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i w ten sposób chcemy je znaleźć - powiedział Marcin Sypniewski.
Sympatycy Konfederacji mogą zarejestrować się na stronie i dołączać do istniejących już lokalnych klubów lub założyć własny. Klub powinien liczyć co najmniej pięć osób.
Zobacz także

Ryszard Brejza: Nie da się zbudować niczego dobrego w oparciu o nienawiść
2023-10-12, 22:00Ryszard Brejza - kandydat do Senatu reprezentujący Pakt Senacki -podsumował dziś w Parku Solankowym w Inowrocławiu swoją kampanię wyborczą. - Była bardzo brutalna ze strony polityków PiS - powiedział prezydent Inowrocławia. Czytaj dalej »

Radna Szabelska: Chaos komunikacyjny w Bydgoszczy, kierowcy nie są dobrze informowani
2023-10-12, 21:33Problemom komunikacyjnym w Bydgoszczy i trudnej sytuacji w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych poświęcona była konferencja prasowa Grażyny Szabelskiej. Czytaj dalej »

Orędzie marszałka Senatu: Wybory powinny wyłonić najlepszą reprezentację narodu [wideo]
2023-10-12, 21:10- Apeluję o udział w wyborach; niezależnie od tego, jakie są państwa preferencje personalne, apeluję, abyście wybrali kandydatów, którzy respektują demokrację, praworządność, prawa mniejszości, są pełni szacunku do kobiet… Czytaj dalej »

Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »

Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »

Orędzie prezydenta: Decyzje wyborcze wpłyną na przyszłość Polski i wszystkich Polaków [wideo]
2023-10-12, 20:23- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Czytaj dalej »

Trzecia Droga w Bydgoszczy: Wydatki na edukację i pensje nauczycieli muszą wzrosnąć
2023-10-12, 20:02Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji nauczyciele i jednocześnie kandydaci Trzeciej Drogi - Sławomir Drelich i Rafał Schaffrath - przedstawili pomysły koalicji na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. Czytaj dalej »

Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »

Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »

Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »