Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO?
Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - Poglądy pani Ani to jej prywatna sprawa – odpowiada szefowa fundacji.
Chodzi o decyzję zarządu fundacji Dum Spiro Spero, za której pośrednictwem Anna Derewienko zbierała pieniądze na leczenie. Zarząd, na którego czele stoi bydgoska radna PO, miał rozwiązać umowę z artystką, powołując się na „bliżej nieokreślone, niestosowne zachowanie”, które doprowadziło do utraty ważnego sponsora. Zdaniem Anny Derewienko sprawa ma charakter polityczny, a władze fundacji oczekiwały poparcia konkretnej partii.
- Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące Bydgoszcz.
Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej zarząd. Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę. Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi. Proszę o udostępnianie posta celem pokazania, jak się kończy nie popieranie radnych PO miasta Bydgoszczy. Żenujące to mało powiedziane. Wstyd! Wstyd! I jeszcze raz wstyd! A do niedawna chwalono się tym, ile dla mnie fundacja zrobiła - napisała Anna Derewienko na Facebooku.
- Nie oceniamy działań, ani poglądów pani Ani, to jej prywatna sprawa – odpowiada prezes fundacji Katarzyna Zwierzchowska. - Grupa sponsorów poczuła się obrażona działaniami pani Ani, ale to już jest kwestia ich wzajemnych relacji. Zarząd stwierdził - w świetle otrzymanej korespondencji - że postawa pani Ani przyniosła szkodę fundacji i nie chcielibyśmy, aby takie sytuacje się powtarzały. Mamy jeszcze innych podopiecznych i chcielibyśmy jeszcze długo działać – dodaje.
Katarzyna Zwierzchowska odniosła się także do zapowiedzi artystki, która zagroziła sądem, jeżeli fundacja uniemożliwi jej wypłatę pieniędzy zgromadzonych na subkoncie. - Okres wypowiedzenia umowy trwa miesiąc i przez ten czas Anna Derewienko będzie mogła dowolnie dysponować swoim kontem – mówi szefowa fundacji.
Zobacz także
„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
2019-10-10, 16:30Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu. Czytaj dalej »
Marzenna Drab chce zrealizować co najmniej 250 trudnych spraw grudziądzan
2019-10-10, 11:15- Chcę rozwiązać minimum 250 trudnych spraw mieszkańców - powiedziała w Grudziądzu Marzenna Drab kandydatka na posłankę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister edukacji przedstawiła swój program wyborczy. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO, podsumował kampanię
2019-10-10, 10:33W kampanii postawiliśmy na bezpośredni kontakt z ludźmi i byliśmy aktywni - podsumował Ireneusz Nitkiewicz - kandydat do Sejmu z listy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w okręgu bydgoskim. Przypomniał tez najważniejsze założenia… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o reformie zdrowia
2019-10-10, 09:59Reforma służby zdrowia we wszystkich krajach trwa zwykle 2 - 3 kadencje rządu i parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość ma ambicje przeprowadzić ją przez dwie kadencje - powiedział w Rozmowie Dnia Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący… Czytaj dalej »
Torbyd cały weekend za darmo. Ale frekwencja w wyborach musi być powyżej 60 proc.
2019-10-10, 08:02Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę (13 października) na wybory do Sejmu i Senatu RP. Jeśli mieszkańcy się zmobilizują, będzie nagroda. Czytaj dalej »
Tadeusz Zwiefka: Koalicja Obywatelska wie, jak uzdrowić służbę zdrowia
2019-10-09, 21:26- Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, ale Koalicja Obywatelska ma pomysł, jak to zmienić. Niektóre rzeczy da się poprawić od ręki - mówił w Bydgoszczy były europoseł Tadeusz Zwiefka. Czytaj dalej »
Ostatnia debata przed wyborami w Polskim Radiu PiK. Z kandydatami do Senatu [wideo]
2019-10-09, 21:13Aż 8 debat wyborczych przed wyborami odbyło się w Polskim Radiu PiK. Czwartkowa - z kandydatami do Senatu - była ostatnią. Czytaj dalej »
Zbigniew Girzyński: Będę walczył, by Toruń był bliżej autostrady
2019-10-09, 20:38- Polska staje przed ogromną szansą, żeby utrzymać dobry kierunek zmian - powiedział w Toruniu dr Zbigniew Girzyński. Kandydata do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości poparli dziś prof. Wojciech Polak i szef toruńskich struktur… Czytaj dalej »
Premier Morawiecki: Obwodnica Strzelna wśród 100 najważniejszych w kraju [wideo]
2019-10-09, 18:48Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, obwodnica Strzelna zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju. Informację o tym przekazali podczas spotkania z mieszkańcami minister Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Czeki dla strażaków. Poseł Latos wspiera ochotników z powiatu świeckiego
2019-10-09, 18:08Pięć symbolicznych czeków, każdy po 3 tysiące złotych, wręczył strażakom-ochotnikom z powiatu świeckiego poseł PiS Tomasz Latos. Czytaj dalej »