„Nie wolno odpuścić, na urlopie też trzeba głosować!”. Posłowie PiS o wyniku prezydenta
Poseł Tomasz Latos, szef regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości i poseł Piotr Król są zadowoleni ze wstępnych wyników pierwszej tury.
- Wyniki są bardzo dobre, obiecujące, a jednocześnie widać, że potrzebna jest pełna mobilizacja wszystkich – mówi Tomasz Latos. - Pan prezydent będzie nadal na pewno bardzo aktywny od rana do nocy i to samo powinno dotyczyć sztabowców, wolontariuszy i nas -wszystkich wyborców. Pamiętajmy, że nie wolno odpuścić, być zadowolonym. Nawet jeśli ktoś wyjedzie na urlop, to powinien głosować w innym miejscu, Pamiętajmy też, że była rekordowa frekwencja, za co należą się ogromne podziękowania i gratulacje - dodaje.
Zdaniem posła Piotra Króla, wielkim sukcesem Andrzeja Dudy jest wynik lepszy niż w pierwszej turze pięć lat temu. - Przede wszystkim - wielkie podziękowania dla wszystkich wyborców za głosy dla pana prezydenta, bo po 5 latach tej trudnej prezydentury, gdy pan prezydent był wielokrotnie atakowany, poprawienie wyników z pierwszej tury to świetny prognostyk, by wygrać w drugiej turze – uważa poseł.
Zobacz także

Marcin Sypniewski: Drugi raz Konfederacja przebiła barierę miliona głosów
2020-06-28, 23:00Dla Marcina Sypniewskiego, wiceprezesa partii Wolność i bydgoskiego działacza Konfederacji, zdobycie miliona głosów jest wielkim sukcesem Krzysztofa Bosaka. Czytaj dalej »

Poseł Zwiefka: Spodziewałem się, że Duda i Trzaskowski będą w drugiej turze
2020-06-28, 22:50- Właśnie takiego wyniku się spodziewałem - mówił poseł Tadeusz Zwiefka z Koalicji Obywatelskiej po ogłoszeniu wyników pierwszej tury. Czytaj dalej »

Rekordowa frekwencja w Polsce, w Kujawsko-Pomorskiem poniżej średniej krajowej
2020-06-28, 22:23Najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich była w woj. mazowieckim i wyniosła 68,1 proc. - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Najniższą zanotowano w woj. opolskim - 58,3 proc. Czytaj dalej »

„Dobra pozycja wyjściowa, druga tura do wygrania”. Aplauz w KO w Bydgoszczy
2020-06-28, 22:18Z wielkim aplauzem 30-procentowy wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego przyjęli goście wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

„Mobilizujemy siły, jest dużo do zrobienia”. Radość w PiS w Toruniu [wideo]
2020-06-28, 22:05Okrzyki i oklaski podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu - po ogłoszeniu zwycięstwa Andrzeja Dudy. Czytaj dalej »

Sondażowe wyniki exit poll: Prezydent Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę! [komentarze]
2020-06-28, 21:08Prezydent Andrzej Duda, według sondażu exit poll, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, otrzymując 41,8 procent głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 procent. Czytaj dalej »

Polacy głosują za granicą. Jak to się robi na Wyspach Kanaryjskich?
2020-06-28, 19:03W wyborach prezydenckich głosują też nasi rodacy za granicą. Niektórzy musieli bardzo się postarać by wziąć udział w wyborach. Czytaj dalej »

Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
2020-06-28, 17:12Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Czytaj dalej »

W Żninie głosowanie bez problemów. Więcej osób w lokalu tylko po mszy
2020-06-28, 15:15Płynnie, bez incydentów i kolejek - tak wybory przebiegają w Żninie. Jedyne, i to krótkie, kolejki ustawiały się przed otwarciem lokali wyborczych. Czytaj dalej »