Premier w Bydgoszczy: wszystkie inwestycje są możliwe dzięki współpracy prezydenta z rządem
Wszystkie inwestycje są tutaj możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy prezydenta z rządem - powiedział w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki.
Na ostatniej prostej kampanii wyborczej potrzebna jest mobilizacja dla wygranej prezydenta Andrzeja Dudy - przekonywał premier Mateusz Morawiecki.
Podczas spotkania z wyborcami na Rynku w Starym Fordonie szef rządu powiedział, że aby zwyciężyć, „potrzebujemy mobilizacji, aktywności w każdej godzinie tych ostatnich kliku dni, żeby prezydent Duda zwyciężył jak najszybciej”. - Żebyśmy dalej mogli reformować Polskę, żebyśmy to mogli robić w zgodzie, razem z panem prezydentem - podkreślił.
- Pierwsza tura, pierwsza tura - skandowali zgromadzeni.
- Do tego potrzebny jest wasz ogromny wysiłek, o który bardzo proszę - powiedział Morawiecki. Zaznaczył, że strategią opozycji była „ulica i zagranica i wsparcie mediów, które są po jej stronie”. - A my możemy tylko wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Możemy rozmawiać, dyskutować, przekonywać - mówił premier.
- To wielka nadzieja, że Polska nie zmarnuje swojej szansy, tej szansy na rozwój i tej szansy, którą widzą najlepsze instytucje finansowe i analityczne z całego świata jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, jak sama Komisja Europejska, która mówi, że Polska ma szansę najszybciej wyjść z kryzysu - powiedział szef rząd.
- Ma szansę, ale tylko wtedy, kiedy będzie zgoda, szybka, i dobra współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą - podkreślił.
Morawiecki podkreślał na spotkaniu, że wszystkie inwestycje są możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy rządu z prezydentem. - A nie współpracy, której by nie było, bo przecież właśnie konkurent pana prezydenta to właśnie wiceprzewodniczący tej samej Platformy Obywatelskiej, dziecko marketingu politycznego Donalda Tuska, pan Rafał Trzaskowski, to on mówił parę dni temu, że nie był posłem cztery lata temu, nie pamiętał nawet, że był posłem. Potem mówił, że nie głosował przeciw obniżce wieku emerytalnego, a głosował, czyli kłamał. Rafał nie kłam! - apelował premier.
Szef rządu podkreślał też, że Platforma Obywatelska, żeby poradzić sobie z poprzednim kryzysem, który - jak mówił - był dużo łatwiejszy niż ten związany z koronawirusem podwyższała podatki, zabrała OFE, wprowadzała umowy śmieciowe. - I na koniec jeszcze była oferta - wyjedźcie z kraju. Weź kredyt, zmień pracę - to była polityka pana Rafała Trzaskowskiego, pana Donalda Tuska, pana Grzegorza Schetyny, pana Borysa Budki - podkreślił Morawiecki.
Według niego, polityka prezydenta Andrzeja Dudy jest dokładnie odwrotna. - Obniżać podatki, polityka społeczna jak najszersza dla ludzi i inwestycje lokalne - wymienił premier.
Mateusz Morawiecki gościł też w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie poinformował o przeznaczeniu z budżetu państwa blisko 300 mln zł na zbudowanie nowego kampusu uczelni. Jak dodał umowa dotycząca wieloletniego planu budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zostanie podpisana jeszcze w poniedziałek.
Zobacz także
Małgorzata Taranowicz (PiS): Moje banery ewidentnie znikają z Grudziądza
2023-09-26, 12:26Ktoś niszczy banery wyborcze Małgorzaty Taranowicz, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z Grudziądza. - Chciałabym, żeby wszyscy się szanowali nawzajem - mówi obecna radna sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Ministerstwo Zdrowia: Zgłoszenie programu dot. szpitala Jurasza odbędzie się w październiku
2023-09-25, 20:35Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł na Sejm, Jan Szopiński z Lewicy zwrócił uwagę na planową budowę budynku pediatrii przy szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. Zdaniem parlamentarzysty do miasta nie trafiła ani złotówka… Czytaj dalej »
Jarosław Wenderlich: Na gazetę „Jak rząd traktuje naszą Bydgoszcz” wydawane są publiczne pieniądze
2023-09-25, 15:35Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości zwracali uwagę na zbędne - ich zdaniem - wydatki miasta. Kandydujący do Sejmu szef klubu PiS w radzie, Jarosław Wenderlich zapowiedział zwrócenie się do gospodarzy miasta o ich wyjaśnienie. Czytaj dalej »
Poseł Szopiński: Gdzie są obiecane pieniądze dla bydgoskiego szpitala im. Jurasza?
2023-09-25, 14:46Poseł Jan Szopiński pyta, na jakim etapie jest budowa nowego budynku pediatrii, planowanego przy szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Obrona Polski na linii Wisły oznaczałaby, że Bydgoszcz czekałby los Mariupola
2023-09-25, 10:16- Zgodnie z planami z 2011 roku obrony Polski na linii Wisły miasta, miasteczka i wsie m.in. we wschodniej, ale także centralnej Polsce czekałby los ukraińskiej Buczy. Byłyby to absolutne zniszczenia, ciężkie walki miejskie i wielkie… Czytaj dalej »
Zbigniew Ziobro: Jeśli wygramy wybory, zmusimy UE do wypłaty środków z KPO [Rozmowa dnia]
2023-09-25, 09:31- Polska ma możliwość wymuszenia na Unii Europejskiej wypłaty należnych środków z Krajowego Planu Odbudowy i zrobi to po wyborach, jeśli Zjednoczona Prawice je wygra — uważa Zbigniew Ziobro — minister sprawiedliwości, który… Czytaj dalej »
Piotr Malich chce utworzenia nowych parków narodowych. Podpisał się pod „Manifestem leśnym”
2023-09-24, 16:53Większa decyzyjność Polaków w zarządzaniu lasami i wyłączenie z gospodarki leśnej 20 proc. terenów leśnych - między innymi tego domaga się Piotr Malich, kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 4. W Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Zbigniew Ziobro w Inowrocławiu: Polska jest dzisiaj szczególnie atakowana
2023-09-24, 15:15- Rząd realizuje stanowczą politykę obrony polskich granic - powiedział w Inowrocławiu minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To w tym mieście stacjonują żołnierze, którzy służyli na polsko-białoruskiej granicy, broniąc naszego… Czytaj dalej »
Posłanki KO zachęcają do głosowania 15 października. Akcja „Kobiety na wybory” w regionie
2023-09-24, 13:43- Doskonale wiemy, że to Koalicja Obywatelska zadba najlepiej o bezpieczeństwo kobiet - przekonywały w Toruniu posłanki Barbara Nowacka, Kinga Gajewska i Iwona Hartwich. Nasz region jest kolejnym przystankiem akcji „Kobiety na wybory”… Czytaj dalej »
Minister Schreiber ogłasza: „Razem piszemy historię”. Po konwencji w Bydgoszczy [zdjęcia]
2023-09-23, 19:03- Wybory zdecydują o tym, czy Polska zawróci z drogi, którą dziś idzie, czy będzie ją kontynuowała, czy głos Polski w Europie będzie wybrzmiewał, czy wszyscy na wszystko znowu będą się zgadzali - powiedział w sobotę w Bydgoszczy… Czytaj dalej »