Wizyta prezydenta w Kujawsko-Pomorskiem - komentarze
Droga S10 będzie finansowana z budżetu państwa - taką deklarację złożył w Solcu Kujawskim prezydent RP Andrzej Duda. Z mieszkańcami spotkał się na pl. Jana Pawła II.
- To są dobre wiadomości, to przyspieszy tę inwestycję. Jest wiele inwestycji o znaczeniu ogólnopolskim, które trzeba zrealizować dla Polski dla Polaków i pan prezydent to zadeklarował. Cieszymy się, że właśnie padła także deklaracja dotycząca drogi S 10. Wcześniej padła deklaracja dotycząca drogi S 6. Jest także wiele innych dobrych deklaracji ze strony pana prezydenta, to przecież kwestia bonu dla dzieci, dla młodzieży... Mam nadzieję, że dokonana zostanie reelekcja, bo pan prezydent na to zasługuje - ocenił Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Prezydent podczas spotkania w Solcu Kujawskim podsumował mijającą kadencję i złożył deklaracje na przyszłość. - To nie tylko spotkania wyborcze, ale także wsłuchiwanie się w głos mieszkańców regionu - mówi poseł PiS Tomasz Latos.
- Jestem w ogóle pod wielkim wrażeniem wszystkiego, co powiedział pan prezydent. To było znakomite, bardzo dynamiczne wystąpienie, no ale oczywiście szczególnie uważnie słuchałem i ucieszyłem się z deklaracji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S 10. To, że będzie wybudowana tylko z pieniędzy publicznych, a nie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a przede wszystkim, że będzie wybudowana 3 lata wcześniej, to jest miód na moje serce, ale myślę, że miód na serce wszystkich mieszkańców naszego regionu - powiedział Tomasz Latos.
- Prezydent ma plan na wyjście z kryzysu - podkreślił minister Łukasz Schreiber po wizycie Andrzeja Dudy w Solcu Kujawskim.
- Ta kampania tak naprawdę się zaczyna, jest taka niezwykła aktywność. Prezydent przyjeżdża do Solca Kujawskiego - do miejscowości, w której Prawo i Sprawiedliwość przecież nie osiąga 90 proc., ba, nawet nie wygrywa wyborów, ale właśnie dlatego, że prezydentowi zależy na tym, by rozmawiać ze wszystkimi Polakami. To, co jest najważniejsze, że jest pomysł, że prezydent przedstawił plan Dudy. To jest pomysł na to jak mamy wychodzić po pandemii koronawirusa - przez wielki plan inwestycyjny i w sprawy duże i w sprawy mniejsze - powiedział Łukasz Schreiber.
Andrzej Duda zadeklarował m.in., że priorytetem jego prezydentury jest rodzina, a on sam nie waha się odrzucania niekorzystnych dla Polski ustaw.
Zobacz także

„Nie róbmy polityki – róbmy miasto”. Ewa Koman kandydatką na prezydenta Inowrocławia
2024-01-19, 20:26Ewa Koman powalczy w nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta Inowrocławia. Popiera ją Porozumienie Samorządowe tworzone przez część miejskich radnych i przewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasza Marci… Czytaj dalej »

Dwóch kandydatów na stanowisko rektora UMK. Andrzej Sokala nie ubiega się o kolejną kadencję
2024-01-19, 16:31Dwie osoby będą walczyć o fotel rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w kadencji 2024-2028. To prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz prof. dr hab. Wojciech Wysota z Wydziału Nauk… Czytaj dalej »

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski ogłosił, że będzie walczył o reelekcję
2024-01-16, 20:32Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych. Będzie ubiegał się o trzecią z kolei kadencję szefa włocławskiego ratusza. Czytaj dalej »

USA: Donald Trump zwycięzcą republikańskich prawyborów w Iowa [wideo]
2024-01-16, 12:26Były prezydent Donald Trump zdecydowanie wygrał poniedziałkowe inauguracyjne prawybory republikańskie w stanie Iowa, zdobywając 52 proc. głosów - wynika z ogłoszonych rezultatów po podliczeniu niemal wszystkich głosów. Czytaj dalej »

Premier Tusk: Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia [wideo]
2024-01-15, 14:43Datę wyborów samorządowych ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. - Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - dodał szef rządu. Czytaj dalej »

Tajwan: Sobotnie wybory to jedno z najważniejszych wydarzeń geopolitycznych w roku [wideo]
2024-01-12, 20:45W sobotnim głosowaniu mieszkańcy wyspy zdecydują, czy zacieśnią więzy z komunistycznymi Chinami, które pod rządami Xi Jinpinga nie wykluczają inwazji na Tajwan, czy też wzmocnią swoją autonomię i demokrację. Czytaj dalej »

Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów parlamentarnych z 15 października
2024-01-11, 14:10„Wybory do Sejmu i Senatu z 15 października 2023 r. są ważne' - głosi podjęta w czwartek (11 stycznia) uchwała całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Czytaj dalej »

Prof. Artur Laska będzie kandydować na rektora UKW. Publikuje swój spot wyborczy [wideo]
2024-01-09, 11:12„Razem dla Uniwersytetu” to hasło kampanii prof. Laski, dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Poniżej oświadczenie kandydata. To już trzecia osoba z uniwersyteckiego grona, która zapowiada… Czytaj dalej »

Zmiany przed wyborami samorządowymi. We Włocławku było pięć okręgów, będą cztery
2023-12-21, 07:51Od najbliższych wyborów samorządowych zaczną obowiązywać zmiany na wyborczej mapie Włocławka. Najpierw wojewoda zmniejszył liczbę mandatów w Radzie Miejskiej Włocławka - z 25 do 23. W ślad za tą decyzją włocławski komisarz… Czytaj dalej »

Aktywni dla Torunia wystawią kandydata na prezydenta. Chcą „debetonizacji układu”
2023-12-15, 16:37Klub radnych „Aktywni dla Torunia” zapowiada start w zbliżających się wyborach samorządowych. Wśród kandydatów na prezydenta miasta pojawiają się jak na razie dwa nazwiska - Margareta Skerska-Roman i Maciej Krużewski. Czytaj dalej »