Prof. Jacek Woźny wygrywa! Przez kolejne cztery lata będzie rządził UKW
Są już oficjalne wyniki wyborów rektora na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Profesora Jacka Woźnego poparło dwie trzecie elektorów. Zdobył 79 głosów, a jego konkurent 38.
W walce o fotel rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Woźny pokonał prof. Bernarda Mendlika. - Ciesze się, że po raz drugi udało mi się przekonać do siebie społeczność akademicką - komentuje głosowanie nowy-stary rektor. Jak mówi, stawia na uniwersyteckość uczelni. Nam zdradza też, jakie zadania są dla niego najważniejsze w kończącej się i rozpoczynającej wkrótce nowej kadencji.
- Najpilniejsze to dokończenie roku akademickiego, przejście sesji egzaminacyjnej, obron magisterskich. Zbliżają się obrony doktorskie i inne ważne nadania w sytuacji ograniczonego, wymuszonego kontaktu, co jest trudne - mówi prof. Woźny. - A poza tym inwestycje, które realizujemy i które się rozpędzają, a do tego wszystkiego jeszcze utrzymanie kategorii naukowej, więc jest sporo wyzwań.
Wybory rektora UKW pierwotnie miały odbyć się 24 marca, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte. Ostatecznie głosowanie odbyło się online. Prof. Jacek Woźny ma 58 lat. Rektorem uczelni został w 2016 roku. Z wykształcenia jest archeologiem. Zanim został rektorem, pełnił funkcję prodziekana i dziekana wydziału humanistycznego, a także prorektora Akademii Bydgoskiej ds. dydaktycznych.
Zobacz także

Tomasz Latos: Zdrowie jednym z priorytetów w pracy europosłów
2019-05-24, 16:54Sprawy dotyczące ochrony zdrowia są ponad podziałami politycznymi, stąd te ważne kwestie mogą łączyć przyszłych europosłów - uważa Tomasz Latos, startujący do Parlamentu Europejskiego z kujawsko-pomorskiej listy Prawa i Spra… Czytaj dalej »

Europoseł Janusz Zemke dla regionu: edukacja i czas, którego się nie policzy
2019-05-24, 14:30Staże i stypendia, kursy komputerowe dla seniorów, zajęcia z angielskiego dla dzieci, wycieczki do Brukseli i Strasburga. Europarlamentarzysta podsumował swoją dziesięcioletnią aktywność na rzecz mieszkańców województwa. Czytaj dalej »

- Nie wyprowadzimy Polski z Unii. Będziemy Unię niszczyć - mówią Konfederaci
2019-05-24, 13:34- Tą kampanią, tymi wyborami nie kończymy wspólnej przygody, nie kończymy wspólnej walki o dobrą, konserwatywną, chrześcijańską Polskę - zapowiadają kandydaci Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Czytaj dalej »

Główną przyczyną zgonów w Europie jest aborcja - mówił w Toruniu Tomasz Mentzen
2019-05-24, 11:17Kandydat jest „czwórką” na liście Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Uważa, że w sprawie aborcji potrzebna jest odezwa Parlamentu Europejskiego. Nie ma złudzeń. Żadna z dużych polskich partii tematu nie podejmie... Czytaj dalej »

Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo]
2019-05-24, 09:40- Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marszałek Sejmu jest „jedynką” na kujawsk-pomorskiej liście Koalicji Europejskiej… Czytaj dalej »

Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie
2019-05-23, 22:45- Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu zapowiada, że zrobi wszystko aby ten podział w naszym regionie był s… Czytaj dalej »

Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce
2019-05-23, 11:00- Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman Bäcker, politolog z UMK. Czytaj dalej »

Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...
2019-05-22, 18:53O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka' na regionalne liście Wiosny w eurowyborach. Czytaj dalej »

Na górze Mikołaj Kopernik, na dole Zbigniew Girzyński, a w tle kampania wyborcza
2019-05-22, 15:03Infrastruktura, gospodarka oraz inwestycje w kulturę i człowieka - tym, między innymi, chce zająć się dr Zbigniew Girzyński, kandydat listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »

Poseł Tomasz Latos: Trzeba wypromować województwo w Unii Europejskiej
2019-05-22, 13:46- Chcę zabiegać o to, by nasze piękne województwo promowane było w Brukseli i Strasburgu - zapewniał podczas konferencji przy pomniku Kopernika w Toruniu poseł PiS Tomasz Latos. Czytaj dalej »