Za piątym razem się udało: gmina Dobrcz ma wreszcie skarbnika
Joanna Ratkowska oficjalnie nowym skarbnikiem gminy Dobrcz. Rada przyjęła w czwartek 7 maja stosowną uchwałę 9 głosami "za" i 6 "wstrzymującymi się".To kandydatka, którą już wcześniej proponował wójt gminy, jednak część radnych sprzeciwiła się i zawnioskowała o rozpisanie konkursu na to stanowisko.
Jak poinformował wójt Andrzej Berdych, Joanna Ratkowska pokonała w konkursie jednego kontrkandydata, a jej kompetencje nie powinny budzić żadnych wątpliwości:
- Też były możliwości zadawania merytorycznych pytań na komisjach. Nigdy nie zadano merytorycznego pytania tej pani. Do pięciu razy sztuka. Za piątym razem rada zaakceptowała kandydaturę pani Ratkowskiej. Z premedytacją zaprosiłem jako obserwatorów dwóch radnych: przewodniczącą komisji budżetu i przewodniczącego z poprzedniej kadencji komisji budżetu. Powiedzmy, że z dwóch różnych opcji. Mogli się przyjrzeć, zobaczyć, jak te wybory wyglądały.
Burzliwy okres "bezkrólewia" w zarządzaniu finansami gminy trwał 3 miesiące.
Zobacz także

Sąd nakazał powtórkę wyborów w Łubiance. Czy wójt straci większość w radzie?
2020-09-04, 15:12Mieszkańcy gminy Łubianka pójdą w niedzielę, 6 września, do urn. Dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych sąd uznał, że podczas głosowania w 2018 roku doszło do nieprawidłowości przy wyborze jednego z radnych gminy i zarządził… Czytaj dalej »

Białoruscy opozycjoniści w areszcie. Zarzut: próba przejęcia władzy w kraju
2020-08-24, 15:28Białoruska milicja potwierdziła zatrzymanie w poniedziałek, 24 sierpnia dwójki członków prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, Wolhi Kawalkawej i Siarhieja Dyleuskiego, który jest też przywódcą strajku w mińskiej fabryce tr… Czytaj dalej »

Konfederacja mobilizuje sympatyków. Cel - wybory samorządowe
2020-08-18, 17:45Ponad 16 tys. osób zapisało się już do Klubów Konfederacji. W całej Polsce powstało ich prawie 700, z czego 45 na Kujawach i Pomorzu. Największy w regionie działa w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

List z Białorusi: "Polsko, pomóż nam! Nie zostawiaj nas samych! Błagamy!"
2020-08-14, 16:20Treść dramatycznego listu przedstawił bydgoski radny klubu PiS, Krystian Frelichowski, który od lat wspiera Białorusinów materialnie m.in. organizując zbiórki darów. Autorka listu nie ujawnia swoich danych, w obawie o bezpieczeństwo… Czytaj dalej »

W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów
2020-08-12, 21:22Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. Czytaj dalej »

Część protestów wyborczych analizowana pod kątem połączenia do wspólnego rozpoznania
2020-07-27, 21:00Protesty wyborcze, w których zarzuty są tożsame i powtarzają się, są analizowane pod kątem możliwości połączenia do wspólnego rozpoznania - poinformował w poniedziałek zespół prasowy Sądu Najwyższego. Na razie rozpoznano… Czytaj dalej »

Przez te pięć błędnych kart, w gminie Łubianka znów będą wybory!
2020-07-18, 07:10We wrześniu gminę Łubianka czekają wybory uzupełniające do rady gminy. Wojewoda kujawsko-pomorski unieważnił mandat jednego z radnych Komitetu Wyborczego wójta Jerzego Zająkały, po prawomocnym wyroku sądu. Przypomnijmy, że jeden… Czytaj dalej »

Wygrali strażacki wóz, ale nie mają u siebie jednostki straży...
2020-07-16, 13:28Miała być radość, a jest tylko... żal. Mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka koło Torunia tłumnie poszli na wybory 12 lipca i wygrali tzw. bitwę o wozy. W związku z ponad 70-procentową frekwencją MSWiA przyznało gminie pojazd dla… Czytaj dalej »

Współpraca rządu z Konfederacją? O tym w Rozmowie Dnia z Grzegorzem Braunem
2020-07-15, 10:31- My wszystkie poważne propozycje będziemy traktować poważnie - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, odnosząc się do zaproszenia sformułowanego przez prezydenta przed drugą turą wyboró… Czytaj dalej »

Była duża frekwencja w wyborach - będą marszałkowskie bonusy!
2020-07-14, 16:00Miasta i gminy na Kujawach i Pomorzu, w których w II turze wyborów prezydenckich odnotowano największą frekwencję, otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu vouchery o wartości 20 tysięcy złotych z przeznaczeniem na organizację… Czytaj dalej »