Bydgoscy działacze Porozumienia chcą wyborów 10 maja. Apelują do swoich posłów
Działacze Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina rekomendują zakończenie rozmów z opozycją i zwracają się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów prezydenckich ogłoszonych na 10 maja. Wybory mają się odbyć korespondencyjnie.
Zarząd Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina w uchwale dotyczącej wyborów prezydenckich przyznaje, że co prawda „z niepokojem obserwuje powstające napięcia polityczne wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy” w kontekście rozmów Jarosława Gowina z przedstawicielami parlamentarnej opozycji na temat terminów i sposobów przeprowadzenia wyborów prezydenckich, ale O rozłamie w koalicji nie ma jednak mowy. Działacze podkreślają, że jedność Zjednoczonej Prawicy jest aktualnie niezwykle istotna.
„Rozumiemy, że rozmowy i dialog są w polityce zawsze potrzebne, a w dzisiejszej sytuacji te wartości nabierają szczególnego znaczenia. Uważamy jednak, że warunkiem bezwzględnym do prowadzenia tych działań powinna być gwarancja zachowania całkowitej jedności w obozie Zjednoczonej Prawicy. W dobie tak wyjątkowego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego jedność naszej koalicji musi być wartością bardzo ważną. Uważamy, że to najlepsza koalicja rządząca Polską po 1989 roku. Jej rozbicie i przejęcie władzy przez dzisiejszą opozycję miałoby dla Polski katastrofalne skutki” - brzmi treść uchwały, do której dotarł portal niezalezna.pl.
Jednocześnie Zarząd Okręgu Bydgoskiego Porozumienia apeluje do posłów tej partii o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów.
„Dialog jest potrzebny, ale do niego potrzebny jest partner gotowy na kompromis. Zarząd Okręgu Bydgoskiego Porozumienia po stronie opozycji takiego partnera nie widzi. Uważamy, że odrzucenie wskazanego przez Jarosława Gowina kompromisowego rozwiązania przesunięcia wyborów o 2 lata wraz z dokonaniem korekty w Konstytucji ukazało z całą ostrością, że obozowi opozycji nie zależy, ani na zdrowiu Polaków, ani na walce z gospodarczym kryzysem. Rekomendujemy zatem zakończenie rozmów i zwracamy się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów” - czytamy w treści uchwały.
Zobacz także

Kandydaci Paktu Senackiego: Startujemy, by rozwiązywać problemy małych ojczyzn
2023-09-05, 14:47Czterech z pięciu kandydatów Paktu Senackiego z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało się na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Krzysztof Gawkowski: Od ośmiu lat walczymy o termomodernizację mieszkań [Rozmowa dnia]
2023-09-05, 09:42- Dobrze, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje program socjalny — mówił w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Krzysztof Gawłowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy. Skrytykował jednak partię rządzącą za brak porozumienia… Czytaj dalej »

Minister zdrowia: Program „Dobry posiłek” jest dla wszystkich pacjentów polskich szpitali
2023-09-05, 08:23- Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza - zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. To nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję. Czytaj dalej »

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: Chcemy walczyć z ideologizacją polskiej szkoły
2023-09-04, 21:00- Oczekujemy edukacji na miarę XXI wieku, a nie cofania się do średniowiecza - powiedzieli na konferencji prasowej w Toruniu poseł Arkadiusz Myrcha i Barbara Zalewska - nauczycielka, radna gminy Łubianka. Czytaj dalej »

Listy Nowej Lewicy zarejestrowane. „Jesteśmy gotowi do przejęcia władzy”
2023-09-04, 16:18Nowa Lewica zarejestrowała w poniedziałek swoje listy kandydatów do parlamentu w okręgu bydgoskim i toruńskim. Czytaj dalej »

Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
2023-09-04, 11:41Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem… Czytaj dalej »

Liderzy Konfederacji na spotkaniu w Bydgoszczy: Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w państwie
2023-09-04, 10:24Brak normalnego systemu ochrony zdrowia, piramida finansowa zamiast systemu emerytalnego, NBP zarządzane przez stand-upera, skomplikowany system podatkowy i łupienie Polaków - to zdaniem Sławomira Mentzena efekt 18 lat rządów PO-PiS… Czytaj dalej »

Kosma Złotowski: przy układaniu list chcieliśmy uniknąć syndromu „tłustych kotów” [Rozmowa dnia]
2023-09-04, 09:47Donald Tusk zapewniał niedawno, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to następnego dnia załatwi odblokowanie środków z Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że w przypadku zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości środki będą nadal… Czytaj dalej »

Mieszkańcy gminy Mrocza wybierają nowego burmistrza. Poprzedni musiał odejść
2023-09-03, 15:01Lokale wyborcze otwarto w niedzielę (3 września), o godzinie 7:00. Nie zgłoszono żadnych opóźnień. O fotel burmistrza ubiega się trzech kandydatów: Przemysław Bankert, Waldemar Chudzik i Jarosław Okonek. Czytaj dalej »

Piotr Malich: w Polsce brakuje 21 tysięcy nauczycieli, młoda osoba nie ma motywacji do pracy
2023-09-03, 09:21Dla sektora budżetowego trzeba wprowadzić 20-procentowe podwyżki - postuluje kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła, współprzewodniczący Stowarzyszenia Ostra Zieleń. Czytaj dalej »