Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja]
Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborach prezydenckich.
Wcześniej, zjazdy odbyły się m.in. na Pomorzu i Podlasiu. Rywalizację wygrywa Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który jednak przestrzega przed triumfalizmem.
– Nie wystarczy mieć więcej niż inni kandydaci. Trzeba zdobyć większość bezwzględną. Rywalizacja jest wyrównana, jest naprawdę ciekawa, głosy sympatyków Ruchu narodowego idą na jedna osobę czyli na mnie, głosy sympatyków partii KORWIN dzielą się na 4 kandydatów. My staramy się różnić z klasą i po koleżeńsku. Jeżeli wygraja koledzy z partii KORWIN czy Grzegorz Braun, to oczywiście będziemy ich wspierać w kampanii – powiedział Krzysztof Bosak.
Nazwisko swojego kandydata na prezydenta Konfederaci ogłoszą 18 stycznia. W wewnętrznych wyborach, obok Bosaka, startują także: Grzegorz Braun, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tołwiński, Paweł Skutecki oraz Magdalena Ziętek-Wielomska.
AKTUALIZACJA:
Bydgoskie prawybory wygrał Krzysztof Bosak (zebrał 78 z 237 oddanych głosów), na drugim miejscu był Grzegorz Braun, a na trzecim Artur Dziambor.
Zobacz także
Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
2023-08-18, 16:41Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje hasło na wybory. Na co postawili?
2023-08-18, 12:51- Hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to „Bezpieczna Przyszłość Polaków' - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - powiedzi… Czytaj dalej »
Sejm przyjął uchwałę o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego na 15 października
2023-08-17, 18:00Zjednoczona Prawica, Kukiz '15 i Polskie Sprawy zagłosowały „za' i te głosy wystarczyły do wymaganej większości. Referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego… Czytaj dalej »
Jest porozumienie liderów partii opozycyjnych w sprawie Paktu Senackiego
2023-08-17, 12:36Zakończyły się prace nad drugą edycją Paktu Senackiego. Najważniejsze jest to, że po długich przygotowaniach doszliśmy do porozumienia, kierując się przede wszystkim optymalizacją wyniku - powiedział w czwartek (17 sierpnia) senator… Czytaj dalej »
Wniosek o przeprowadzenie referendum przyjęty. Teraz prace w Komisji Ustawodawczej
2023-08-17, 12:09Sejm przegłosował w czwartek (17 sierpnia) wniosek rządu o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. Nie oznacza to jeszcze zarządzenia referendum. Teraz wniosek rządu trafi do Komisji Ustawodawczej, która przygotuje projekt uchwały… Czytaj dalej »
„Zdradził polską wieś": Michał Kołodziejczak z Agrounii startuje z listy Koalicji Obywatelskiej
2023-08-16, 11:50Michał Kołodziejczak z Agrounii i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystartują w wyborach parlamentarnych wspólnie z KO - poinformował w środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Rzecznik rządu dosadnie… Czytaj dalej »
Wybory do Sejmu: Kidawa-Błońska będzie jedynką KO w okręgu toruńskim?
2023-08-14, 13:54Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ma zostać jedynką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Dwójką na liście ma być poseł z Torunia Arkadiusz Myrcha. Czytaj dalej »
Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski „jedynką" Trzeciej Drogi w okręgu toruńskim
2023-08-10, 21:14Były wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego ma być „jedynką' listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Taką informację potwierdził sam zainteresowany, który od 2019 roku jest wicemarszałkiem… Czytaj dalej »
Chcą walczyć o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. Konfederacja prezentuje kandydatów
2023-08-10, 14:12Godność człowieka i niskie podatki - na to chcieliby kłaść nacisk w Senacie przedstawiciele Konfederacji. W czwartek (10 sierpnia) w Bydgoszczy ugrupowanie przedstawiło dwóch swoich kandydatów z naszego regionu. Czytaj dalej »
Przemysław Wipler: Konfederacja nie wejdzie w koalicję ani z PiS-em, ani z PO [Rozmowa dnia]
2023-08-10, 09:34Przemysław Wipler, jedynka Konfederacji w Toruniu, który wywołał niedawno burzę w Internecie zapowiedzią technicznego porozumienia z Koalicją Obywatelską, w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK zadeklarował równy dystans do obu… Czytaj dalej »