Konfederacja rozpoczęła prawybory prezydenckie i prezentuje kandydatów
- Chcemy przyciągnąć jak najwięcej wyborców do Konfederacji - taki jest cel prawyborów, które organizujemy - mówił na spotkaniu ze zwolennikami w Bydgoszczy Krzysztof Bosak. Wiceprezes Ruchu Narodowego jest jednym z 9 kandydatów Konfederacji na Prezydenta RP w prawyborach.
- Jeżeli są tutaj sympatycy innych kandydatów na kandydatów, to nie jest to dla nas żaden problem. Proces prawyborów w Konfederacji, ma poza tym, że oczywiście rywalizujemy ze sobą, ma jeden bardzo ważne cel: chcemy przyciągnąć jak najwięcej nowych wyborców do Konfederacji. Organizujemy pierwsze prawdziwe prawybory w Polsce. Nie wiem, czy ktoś wcześniej przeprowadzał tego typu operację, jaką my w tej chwili rozpoczęliśmy. Wydaje mi się że nie - mówił Krzysztof Bosak.
W środę (04.12.) ze swoimi zwolennikami spotka się w Bydgoszczy kolejny kandydat w prawyborach prezydenckich Konfederacji - Jacek Wilk.
W grudniu i styczniu odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów Konfederacji.
Zobacz także

Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »

Konfederacja pyta rząd o konkretne działania na terenach pozachemowskich
2019-09-25, 18:06Co polski rząd robi, by rozbroić ekologiczną bombę, i czy zamierza przebadać mieszkańców Łęgnowa? Między innymi takie pytania znalazły się w poselskiej interpelacji, którą lokalni kandydaci Konfederacji zapisali w interpelacji… Czytaj dalej »

Opozycja w Świeciu nie ma głosu? Poseł Król na pomoc radnym PiS
2019-09-25, 16:20- Większość w radzie miejskiej w Świeciu próbuje uciszyć opozycję - mówią radni PiS i klubu Nowe Świecie Razem. Chodzi o proponowany zapis o skróceniu liczby wystąpień podczas sesji. Czytaj dalej »

Poseł Stasiński: Koalicja Obywatelska ma najlepszą propozycję dla biznesu
2019-09-25, 14:45Poseł PO Michał Stasiński krytykuje wyborcze obietnice PiS-u dla biznesu. Chodzi m.in. o zapowiedzianą na przyszły rok podwyżkę składek ZUS dla pracowników etatowych i program 500 plus dla przedsiębiorców. Czytaj dalej »

Sławomir Mentzen: To źle, że nie prowadzimy samodzielnej polityki zagranicznej
2019-09-25, 10:50- Podnoszenie płacy minimalnej - tak jak proponuje rząd - jest niebezpieczne - stwierdził Sławomir Mentzen , toruński kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »

Minister Schreiber w Bydgoszczy: „Chcemy, by Polacy mogli się bogacić”
2019-09-24, 19:00O podatkowych poczynaniach rządu mówił w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber. - Obniżamy podatki, ale Bydgoszcz na tym nie straci. Pieniądze zostaną w kieszeniach mieszkańców i pobudzą gospodarkę miasta - mówił. Czytaj dalej »

Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna
2019-09-24, 16:48- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz. Czytaj dalej »

Konfederacja o drodze S10 Bydgoszcz-Toruń. „Dla nas to priorytet”
2019-09-24, 15:14- Budowa drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Marcin Sypniewski. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-24, 06:15Gościem wtorkowej Rozmowy Dnia był minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, a rozmawialiśmy między innymi o pozwie złożonym przeciw Facebookowi, o granicach wolności słowa w dziennikarstwie, a także… Czytaj dalej »

Debaty parlamentarne w Polskim Radiu PiK. Czas na gospodarkę i politykę rolną [wideo]
2019-09-23, 19:37Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory dyskutują kandydaci do Parlamentu. Trzecia debata (wtorek - 24.09.), została poświęcona gospodarce i polityce rolnej. Czytaj dalej »