PKW podała nazwiska posłów i senatorów z regionu kujawsko - pomorskiego [wideo]
Oto nasza regionalna reprezentacja w Sejmie. Na liście posłów zabrakło przedstawiciela Konfederacji, która przekroczyła próg wyborczy. Jej liderowi zabrakło około tysiąca głosów.
Okręg nr 4, czyli bydgoski reprezentować będą: z Prawa i Sprawiedliwości - T omasz Latos, Łukasz Schreiber, Bartosz Kownacki, Piotr Król, Ewa Kozanecka . Z Koalicji Obywatelskiej - Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski, Magdalena Łośko i Iwona Kozłowska . Z SLD do Sejmu wchodzą Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński . Z Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL i Kukiz'15 posłem został Dariusz Kurzawa .
Okręg nr 5, czyli toruńsko-włocławski reprezentują: z Prawa i Sprawiedliwości - Jan Krzysztof Ardanowski, Iwona Michałek, Joanna Borowiak, Anna Gembicka, Zbigniew Girzyński i Mariusz Kałużny . Z Koalicji Obywatelskiej - Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Iwona Hartwich i Tomasz Szymański . Z Koalicji Polskiej- Paweł Szramka . Z SLD - Robert Kwiatkowski i Joanna Scheuring -Wielgus .
Do Sejmu nie wszedł lokalny przedstawiciel Konfederacji Wolność i Niepodległość. Marcin Sypniewski podziękował swoim wyborcom na Facebooku:
- Bardzo, ale to bardzo dziękuję za każdy oddany głos na Konfederację Wolność i Niepodległość. To dzięki Waszym głosom i zaufaniu po raz pierwszy w historii nasze środowisko przekroczyło w końcu 5 proc. próg wyborczy. Osiągnęliśmy to w bardzo trudnych warunkach. Serdeczne gratulacje dla nowych posłów Konfederacji. Warto zauważyć, że Janusz Korwin - Mikke wraca do Sejmu po 26 latach!!! Nie zostałem posłem, zabrakło około 1.000 głosów do uzyskania mandatu. Dziękuję za każdy z blisko 18 tysięcy głosów!!! Dziękuję za pomoc w kampanii. Jeżeli będziemy pracować tak ciężko, jak w kampanii, przez kolejne 4 lata to następnym razem na pewno się uda. W górę serca i radujmy się, to nasz wielki sukces!!!
Rekordzistą w naszym regionie jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który zdobył ponad 76 tys. głosów To jeden z najlepszych wyników w kraju.
O poselski mandat ubiegało się 5111 kandydatów z 234 list i z 10 komitetów wyborczych.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 30,253,556 osób. Wydano 18,682,535 kart do głosowania. W niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu oddano 207 tys. 747 nieważnych głosów, co stanowiło 1,11 proc. ogólnej liczby głosów. W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2015 roku wyborcy oddali 394 tys. 664 nieważnych głosów, co stanowiło 2,53 proc. wszystkich głosów.
Senatorami z województwa kujawsko-pomorskiego zostali: A ndrzej Kobiak, Antoni Mężydło i Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej, Ryszard Bober z PSL oraz Józef Łyczak z z PiS.
Zobacz także

Robert Kwiatkowski: - Platforma nie ma wrażliwości na lewicowych wyborców
2020-06-08, 11:30- To będzie gwałtowny i intensywny finisz kampanii wyborczej, bo ekipie rządzącej pali się grunt pod nogami - mówił w Rozmowie Dnia poseł Robert Kwiatkowski. Podsumował też działania Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »

Sejm: rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania
2020-06-04, 17:58Sejm zagłosował i jest wotum zaufania do rządu premiera Morawieckiego. Za wnioskiem zgłoszonym przez szefa rządu było 235 posłów. Przeciw 219. Dwóch wstrzymało się od głosu. Czytaj dalej »

Rocznica wyborów 4 czerwca. Jan Wyrowiński: Sen zaczął się spełniać
2020-06-04, 11:34- To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - tak o 4 czerwca 1989 roku mówi były marszałek Senatu Jan Wyrowiński. Dokładnie 31 lat temu w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Czytaj dalej »

Podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego zbierane w urzędzie? Donos się nie potwierdził
2020-06-03, 16:10Postępowanie w sprawie rzekomego zbierania podpisów w Urzędzie Miasta w Świeciu, pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, zostało umorzone przez policję. Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca - ogłosiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu
2020-06-03, 12:14Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w środę 3 czerwca podała termin wyborów prezydenckich. - PKW nie zgłosiła uwag do kalendarza wyborczego, niedługo moje postanowienie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i ruszy kampania wyborcza… Czytaj dalej »

Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy
2020-06-03, 11:27- Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »

Prezydent podpisał ustawę w sprawie organizacji wyborów
2020-06-02, 21:42Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego - poinformował we wtorek na Twitterze rzecznik… Czytaj dalej »

Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy
2020-06-02, 17:55Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatniej kampanii wyborczej postulaty to między innymi podniesienie kwoty wolnej od… Czytaj dalej »

Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos
2020-05-27, 10:30Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. Czytaj dalej »

W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja
2020-05-26, 20:25Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował oficer prasowy tamtejszej komendy powiatowej st. sierż Damian Jankowski. Czytaj dalej »