Tomasz Latos: Poseł Olszewski mówi nieprawdę. Rzecz o kampusie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Granicą absurdu jest kłamstwo - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, odnosząc się do poniedziałkowej wypowiedzi Pawła Olszewskiego - posła Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że wbrew obietnicom partii rządzącej, w przyszłorocznym budżecie nie zarezerwowano środków na rozbudowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
- Jeżeli ktoś mówi, a tak powiedział poseł Olszewski, że w projekcie budżetu na rok 2020 nie ma wpisanego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to jest to po prostu nieprawda - podkreślił Tomasz Latos, lider bydgoskiej listy PiS do Sejmu.
- Mam tutaj stosowne dokumenty i zgodnie z układem zadaniowym, zapisanym w budżecie państwa pod numerem 10., jest wpisana do budżetu na rok przyszły kwota 51,878 mln zł. Jest to poparte wnioskiem, który składał pan premier Gliński do ministra finansów. Jest stosowna informacja po przyjęciu projektu budżetu przez rząd i mam też wyciąg z korekty budżetu. Być może ktoś po tylu latach nie umie czytać budżetu, to informuję - część 24., pozycja 7300.095 - mówił Tomasz Latos.
- Aby uniknąć planowania i kolejnych wniosków budżetowych w kolejnych latach pan premier Gliński zadeklarował - a ja w imieniu wszystkich posłów Prawa i Sprawiedliwości z tego okręgu tę deklarację również podnoszę - będziemy zabiegać o wpisanie tego projektu i utworzenie wieloletniego programu budowy wspomnianego kampusu tak, aby ta sprawa była dla wszystkich jednoznaczna - dodał polityk PiS.
Tomasz Latos podziękował także opozycji za nagłośnienie sukcesu, jakim - jego zdaniem - jest inicjatywa rozbudowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak podkreślił, nie ma nic przeciwko temu, by poseł Paweł Olszewski, zgodnie ze swoją deklaracją dobrej woli, wspomógł rozbudowę Filharmonii Pomorskiej czy Opery Nova.
Zobacz także
"Wybieram Wybory"
2017-03-01, 17:42Kilkuset uczniów z Kujaw i Pomorza wzięło dzisiaj udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym pt. 'Wybieram Wybory'. Czytaj dalej »
![](public/info/2017/thumb_480_0/2017-01-26_1485419701.jpg)
Andrzej Walkowiak o wyborach samorządowych
2017-01-26, 09:29Szef regionalnych struktur Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i wojewódzki radny Andrzej Walkowiak uważa, że wprowadzenie dwukadencyjności w wyborach samorządowych byłoby dobrym posunięciem. Czytaj dalej »
![](public/info/2016/thumb_480_0/2016-12-04_1480860741.jpg)
Wybory w Lubrańcu
2016-12-04, 13:57Mieszkańcy Lubrańca wybierają dzisiaj nowego burmistrza. Poprzedni burmistrz zmarł. Jego następca będzie rządzić gminą przez dwa lata, do czasu wyborów samorządowych, ogłoszonych w normalnym trybie. Czytaj dalej »
Przed wyborami burmistrza Lubrańca
2016-12-03, 11:124 grudnia wybory burmistrza Lubrańca. Przedterminowe głosowanie zarządziła premier Beata Szydło, po śmierci dotychczasowego burmistrza. Czytaj dalej »
Nieudane wybory do rad okręgów w Toruniu
2016-11-29, 13:11W sześciu na trzynaście okręgów w Toruniu nie zawiązały się rady. Zdaniem toruńskiego radnego Jakuba Gołębiewskiego powodem jest trudny sposób przeprowadzenia wyborów i brak kampanii informacyjnej. Czytaj dalej »
Wybory w toruńsko-włocławskim PiS
2016-11-27, 21:03- Zrobimy wszystko, by nie zawieść naszych wyborców i aby partia była zwarta i gotowa do walki o władzę samorządową - mówiła dziś w Toruniu Marzenna Drab, wybrana podczas zjazdu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości na szefową partii… Czytaj dalej »
![](public/info/2016/thumb_480_0/2016-11-19_1479576611.jpg)
Poseł Tomasz Latos ponownie szefem bydgoskiego PiS-u
2016-11-19, 17:43Poseł Tomasz Latos ponownie został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, czyli de facto szefem partii na terenie byłego województwa bydgoskiego. Czytaj dalej »
![](public/info/2016/thumb_480_0/2016-09-11_1473601531.jpg)
Regionalne wybory w KOD
2016-09-11, 14:04Dwoje kandydatów ubiegało się o przywództwo w regionalnych strukturach Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
27 lat temu doszło do "przełomowych" wyborów parlamentarnych w Polsce
2016-06-04, 12:08Przełomowe wybory we wspomnieniach ich uczestników, w dniu 27. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Czytaj dalej »
UMK świętuje rocznicę wyborów rektorskich w 1981 roku
2016-04-26, 11:27Uniwersytet świętuje rocznicę demokratycznych wyborów rektorskich w 1981 roku. Czytaj dalej »