Kandydat KO pyta przedsiębiorców, a oni opowiadają o swoich problemach
Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO do Sejmu z okręgu bydgoskiego mówił dziś o propozycjach udogodnień dla przedsiębiorców. Na konferencję prasową zaprosił osoby, które prowadzą własne biznesy i pytał ich o problemy.
O problemach w biznesie opowiadali: Karolina Andryszak, Dorota Salik-Zielińska, Wiktor Michalski i Tomasz Ritter. – Od zawsze miałam otwarty sklep w niedzielę. Jestem zdumiona, że obecnie obowiązuje ustawa, która zabrania handlu w niedzielę - mówiła jedna z kobiet.
– Jest strasznie duże obciążenie, jeżeli chodzi o pracowników. Kwoty rosną, różnego rodzaju opłaty na ZUS i inne świadczenia na rzecz pracowników. Powoli nie będziemy dawali rady tego wszystkiego płacić - dodał jeden z mężczyzn.
– Siedzę w papierach i myślę, czy mogę coś otworzyć dalej, rozwinąć, bo będzie podniesiona najniższa pensja. Nie mogę zrobić przelewu komuś, kto nie jest na białej liście. Problemów jest wiele. Chciałbym, że polskie państwo po wyborach nie traktowało każdego przedsiębiorcy jak potencjalnego złodzieja, tylko jak potencjalnego pracodawcę - zgodził się inny.
Zobacz także
Marcin Sypniewski wierzy, że przejdzie do drugiej tury wyborów
2018-10-19, 14:49Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta, celuje w drugą turę wyborów. Wierzy, że będzie w niej rywalizować z obecnym gospodarzem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim. Czytaj dalej »
Prezydent Michał Zaleski: Walczymy, by powstrzymać falę smogu
2018-10-19, 10:56- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Andrzej Kobiak i Jan Rulewski wsparli Zbigniewa Ostrowskiego
2018-10-18, 23:45Senatorskie wsparcie dla wicemarszałka województwa. Senatorowie: Jan Rulewski i Andrzej Kobiak poparli Zbigniewa Ostrowskiego. Czytaj dalej »
Paulina Wenderlich o budowie Trasy Uniwersyteckiej i Młynach Rothera
2018-10-18, 23:00Paulina Wenderlich apeluje do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego o dokończenie Trasy Uniwersyteckiej. Kandydatka PiS do sejmiku województwa twierdzi, że to prezydent nie potrafi przyznać się do błędu. Czytaj dalej »
Radny Wojciech Klabun o rozwiązaniach drogowych w Toruniu
2018-10-18, 22:45Nowe rozwiązania drogowe na lewobrzeżu zaprezentował Wojciech Klabun, toruński radny Prawa i Sprawiedliwości, walczący o mandat w nowej kadencji rady miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o porozumieniu ponad podziałami
2018-10-18, 20:30Dość partyjnych kłótni, przez które Bydgoszcz traci na znaczeniu - mówi Marcin Sypniewski. Kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta uważa, że tylko działanie ponad podziałami jest w stanie zapewnić Bydgoszczy dynamiczny rozwój… Czytaj dalej »
Krzysztof Piesak o wspieraniu niepełnosprawnych
2018-10-18, 20:00Chce jeszcze aktywniej działać na rzecz osób niepełnosprawnych - Mirosław Piesak, kandydat PiS do bydgoskiej Rady Miasta przedstawił dziś założenia, na których chce się skupić jeśli zostanie radnym. Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o niesprawiedliwym podziale unijnych pieniędzy
2018-10-18, 19:45Ubiegający się o ponowny wybór do sejmiku województwa Michał Krzemkowski z PiS zarzuca władzom regionu brak zrównoważenia w podziale unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos o czynszach Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy
2018-10-18, 19:00Obniżenie czynszów za mieszkania komunalne ADM w Bydgoszczy obiecuje Tomasz Latos - jeśli zostanie prezydentem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzuca obecnemu włodarzowi, że w trakcie całej kadencji podniósł czynsze o ponad 100%. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański poparł kandydatów do Rady Miasta Torunia i sejmiku
2018-10-18, 17:15Podczas konferencji przed Urzędem Marszałkowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta i sejmiku województwa. Czytaj dalej »