Małgorzata Kidawa-Błońska: musimy otaczać startupy opieką!
O wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.
- Państwo powinno otaczać startupy opieką i szukać inwestorów, którzy nie będą się bali ryzyka - powiedziała w czwartek w Toruniu kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Oceniła, że wielkim sukcesem byłoby, gdy powiedzie się jeden na pięć takich pomysłów.
- W tej kampanii bardzo dużo mówimy o pracy, o gospodarce. Mówimy o tym, że Polska ma być krajem nowoczesnym, kreatywnym. Nie będzie to możliwe, jeżeli nie damy ludziom szansy na realizowanie swoich pomysłów - podkreśliła Kidawa-Błońska po spotkaniu z przedsiębiorcami startupowymi w Młodzieżowym Centrum Spotkań Młodzieży.
Dodała, że w takich miejscach jak to powstają inicjatywy i działania, które być może zmienią świat w najbliższej przyszłości, a być może trzeba będzie na to poczekać nieco dłużej. Podkreśliła, że tego rodzaju pomysły i przedsięwzięcia - jak startupy - wymagają ryzyka.
- Państwo musi to wspierać i dawać szanse na prawo do eksperymentu, na prawo do tego, że nie każde z tych działań się powiedzie, bo być może na 5 projektów, które są tu podejmowane, jeden będzie tym najważniejszym w historii, który zmieni świat. Do takich działań należy podchodzić elastycznie. Państwo musi widzieć, że to nie jest scentralizowany system. On jest bardzo różnorodny - zakłada m.in. współpracę młodych ludzi z uczelniami, z osobami z dużym doświadczeniem. Oni muszą mieć prawo elastycznego podejmowana decyzji. Nie można nakazywać odgórnie, jak mają prowadzić takie firmy - podkreśliła kandydatka KO na premiera.
Wicemarszałek Sejmu oceniła, że jeżeli jako państwo nie zainwestujemy w tego rodzaju przedsiębiorstwa, to nie będziemy mogli mówić o zmianie świata wokół nas.
- W wyobraźni tych ludzi powstają projekty, które zmienią świat. Od państwa oczekują oni szansy na elastyczność, na zmniejszenie ilości biurokracji. Większości czasu nie może zabierać wypełniania papierów. Trzeba tworzyć takie sposoby wsparcia, żeby inwestorzy chcieli podejmować ryzyko wspierania tego rodzaju przedsiębiorstw, a one muszą mieć szansę dopracowywania swoich projektów i późniejszego wprowadzania ich w życie - - oceniła kandydatka KO na premiera.
Zobacz także
Włocławska policja szuka sprawców wykroczenia wyborczego
2014-11-28, 15:26Nieznani sprawcy rozrzucili we włocławskim Urzędzie Miasta ulotki nawołujące do głosowania na Marka Wojtkowskiego, kontrkandydata obecnie urzędującego prezydenta, Andrzeja Pałuckiego. Czytaj dalej »

Bruski kontra Dombrowicz- debata prezydencka w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2014-11-28, 14:29Tuż przed drugą turą wyborów prezydenta Bydgoszczy w debacie w studiu Polskiego Radia PiK zmierzyli się ubiegający się o ten urząd Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »
Przedwyborcze sondaże w Bydgoszczy
2014-11-28, 13:53Gazeta Wyborcza opublikowała sondaż wykonany przez Millward Brown. Wg sondażu Rafał Bruski otrzymał poparcie 46% wyborców, a Konstanty Dombrowicz 33%. 21% wyborców jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. Czytaj dalej »

Rafał Bruski na ul. Długiej w Bydgoszczy
2014-11-28, 11:50Rafał Bruski, kandydat PO na prezydenta Bydgoszczy pojawił się w centrum miasta - dokładnie na ulicy Długiej. Jak mówił: 'W każdym mieście starówka to jest serce, które musi być piękne.' Czytaj dalej »
Pozew w trybie wyborczym w Chełmnie
2014-11-28, 09:17Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna - pozwał Małgorzatę Giżyńską, bo uważa, że jego kontrkandydatka w wyborach mówi nieprawdę na jego temat. Czytaj dalej »

KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »

Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »