„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim, który kandyduje do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zamieścił na swoim facebookowym profilu materiał wideo i napisał: „Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę ...!”.
Rozmowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński: — Cztery lata temu jak się otworzyło telewizję publiczną to było słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana i to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki Tobie — mówi Kaczyński. Krzysztof Czabański dodaje: - A nie zapominaj o Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej, jeśli mogę coś od siebie dodać.
— Pomysł z Radą Mediów Narodowych, to był naprawdę dobry pomysł — ocenił Kaczyński i uznał, że przed powstaniem RMN sytuacja w mediach była fatalna. — I żeście ją zmienili, no a Ty głównie — ocenia Kaczyński.
Prezes PiS żartował, że rzadko mu się zdarza, żeby mówić o kimś „dobrzy ludzie”. Czabański odpowiedział mu: — Przyzwyczaiłeś się do mnie przez 30 lat... — 30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem, dlatego tak bardzo bym chciał, żebyś był w Sejmie, który będzie 13 października wybrany. Sądzę, że to będzie bardzo dobry wybór — mówi Kaczyński.
Prezes PiS tłumaczy, że warto, by Czabański został posłem, bo to jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski. — Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko. Bardzo szybko, można powiedzieć, zanim to zostało nazwane, odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko, co naprawdę nie służyło Polsce, nie służyło Polakom. Dlatego jego wsparcie w tym dziele dobrej zmiany jest ogromnie istotne — podkreśla Kaczyński. — Stąd ta moja prośba o wsparcie - dodaje.
http://www.facebook.com/czabanski.krzysztof/videos/1575447299277225/
Zobacz także

Prezydent Grudziądza i burmistrz Sępólna: Nie przekażemy spisu wyborców
2020-04-30, 07:02Prezydent Grudziądza oficjalnie poinformował w środę, że nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców. Taką samą decyzję podjął burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Czytaj dalej »

Bydgoscy działacze Porozumienia chcą wyborów 10 maja. Apelują do swoich posłów
2020-04-28, 21:34Działacze Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina rekomendują zakończenie rozmów z opozycją i zwracają się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów prezydenckich… Czytaj dalej »

Prezydent Torunia: Mam nadzieję na przesunięcie terminu wyborów prezydenta Polski
2020-04-28, 20:15Data wyborów prezydenta RP powinna zostać zmieniona - uważa prezydent Torunia Michał Zaleski. Zapytany na konferencji prasowej czy pójdzie zagłosować 10 maja odpowiedział, że w tym terminie Polacy powinni skupić się na sprawach… Czytaj dalej »

Wybory w Aleksandrowie Kujawskim: poseł PO zawiadamia prokuraturę
2020-04-28, 13:23- Narażone zostało zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - uważa poseł Arkadiusz Myrcha, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie organizacji przedterminowych wyborów burmistrza w Aleksandrowie Kujawskim. Czytaj dalej »

Znamy kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK!
2020-04-27, 20:17Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wygrała głosowanie elektorów w wyborach na prorektora ds. CM UMK, pokonując prof. Zbigniewa Włodarczyka, dziekana Wydziału Lekarskiego. Czytaj dalej »

Do dwóch kryzysów opozycja chce dołączyć trzeci. O wyborach w naszej Rozmowie Dnia
2020-04-27, 16:00- Wywoływanie w tej chwili kryzysu konstytucyjnego przypomina najgorsze czasy w dziejach Rzeczypospolitej, kiedy zrywano sejmy - mówił minister Łukasz Schreiber z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia… Czytaj dalej »

Nowy burmistrz Aleksandrowa: Trzeba działać tu i teraz, ale rewolucji nie będzie
2020-04-27, 11:04- Przed Aleksandrowem Kujawskim stoi wiele wyzwań - mówi Arkadiusz Gralak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany nowym burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego. Czytaj dalej »

1432 głosy dla Arkadiusza Gralaka. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego wybrany
2020-04-27, 07:08Arkadiusz Gralak z PSL został burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego w pierwszej turze przedterminowych wyborów, które odbyły się w niedzielę - poinformował komisarz wyborczy we Włocławku. Czytaj dalej »

Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »

Dwoje kandydatów do fotela prorektora ds. Collegium Medicum UMK
2020-04-26, 10:20Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz prof. Zbigniew Włodarczyk - dziekan Wydziału Lekarskiego kandydują na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK. Wybory odbędą się w poniedziałek 27… Czytaj dalej »