Wenderlich puka do drzwi Olszewskiego. A w tle zarzuty o: hejt, lenistwo i...frustrację
Krytykuje program posła PO, zarzuca mu nieskuteczność i mowę nienawiści, w końcu stawia pytania. Paulina Wenderlich, kandydatka PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego, zorganizowała konferencję przed biurem Pawła Olszewskiego z Platformy Obywatelskiej.
Jak zaznaczyła, to jej odpowiedź na wcześniejszą konferencję posła, który kilka dni temu przedstawił „czarną księgę" rządów PiS dla Bydgoszczy.
- To oszczerstwa i opluwanie kontrkandydatów - tak podsumowała poniedziałkową konferencje posła PO Paulina Wenderlich. Jej zdaniem, przez cztery ostatnie lata Paweł Olszewski wielokrotnie atakował swoich przeciwników politycznych.
- Apogeum tego mogliśmy obserwować podczas poprzedniej kampanii samorządowej, gdy powstał fanpage „zła zmiana” o charakterze hejterskim. Pan poseł Olszewski był udostępniającym ten fanpage.
Dlatego Paulina Wenderlich zaapelowała do posła o zaprzestanie mowy nienawiści i przyczepiła na drzwiach biura Pawła Olszewskiego kartkę z napisem „Hejt stop”.
Dwudziestka na liście PiS skrytykowała także tzw. piątkę Olszewskiego, czyli program wyborczy kandydata Olszewskiego. - To są kolejne cztery lata nicnierobienia posła - uważa kandydatka PiS.
Co na to poseł Olszewski? - Pani Paulinka, ja rozumiem, że wylewa się z niej pewna frustracja. Startując z 20 miejsca na liście, musi się chwytać wszystkiego - komentuje Paweł Olszewski.
Paulina Wenderlich pyta posła Olszewskiego m.in. o to, co zamierza realnie zrobić dla bydgoszczan i wyborców z tego okręgu. Czy miał coś wspólnego z fanpagem „zła zmiana" i czy jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Poseł Olszewski na zarzuty i pytania nie zamierza odpowiadać.
Zobacz także

W piątek o północy zaczęła się cisza wyborcza i referendalna. Obowiązują pewne zakazy [wideo]
2023-10-14, 00:00Po godzinie 24:00, czyli w sobotę, 14 października, zacznie obowiązywać cisza wyborcza i referendalna. Potrwa ona do niedzieli do 21:00, kiedy to zostaną zamknięte lokale wyborcze. Czytaj dalej »

Polskie drogi i wspieranie rodzimych produktów w wyborczym programie Marcina Wrońskiego
2023-10-13, 23:00Marcin Wroński kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podsumował swoją kampanie. Polityk przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »

Jarosław Wenderlich przypomina o społecznych programach PiS - u i o swojej „dziewiątce"
2023-10-13, 22:30Minister Jarosław Wenderlich podsumował w Bydgoszczy swoją kampanię wyborczą. Polityk zachęcał do udziału w wyborach i głosowania cztery razy „na nie' w referendum. Jak podkreślił, jest to wybór pomiędzy ośmioma latami rządów… Czytaj dalej »

Grażyna Szabelska o rządowych programach wspierających rodziny. Ile dla Kujaw i Pomorza?
2023-10-13, 22:00- Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuować politykę prorodzinną - deklaruje Grażyna Szabelska, pełnomocnik wojewody d/s rodziny oraz kandydatka do sejmu. Czytaj dalej »

Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga w Szubinie z postulatami dla kobiet. Konferencja i marsz
2023-10-13, 21:30Najpierw była konferencja prasowa, po niej marsz kobiet pod hasłem „Cicho już byłyśmy'. W Szubinie o prawie kobiet do aborcji mówili kandydaci do Sejmu z Listy Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi w okręgu 4. Czytaj dalej »

Prezes PiS: Kampania bardzo pracowita, a ze strony naszych przeciwników niebywale agresywna
2023-10-13, 20:59Prezes PiS został zapytany w TVP Info o ocenę kończącej się kampanii przed wyborami parlamentarnymi. - 'Ta kampania była bardzo pracowita, ale niestety ze strony naszych przeciwników była też niebywale wręcz agresywna, trzeba powiedzieć… Czytaj dalej »

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na zakończenie kampanii wyborczej [wideo]
2023-10-13, 20:31„Niech jedyną emocją, która nami kieruje, będzie miłość do Polski. To dzięki niej wybierzemy najmądrzej dla siebie i dla kolejnych pokoleń Polaków. Walczmy o Polskę! Jest tego warta.' - mówił premier w piątkowym wystąpie… Czytaj dalej »

Krzysztof Kukucki (Pakt Senacki): To będą najważniejsze wybory w Polsce od 30 lat
2023-10-13, 20:30- W niedzielę Polki i Polacy zdecydują, czy nasz kraj będzie nadal elementem świata zachodniego, czy jednak wschodniego - mówił na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą Krzysztof Kukucki - kandydat Paktu Senackiego… Czytaj dalej »

Live z premierem Morawieckim na zakończenie kampanii wyborczej [transmisja]
2023-10-13, 20:03Kończy się kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi. Od północy w piątek zapada cisza wyborcza, a w niedzielę o poranku zaczynają się wybory. W studiu TVP głos zabrał Jarosław Kaczyński, a w mediach społecznościowych… Czytaj dalej »

Posłanka Joanna Borowiak i senator Józef Łyczak (PiS) zachęcają do udziału w wyborach
2023-10-13, 20:00Włocławscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, posłanka Joanna Borowiak i senator Józef Łyczak, ubiegają się o reelekcję. Na wspólnej konferencji prasowej podsumowali kończącą się kampanię i zaapelowali o udział w w… Czytaj dalej »