Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej
Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy Piotr Malich, który startuje do Sejmu z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni.
W planach m.in. zalesianie nieużytków, tania kolej, walka z plastikiem, penalizacja przestępstw motywowanych homofobią i legalizacja marihuany.
- To wydaje się być absolutnie konieczne, bo nie dość, że oszczędzimy na administracji, oszczędzimy na kosztach ponoszonych przy okazji pełnienia służby konkretnych osób w ramach ścigania przestępstw związanych z marihuaną, to jeszcze będziemy mieli szacowane 9 mld złotych wpływów z tytułu akcyzy. To jest pewna pula, która pozwoli nam skutecznie walczyć chociażby z narkomanią - argumentował Piotr Malich.
Kandydata Zielonych wspiera Ewa Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieleni.
- Jesteśmy częścią ogólnoświatowego wielkiego ruchu. W Europie jest ponad 40 partii skupionych w Europejskiej Partii Zieloni. Zielona Fundacja Europejska przy Parlamencie Europejskim ma całą rzeszę think tanków, fundacji, instytutów. Jest to wielka zielona rodzina, która ma świadomość największych wyzwań dzisiejszych czasów, którymi są: katastrofa klimatyczna, utrata bioróżnorodności, wielkie zanieczyszczenie środowiska prowadzące do chorób oraz wyczerpywanie się zasobów nieodnawialnych - powiedziała Ewa Sufin-Jacquemart.
Piotr Malich wystartuje w wyborach z 23. miejsca na liście KO w okręgu bydgoskim.
Zobacz także
Złe karty w jednej z bydgoskich Komisji Wyborczych
2014-11-16, 17:42Nieprawidłowości w wydruku kart do głosowania stwierdzono w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 176 w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Ruchoma urna" w bydgoskim szpitalu
2014-11-16, 16:41Choroba nie przekreśla możliwości wzięcia udziału w wyborach, o czym przekonało się ponad 200 pacjentów Szpitala im. J.Biziela w Bydgoszczy. Cześć z pacjentów oddała swoje głosy w mieszczącym się w lecznicy lokalu wyborczym. Czytaj dalej »
Frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu
2014-11-16, 16:10Według danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu na godz. 17.30 wyniosła 37,86 proc. Wydano 618 828 kart do głosowania. Czytaj dalej »
Łamanie ciszy wyborczej na Kujawach i Pomorzu
2014-11-16, 15:40Głosowanie za alkohol, pieniądze i drobne upominki oraz oferta podwiezienia do obwodowej komisji- wszystko po to, by zdobyć głosy wyborców. Do incydentów doszło w woj. kujawsko - pomorskim. Rekord pobił pewien radny, który tej nocy… Czytaj dalej »
Wybory w toruńskim Areszcie Śledczym
2014-11-16, 14:27Możliwość głosowania w wyborach samorządowych mają także osadzeni w toruńskim Areszcie Śledczym. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe w Borach Tucholskich
2014-11-16, 13:44Duże zainteresowanie wyborami odnotowano w małej miejscowości Czersk Świecki w samym sercu Borów Tucholskich. Czytaj dalej »
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »