Premier Mateusz Morawiecki w Toruniu i w Bydgoszczy, na regionalnej konwencji PiS [galeria]
- Przyszłością Rzeczpospolitej są ludzie młodzi - mówił w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konwencji regionalnej PiS, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Później pojechał do Bydgoszczy.
Jak podkreślał premier w ciągu 8 lat poprzedzających rządy Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Mateusz Morawiecki akcentuje konieczność dbania o młode osoby i wprowadzania zmian korzystnych również dla nich.
- Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, na to żeby wprowadzić rozwiązania podatkowe jak najbardziej korzystne dla młodych, i takie rozwiązanie w postaci bez podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia wprowadziliśmy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien popatrzeć, zrobić takie zestawienie: co się zmieniło, co się zadziało przez te lata. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem do Polski - mówił w Toruniu premier Morawiecki.
Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Tuż po konwencji toruńskiej, premier udał się do Bydgoszczy, na spotkanie z tamtejszymi wyborcami i działaczami PiS.
- My mamy te umiejętności, które są potrzebne, żeby przejść na drugą stronę - mówił w bydgoskim kinoteatrze Adria, premier Morawiecki. I odwołał się do jednej z popularniejszych bydgoskich rzeźb.
- Pewnie większość państwa zebranych na tej sali jest z Bydgoszczy. Ja lubię tutaj u was jedną taką rzeźbę, bardzo piękną: Przechodzący przez rzekę. Żeby tak przejść, trzeba na pewno mieć umiejętności, profesjonalizm. I trzeba umieć zachować równowagę. I to jest właśnie polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak ten przechodzący przez rzekę u was, tutaj w Bydgoszczy, z jednej strony musimy mieć śmiałość podjęcia wyzwań społecznych - i mieliśmy tą śmiałość. Zniwelowaliśmy w dużym stopniu skrajne ubóstwo, znacząco zmniejszyliśmy nierówności.
Głos zabrał także bydgoski poseł Tomasz Latos.
- Za czasów naszych poprzedników, upadł bardzo ważny przemysł w Bydgoszczy - bydgoski Zachem. I jakoś nie było widać szczególnego zainteresowania tym faktem ówczesnej władzy. Natomiast dla tego rządu, kiedy trzeba było pomyśleć, i pamiętać o bydgoskiej Pesie - tak się wydarzyło. Trzeba, szanowni państwo, umieć zostawić te dwa fakty. Trzeba umieć zestawić te dwa wydarzenia, żeby zrozumieć, na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę.
Warto wiedzieć, że bydgoska lista Prawa i Sprawiedliwości do sejmu zaprezentowana podczas konwencji, różni się od przedstawionej przed kilkoma dniami. Jerzego Gawędę na 11 miejscu, zastąpi Grażyna Szabelska.
Więcej w materiale dźwiękowym Magdy Jasińskiej i Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
SLD proponuje pierwszych kandydatów na koalicyjną listę w jesiennych wyborach
2019-07-05, 11:10- Start w koalicji to dla nas aktualnie najlepsze rozwiązanie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Ireneusz Nitkiewicz - szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »
Kto w regionie wpłacił na partyjne fundusze wyborcze? Znamy nazwiska i stawki!
2019-07-04, 16:29Prasa bydgoska informowała ostatnio, o niektórych wpłatach na rzecz funduszu wyborczego w ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Zwróciliśmy się więc do Krajowego Biura Wyborczego z prośbą, o udostępnienie listy wkładów do puli funduszu… Czytaj dalej »
Dr Sławomir Sadowski: Tworzenie bloków to jedyna nadzieja dla opozycji
2019-06-25, 11:00- Jeśli opozycja stworzy jeden, wielki komitet wyborczy, nie ma szans na pokonanie rządzącej partii - uważa dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. - Szansą jest powołanie kilku bloków. Na razie najsilniejszy jest… Czytaj dalej »
Grzegorz Schetyna chce szerokiej koalicji przed wyborami parlamentarnymi
2019-06-18, 17:27Jestem zwolennikiem szerokiej koalicji na wybory parlamentarne, spójnej programowo i jeszcze lepszej niż w wyborach europejskich - powiedział w Kruszynie koło Włocławka lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Poinformował… Czytaj dalej »
Szersze uprawnienia dla samorządów? To strategia przed wyborami - uważa prof. Janusz Golinowski
2019-06-14, 10:55Pomysłu, aby dać samorządom szerokie uprawnienia nie należy traktować poważnie. - To droga do landyzacji kraju - tak postulaty samorządowców związanych z opozycją komentował w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Janusz Golinowski… Czytaj dalej »
Poseł Kłopotek: Popełniliśmy błąd, wchodząc do Koalicji Europejskiej
2019-06-13, 10:37- Coraz więcej osób twierdzi, że Polskie Stronnictwo Ludowe powinno iść do wyborów jesiennych samodzielnie - mówił poseł Eugeniusz Kłopotek, gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
52 protesty w związku z Eurowyborami. Jeden z okręgu kujawsko-pomorskiego
2019-06-11, 22:00Do wtorku po południu do Sądu Najwyższego wpłynęły 52 protesty przeciwko ważności wyborów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych 26 maja br. - poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego. Czytaj dalej »
Im bliżej wyborów, tym na scenie politycznej będzie ciekawiej
2019-06-10, 10:57Dr Paweł Machalski, politolog, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że dla rozwoju polskiej sceny politycznej decydujące będą zbliżające się wakacje. Czytaj dalej »
Władze PO i Nowoczesnej za połączeniem klubów i budową bloku na wybory parlamentarne
2019-06-08, 15:05Do budowy „jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne” wezwały zgromadzone w sobotę w Warszawie na wspólnym posiedzeniu rady krajowe obu ugrupowań, podjęto też decyzję o połączeniu obu klubów parlamen… Czytaj dalej »
Radosław Sikorski: Zbiorowa mądrość narodu zdecydowała o moim sukcesie
2019-06-07, 11:19- Dzisiejsi działacze SLD są bardziej związani z opcją europejską niż prawica - mówił europoseł Radosław Sikorski, wybrany w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego - gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »