Koalicja PO-KO: kwestie socjalne najważniejsze, ale samorządność również
Koalicja PO-KO przedstawia swoich kandydatów z okręgu Bydgoszcz-Inowrocław w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Konferencja prasowa Koalicji odbyła się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Lider listy PO-KO Tadeusz Zwiefka mówił, że nadchodzące wybory będą jednymi z najważniejszych - jeśli nie najważniejszymi po 1989 roku.
- Rozmawialiśmy przez długi czas z naszymi rodakami. Odbyliśmy mnóstwo spotkań w całym kraju, także na terenie naszego województwa. Z tych spotkań wyłoniły się problemy, które są dla Polaków najważniejsze. Są to sprawy związane z naszym codziennym funkcjonowaniem i bytem czyli kwestie socjalne. O razu trzeba wyraźnie powiedzieć: Koalicja Obywatelska nie ma najmniejszego zamiaru niszczyć dorobku socjalnego, który już jest w rękach naszych rodaków. Co więcej, przygotowujemy rozwiązania, które mają wzbogacić ten program i go uporządkować. Mówimy też o tym, że Polska to powinien być kraj samorządny, a zatem stojący na normalnie funkcjonującym samorządzie lokalnym. Nie może być zgody na jego niszczenie i podporządkowywanie władzy centralnej - powiedział Tadeusz Zwiefka.
Na konferencji pojawili się oprócz Tadeusza Zwiefki: Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska, Ireneusz Nitkiewicz, Magdalena Łośko, Michał Stasiński, Tadeusz Pogoda, Olga Brzezińska, Mirosław Królikiewicz, Stanisław Gliszczyński, Piotr Malich.
Zobacz także

Donald Tusk na wiecu we Włocławku: 15 października będzie dniem sądu
2023-08-18, 20:57- Pełnej prezentacji programu wyborczego poświęcimy cały dzień. Będzie to program nie tylko na 4 lata, ale też 100 konkretów na pierwszych 100 dni - mówił Donald Tusk, lider Koalicji Obywatelskiej, we włocławskim amfiteatrze. W… Czytaj dalej »

Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
2023-08-18, 18:51Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński… Czytaj dalej »

Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
2023-08-18, 16:41Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym. Czytaj dalej »

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje hasło na wybory. Na co postawili?
2023-08-18, 12:51- Hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to „Bezpieczna Przyszłość Polaków' - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - powiedzi… Czytaj dalej »

Sejm przyjął uchwałę o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego na 15 października
2023-08-17, 18:00Zjednoczona Prawica, Kukiz '15 i Polskie Sprawy zagłosowały „za' i te głosy wystarczyły do wymaganej większości. Referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego… Czytaj dalej »

Jest porozumienie liderów partii opozycyjnych w sprawie Paktu Senackiego
2023-08-17, 12:36Zakończyły się prace nad drugą edycją Paktu Senackiego. Najważniejsze jest to, że po długich przygotowaniach doszliśmy do porozumienia, kierując się przede wszystkim optymalizacją wyniku - powiedział w czwartek (17 sierpnia) senator… Czytaj dalej »

Wniosek o przeprowadzenie referendum przyjęty. Teraz prace w Komisji Ustawodawczej
2023-08-17, 12:09Sejm przegłosował w czwartek (17 sierpnia) wniosek rządu o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. Nie oznacza to jeszcze zarządzenia referendum. Teraz wniosek rządu trafi do Komisji Ustawodawczej, która przygotuje projekt uchwały… Czytaj dalej »

„Zdradził polską wieś": Michał Kołodziejczak z Agrounii startuje z listy Koalicji Obywatelskiej
2023-08-16, 11:50Michał Kołodziejczak z Agrounii i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystartują w wyborach parlamentarnych wspólnie z KO - poinformował w środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Rzecznik rządu dosadnie… Czytaj dalej »

Wybory do Sejmu: Kidawa-Błońska będzie jedynką KO w okręgu toruńskim?
2023-08-14, 13:54Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ma zostać jedynką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Dwójką na liście ma być poseł z Torunia Arkadiusz Myrcha. Czytaj dalej »

Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski „jedynką" Trzeciej Drogi w okręgu toruńskim
2023-08-10, 21:14Były wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego ma być „jedynką' listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Taką informację potwierdził sam zainteresowany, który od 2019 roku jest wicemarszałkiem… Czytaj dalej »