Krzysztof Drozdowski: Z Pawłem Kukizem nie da się współpracować
- Szukamy sojuszników do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Rozmawiamy z tymi, z którymi nas coś łączy - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Krzysztof Drozdowski.
Regionalny lider i sekretarz generalny Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka, uczestniczył w weekend w zjeździe swojego ugrupowania, na którym zapadły pierwsze decyzje dotyczące udziału w jesiennych wyborach.
- Federacja na pewno nie pójdzie do wyborów samodzielnie, bo jesteśmy nieco ponad półrocznym organizmem politycznym, więc jesteśmy jeszcze za słabi. Natomiast na pewno pójdziemy w koalicji, ale z kim? To jest najważniejsze pytanie, które wielu nurtuje. My już to praktycznie wiemy, ale ogłosimy to w ciągu dwóch tygodni. To nie będzie Kukiz, niestety z Pawłem Kukizem nie da się współpracować. Próbowaliśmy wielokrotnie, wyciągaliśmy wielokrotnie dłoń, natomiast tutaj dominuje ambicja osobista, nie ma chęci do współpracy z Markiem Jakubiakiem, czyli naszym liderem - powiedział Krzysztof Drozdowski.
- Wykluczamy też współpracę z Platformą Obywatelską, lewicą Zanberga czy Wiosną Biedronia, która chyba też już praktycznie nie istnieje, oprócz samego Roberta Biedronia. Z kolei PSL odciął się od Platformy, teraz stara się przejść na prawą stroną i zbudować taki centroprawicowy blok wyborczy - dodał lider Federacji dla Rzeczypospolitej w Kujawsko-Pomorskiem.
Posłuchaj Rozmowy Dnia z Krzysztofem Drozdowskim
Zobacz także

Głosowanie w czasie epidemii: maseczki, rękawiczki, jednorazowe długopisy
2020-03-24, 08:12W naszym regionie w najbliższym czasie odbędą się cztery głosowania. W trzech miejscowościach będą to wybory uzupełniające. W jednej przedterminowe. W najbliższą niedzielę (29.03) w Czernikowie część mieszkańców wybierze… Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski: Trudno sobie obecnie wyobrazić wybory prezydenckie w maju
2020-03-18, 11:42Konfederacja, podobnie jak inne ugrupowania opozycyjne, opowiada się za przesunięciem wyborów prezydenckich na jesień. Mówił o tym gość Rozmowy Dnia - Marcin Sypniewski, działacz Konfederacji z Bydgoszczy. Mówił też o gospodarce… Czytaj dalej »

Wybory rektora UMK. Uczestnicy w maseczkach i rękawiczkach
2020-03-12, 14:35250 elektorów - wśród nich nauczyciele akademiccy, studenci oraz pracownicy nie naukowi UMK - wybierze w czwartek nowego rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jedynym kandydatem jest dotychczasowy prorektor prawnik prof. Andrzej So… Czytaj dalej »

Chaos, partyjniactwo, skłócone rodziny - Szymon Hołownia chce zmiany Polski
2020-03-11, 07:19- Jestem jedynym bezpartyjnym kandydatem - podkreślał w Bydgoszczy startujący w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. Dziennikarz, pisarz publicysta i prezenter telewizyjny otworzył biuro swojego sztabu przy ulicy 3 Maja. Czytaj dalej »

Zachęcali do głosowania na Małgorzatę Kidawę-Błońską
2020-03-09, 10:35Zapowiadają intensywną kampanię, zachęcają do współpracy i przekonują, że czas, by prezydentem Polski została kobieta. Sztabowcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej od rana w centrum Bydgoszczy rozdawali mieszkańcom kawę i gazetę poświęconą… Czytaj dalej »

Konwencja wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Priorytety kandydatki
2020-02-29, 18:24Będę prezydentem wszystkich Polaków, kolor partyjny nie będzie miał dla mnie żadnego znaczenia - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród priorytetów prezydentury wymieniła emerytury… Czytaj dalej »

Poseł Kałużny apeluje do opozycji: Walczmy na argumenty - merytorycznie
2020-02-29, 12:00Poseł PiS Mariusz Kałużny apeluje do parlamentarzystów z regionu o kulturalną i merytoryczną kampanię prezydencką. Tak mówił w Toruniu na konferencji prasowej, zwracając się do posłów Joanny Scheuring-Wielgus i Arkadiusza My… Czytaj dalej »

Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner
2020-02-27, 16:45Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili posłowie Jan Szopiński i Krzysztof Gawkowski zachęcając mieszkańców regionu… Czytaj dalej »

Robert Kwiatkowski o wielkiej retencji i poprawkach do budżetu
2020-02-26, 06:18Wspieranie budowy stopnia wolnego w Siarzewie obiecuje Robert Kwiatkowski - poseł Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim. Polityk przystąpił do Parlamentarnego Zespół ds. Kaskadyzacji Dolnej Wisły. Czytaj dalej »

Milion podpisów dla Andrzeja Dudy. PiS rozpoczyna kampanię wyborczą
2020-02-21, 12:54- Będziemy robić wszystko, by przekonać mieszkańców do ponownego wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział w piątek w Bydgoszczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Jak dodał, za kandydaturą prezydenta… Czytaj dalej »