Grzegorz Schetyna chce szerokiej koalicji przed wyborami parlamentarnymi
Jestem zwolennikiem szerokiej koalicji na wybory parlamentarne, spójnej programowo i jeszcze lepszej niż w wyborach europejskich - powiedział w Kruszynie koło Włocławka lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Poinformował, że pod koniec czerwca jest umówiony na rozmowę z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Schetyna w Kruszynie spotkał się mieszkańcami gminy wiejskiej Włocławek.
- Jestem zwolennikiem szerokiej koalicji na wybory parlamentarne, spójnej programowo, skutecznej i jeszcze lepszej niż w wyborach europejskich. To wszystko wymaga czasu, trzeb iść krok po korku w stronę zbliżania stanowisk i podstawy programowej, a także dobrych list. Przekonuję wszystkich, że potrzebni są samorządowcy - mówił na konferencji prasowej Schetyna.
Szef PO zaznaczył, że równolegle do prac związanych z tworzeniem koalicji przygotowywany jest scenariusz przyszłych aktywności i konwencja programowa, która obędzie się w połowie lipca. Dodał, że na rozmowę z prezesem PSL Władysławem Kosiniak-Kamyszem jest umówiony na koniec czerwca.
- W każdym wymiarze, w każdych wyborach potrzebna jest obecność przy urnach wyborczych. Potrzebne jest takie zaangażowanie, z którego wynika wszystko co dobre - aktywność, mobilizacja, dobre emocje. To jest czego polska polityka i polska rzeczywistość potrzebuje. Jestem przekonany, że tak będzie - wskazał.
Schetyna podkreślił, że takie spotkania jak w Kruszynie służą mobilizacji, a jednocześnie zrozumieniu, co jest potrzebne Polsce lokalnej.
- Chcemy rozmawiać o tym co ważne jest dla Polski lokalnej. Będziemy rozmawiać o służbie zdrowia, o inwestycjach w drogi i infrastrukturę, o szkołach na poziomie gminnym - jak dają sobie radę z podwójnymi rocznikami, co wynika z „deformy” wprowadzonej przez minister (Annę) Zalewską. Wreszcie rozmawiamy o narodowym programie rozwoju wsi, o dopłatach rolnych i o tym jak potrzebne są skuteczne negocjacje w sprawie budżetu europejskiego, który będzie przyjmowany pod koniec roku. Budżet europejski jest ważny dla całego kraju, ale musi też być dedykowany Polsce lokalnej, powiatowej, gminnej - mówił Schetyna.
Lider PO podkreślił, że w żadnym innym województwie, jak w regionie kujawsko-pomorskim tak dobrze wydaje się środki europejskie. - Cieszę się, że marszałek (województwa) Piotr Całbecki robi to efektywnie i bez wytchnienia przez wiele lat i z tak dobrym skutkiem - dodał.
- Oczywiście tych pieniędzy potrzebujmy więcej i muszą one być jeszcze lepiej wykorzystywane, a można to zrobić jeżeli będzie dobra współpraca między Parlamentem Europejskim, eurodeputowanymi, polskim rządem, poszczególnymi ministrami, marszałkami województw i urzędami marszałkowskimi. Pieniądze europejskie, inwestycje, które możemy otwierać, nie mają barwy partyjnej czy politycznej. Każde euro tutaj przyniesione i zainwestowane daje szansę, abyśmy mogli mówić o postępującej modernizacji i poprawiających się warunkach życia. Rzeczywistość po październiku przyniesie nowe wyzwania, które będziemy musieli podejmować - mówił szef PO. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Niecały miesiąc pozostał do wyborów w Jeżewie
2017-09-16, 10:2622 października mieszkańcy gminy Jeżewo pójdą do urn wybierać wójta. To decyzja premier Beaty Szydło po tym jak 1 sierpnia po 25 latach urzędowania na emeryturę odszedł Mieczysław Pikuła. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe później?
2017-09-07, 10:18Wybory samorządowe nie jesienią przyszłego, a na wiosnę 2019 roku? Poseł Paweł Skutecki z Kukiz 15' powiedział w porannej Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, że takie rozwiązanie rozważa Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Będą przedterminowe wybory w gminie Jeżewo
2017-08-07, 17:09Gmina Jeżewo bez wójta - będą przedterminowe wybory dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
![](public/info/2017/thumb_480_0/2017-07-23_1500804071.jpg)
Przedterminowe wybory do Rady Gminy w Dobrczu
2017-07-23, 10:26Mieszkańcy wybierają 15 osobową radę spośród siedmiu komitetów wyborczych. Głosować można w dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych. Czytaj dalej »
Cisza wyborcza w Dobrczu
2017-07-22, 14:29Od północy obowiązuje w Dobrczu cisza wyborcza. 23 lipca odbędą się przedterminowe wybory do rady gminy. Spośród kandydatów zgłoszonych przez siedem komitetów wyborczych, mieszkańcy wybiorą 15-osobowy skład rady gminy. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Dobrcz
2017-07-21, 13:47W najbliższą niedzielę (23.07) mieszkańcy gminy Dobrcz wybiorą nowych radnych. W podbydgoskiej gminie odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy. Czytaj dalej »
![](public/info/2017/thumb_480_0/2017-07-08_1499522181.jpg)
Samoobrona wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych
2017-07-08, 15:53'Samoobrona' wystartuje w wyborach samorządowych i wyborach parlamentarnych. Nie sama, ale w koalicji z dużą partią głównego nurtu, zasiadającą teraz w Sejmie. Tak zapowiedział przewodniczący 'Samoobrony Lech Kuropatwińsk Czytaj dalej »
Andrzej Bobkowski na czele zarządu bydgoskiego KOD
2017-06-28, 21:35Andrzej Bobkowski został wybrany przewodniczącym zarządu bydgoskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
![](public/info/2017/thumb_480_0/2017-06-12_1497286141.jpg)
PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych
2017-06-12, 18:45Działacze Prawa i Sprawiedliwości z okręgu bydgoskiego zwierają szeregi i przygotowują się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Inowrocławiu
2017-06-11, 11:37W Inowrocławiu odbywają się dziś wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Swoje głosy oddają mieszkańcy osiedla Stare Miasto. Głosowanie trwa od godz. 7:00 i zakończy się o godz. 21:00. Czytaj dalej »