Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach
"Piątka Kaczyńskiego" to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego to osoby myślące o polskim interesie.
Czabański uczestniczył w Ciechocinku w spotkaniu z wyborcami, które poświęcone było nowym propozycjom PiS tzw. piątce Kaczyńskiego. Zakłada ona rozszerzenie programu 500 plus tak, by świadczenie przysługiwało także na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie podstawowej stawki tego podatku z 18 do 17 proc., przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych zwłaszcza w małych miejscowościach oraz „emeryturę plus”.
– Nowe propozycje PiS skierowane są głównie do ludzi młodych. Nawet propozycja emerytalna, bo przecież ich też to kiedyś czeka – podkreślił Czabański zwracając się do przedstawicieli młodzieżówki PiS, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Jak dodał tzw. piątka Kaczyńskiego to nie są propozycje abstrakcyjne, ale konkrety. Mówiąc o kandydatach PiS do europarlamentu z okręgu kujawsko-pomorskiego poseł Czabański wskazał, że są to osoby doświadczone, znające się na polityce oraz dbające o polskie interesy. – A to jest najważniejsze – dodał szef RMN. Zaznaczył, że te osoby wiedzą jak działać, żeby być skutecznym. – Jeżeli w Parlamencie Europejskim będziemy mieli osoby myśląc o polskim interesie, to to już wystarczy. Zwłaszcza, jeżeli są to osoby zaprawione w bojach politycznych – mówił Czabański.
W spotkaniu w Ciechocinku uczestniczył także kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, były poseł Zbigniew Girzyński. – 100 lat temu naszym wspaniałym politykom jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński udało się skleić Polskę z kawałków. Dziś w ramach zmieniającego się świata jesteśmy w różnych strukturach m.in. w Unii Europejskiej. Ta organizacja ma wady i zalety, ale u jej zarania jest jedna zasadnicza zaleta: próba rozpoczęcia rozmowy ze sobą, dialogu, a nie wydzierania sobie z rąk określonych dóbr za pomocą karabinów czy bagnetów – podkreślił Girzyński, "piątka" w okręgu kujawsko-pomorskim.
Jak zauważył, po wejściu do UE Polacy zdominowali jedną branżę - transport. – To dzisiaj denerwuje niektórych w UE na Zachodzie. Mówią – musimy coś z tym zrobić, bo oni przecież wycinają nas z rynku – podkreślił polityk.
– Trudno jest krajom, które znalazły się szczęśliwie po drugiej stronie żelaznej kurtyny, że państwa muszące nadal nadrabiać, gdzie żyją ludzie, którym cały czas się chce. To charakteryzuje młodych ludzi, młode społeczeństwa. Mamy piękne przysłowie, że „syty głodnego nie zrozumie”. Oni są ja te tłuste koty, które leżą na piecu, a my dalej musimy te myszy ganiać – zaznaczył Girzyński. Według niego wybory 26 maja zmienią oblicze Unii Europejskiej.
– To będzie inny Parlament Europejski niż obecnie. Jeszcze ważniejsze jest wybranie mądrego, dobrze służącego Polsce komisarza europejskiego. To nie może być ktoś, kto ma tylko polski paszport. Dziś zastanawia się tylko, wobec której elity europejskiej być posłusznym, żeby później dostać jeszcze lepsze stanowisko – dodał Girzyński.
Stwierdził, że nie takich polityków potrzeba w UE, ale osób dbających o interesy poszczególnych krajów, którzy będą umieli prowadzić dialog z partnerami z innych państw. Wśród swoich celów po dostanie się do Parlamentu Europejskiego wymienił m.in. walkę z biurokracją i zabieganie o odbudowę prestiżu polskiej nauki. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
PiS złoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-19, 10:40Prawo i Sprawiedliwość chce ponownego przeliczenia głosów w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Według już oficjalnych wyników, pierwszą turę wygrał aktualny prezydent Rafał Bruski z PO. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski z PO i Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów
2014-11-18, 20:44Poseł Marek Wojtkowski (PO) i urzędujący prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z protokołu Miejskiej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy PO i PiS zwyciężyły w wyborach do rady miasta - mają po 12 mandatów
2014-11-18, 17:37W wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy zwyciężyły ex aequo PO oraz PiS, które zdobyły po 12 mandatów - wynika z nieoficjalnych jeszcze danych po zliczeniu przez miejską komisję wyborczą wszystkich protokołów. Czytaj dalej »
Tadeusz Pogoda po raz 7. będzie burmistrzem Świecia nad Wisłą
2014-11-18, 17:18Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda może ze spokojem przystąpić do realizacji planów dotyczących miasta, bowiem po raz 7 wygrał wybory na stanowisko burmistrza. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki gotów na koalicję z każdym ugrupowaniem
2014-11-18, 17:07Włocławska lewica jest gotowa na koalicję z każdym, kto zgodzi się na realizowanie racjonalnego programu rozwoju miasta. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: 4 mandaty dla PO z okręgu toruńsko-chełmińskiego do sejmiku
2014-11-18, 16:104 na 6 mandatów w wyborach do samorządu wojewódzkiego w okręgu toruńsko-chełmińskim zdobyła Platforma Obywatelska. To na razie wynik nieoficjalny. Czytaj dalej »
Rada Miejska Włocławka w nowej kadencji
2014-11-18, 15:35Zwycięzcą w wyborach do włocławskiej Rady Miejskiej zostało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie wprowadzi 10 swoich radnych. Czytaj dalej »
Wciąż nie ma oficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-18, 15:31Wadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, z którym od zakończenia niedzielnych wyborów samorządowych boryka się Państwowa Komisja Wyborcza, przedłużyło pracę członków obwodowych komisji wyborczych - także w Kujawsko-Pom… Czytaj dalej »
Poseł PiS Tomasz Latos zapowiada wniosek o ponowne liczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-17, 20:44Około 230 głosów to - jak ustaliło Polskie Radio PiK - różnica między Konstantym Dombrowiczem a Markiem Gralikiem - kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Komisja Wyborcza we Włocławku zawiesza liczenie głosów
2014-11-17, 19:24We Włocławku Miejska Komisja Wyborcza zawiesiła do wtorku liczenie głosów, ale zdążyła ustalić większą część składu Rady Miasta nowej kadencji. Czytaj dalej »