Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach
"Piątka Kaczyńskiego" to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego to osoby myślące o polskim interesie.
Czabański uczestniczył w Ciechocinku w spotkaniu z wyborcami, które poświęcone było nowym propozycjom PiS tzw. piątce Kaczyńskiego. Zakłada ona rozszerzenie programu 500 plus tak, by świadczenie przysługiwało także na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie podstawowej stawki tego podatku z 18 do 17 proc., przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych zwłaszcza w małych miejscowościach oraz „emeryturę plus”.
– Nowe propozycje PiS skierowane są głównie do ludzi młodych. Nawet propozycja emerytalna, bo przecież ich też to kiedyś czeka – podkreślił Czabański zwracając się do przedstawicieli młodzieżówki PiS, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Jak dodał tzw. piątka Kaczyńskiego to nie są propozycje abstrakcyjne, ale konkrety. Mówiąc o kandydatach PiS do europarlamentu z okręgu kujawsko-pomorskiego poseł Czabański wskazał, że są to osoby doświadczone, znające się na polityce oraz dbające o polskie interesy. – A to jest najważniejsze – dodał szef RMN. Zaznaczył, że te osoby wiedzą jak działać, żeby być skutecznym. – Jeżeli w Parlamencie Europejskim będziemy mieli osoby myśląc o polskim interesie, to to już wystarczy. Zwłaszcza, jeżeli są to osoby zaprawione w bojach politycznych – mówił Czabański.
W spotkaniu w Ciechocinku uczestniczył także kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, były poseł Zbigniew Girzyński. – 100 lat temu naszym wspaniałym politykom jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński udało się skleić Polskę z kawałków. Dziś w ramach zmieniającego się świata jesteśmy w różnych strukturach m.in. w Unii Europejskiej. Ta organizacja ma wady i zalety, ale u jej zarania jest jedna zasadnicza zaleta: próba rozpoczęcia rozmowy ze sobą, dialogu, a nie wydzierania sobie z rąk określonych dóbr za pomocą karabinów czy bagnetów – podkreślił Girzyński, "piątka" w okręgu kujawsko-pomorskim.
Jak zauważył, po wejściu do UE Polacy zdominowali jedną branżę - transport. – To dzisiaj denerwuje niektórych w UE na Zachodzie. Mówią – musimy coś z tym zrobić, bo oni przecież wycinają nas z rynku – podkreślił polityk.
– Trudno jest krajom, które znalazły się szczęśliwie po drugiej stronie żelaznej kurtyny, że państwa muszące nadal nadrabiać, gdzie żyją ludzie, którym cały czas się chce. To charakteryzuje młodych ludzi, młode społeczeństwa. Mamy piękne przysłowie, że „syty głodnego nie zrozumie”. Oni są ja te tłuste koty, które leżą na piecu, a my dalej musimy te myszy ganiać – zaznaczył Girzyński. Według niego wybory 26 maja zmienią oblicze Unii Europejskiej.
– To będzie inny Parlament Europejski niż obecnie. Jeszcze ważniejsze jest wybranie mądrego, dobrze służącego Polsce komisarza europejskiego. To nie może być ktoś, kto ma tylko polski paszport. Dziś zastanawia się tylko, wobec której elity europejskiej być posłusznym, żeby później dostać jeszcze lepsze stanowisko – dodał Girzyński.
Stwierdził, że nie takich polityków potrzeba w UE, ale osób dbających o interesy poszczególnych krajów, którzy będą umieli prowadzić dialog z partnerami z innych państw. Wśród swoich celów po dostanie się do Parlamentu Europejskiego wymienił m.in. walkę z biurokracją i zabieganie o odbudowę prestiżu polskiej nauki. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Przedterminowe wybory do Rady Gminy w Dobrczu
2017-07-23, 10:26Mieszkańcy wybierają 15 osobową radę spośród siedmiu komitetów wyborczych. Głosować można w dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych. Czytaj dalej »
Cisza wyborcza w Dobrczu
2017-07-22, 14:29Od północy obowiązuje w Dobrczu cisza wyborcza. 23 lipca odbędą się przedterminowe wybory do rady gminy. Spośród kandydatów zgłoszonych przez siedem komitetów wyborczych, mieszkańcy wybiorą 15-osobowy skład rady gminy. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Dobrcz
2017-07-21, 13:47W najbliższą niedzielę (23.07) mieszkańcy gminy Dobrcz wybiorą nowych radnych. W podbydgoskiej gminie odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy. Czytaj dalej »
Samoobrona wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych
2017-07-08, 15:53'Samoobrona' wystartuje w wyborach samorządowych i wyborach parlamentarnych. Nie sama, ale w koalicji z dużą partią głównego nurtu, zasiadającą teraz w Sejmie. Tak zapowiedział przewodniczący 'Samoobrony Lech Kuropatwińsk Czytaj dalej »
Andrzej Bobkowski na czele zarządu bydgoskiego KOD
2017-06-28, 21:35Andrzej Bobkowski został wybrany przewodniczącym zarządu bydgoskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych
2017-06-12, 18:45Działacze Prawa i Sprawiedliwości z okręgu bydgoskiego zwierają szeregi i przygotowują się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Inowrocławiu
2017-06-11, 11:37W Inowrocławiu odbywają się dziś wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Swoje głosy oddają mieszkańcy osiedla Stare Miasto. Głosowanie trwa od godz. 7:00 i zakończy się o godz. 21:00. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające w Inowrocławiu
2017-05-10, 17:02Robert Rychwicki będzie się ubiegał o mandat radnego w Inowrocławiu. To wspólny kandydat Nowego Inowrocławia, Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. - W jedności siła - mówią przedstawiciele tych ugrupowań. Czytaj dalej »
Zbliżają się wybory samorządowe - poznajemy koordynatorów PiS na Kujawach i Pomorzu
2017-03-27, 18:05Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, włocławska posłanka Joanna Borowiak została koordynatorem Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedzialnym za zbliżające się wybory samorządowe w okręgu wyborczym numer 5, obejmującym Włocławek, Toruń… Czytaj dalej »
PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych
2017-03-16, 09:48Przegląd kadr, wzmożenie aktywności w terenie, znalezienie wartościowych kandydatów - Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przygotowania do lokalnych wyborów w 2018 roku. Czytaj dalej »