Lewica Razem walczy o europejską płacę minimalną. "Nie chcemy być gorsi"
Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej i powołanie europejskiej inspekcji pracy - zapowiedziała Lewica Razem, która w Toruniu rozpoczęła kampanię wyborczą w województwie kujawsko-pomorskim.
Do Parlamentu Europejskiego startuje wspólnie z Ruchem Sprawiedliwości Społecznej i Unią Pracy. - To jest bardzo silne połączenie. Łączą nas wartości, a nie chęć odsunięcia PiS-u od władzy - mówi Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Partii Razem. - Nasi kandydaci i kandydatki za chwilę będą mówić o dostępie do ochrony zdrowia, o programach mieszkaniowych, które Unia Europejska może stworzyć czy o sytuacji pracowników w całej Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce. Będą też zwracać uwagę na dyskryminację i problemy, które mamy jako Polki i Polacy w Europie. Najważniejszy dla nas - dla partii Razem, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej oraz Unii Pracy jest człowiek w Europie - tak, żebyśmy nie musieli być Europą drugiej jakości, Europą gorszą.
- Jednym z naszych sztandarowych postulatów są wyższe płace i o to będziemy walczyć, kiedy wejdziemy do Parlamentu Europejskiego - dodaje Paulina Matysiak. - Polskie pielęgniarki, nauczyciele, pracownicy handlu i usług pracują dłużej i równie wydajnie jak ich zachodni koledzy i koleżanki, natomiast nie zarabiają na poziomie na poziomie europejskim. Ich płace są niższe często pięcio-sześciokrotnie. To niesprawiedliwe i stąd postulat wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej - o to będziemy walczyć w Europarlamencie - dodaje.
Razem powołuje się na ostatnie badania, w których ugrupowanie może liczyć na 4-5 procent poparcia.
Zobacz także

Donald Tusk ogłosił rozpoczęcie kampanii KO. Szefową sztabu Wioletta Paprocka
2023-04-17, 19:57- W porozumieniu z liderami Partii Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Platformy Obywatelskiej postanowiliśmy zaprezentować Wiolettę Paprocką jako szefową sztabu wyborczego KO - powiedział w poniedziałek w Białej Podlaskiej… Czytaj dalej »

„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
2023-04-17, 16:56Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. - W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju - zapowiadają… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia: jednej wspólnej listy opozycji nie będzie [Rozmowa dnia]
2023-04-05, 10:07- Moim zdaniem już dawno powinniśmy byli powiedzieć sobie, że zrobimy dobre dwie listy - co też będzie wymagało megawysiłku. Jak zrobimy te dwie listy, to ludzie będą mieli wybór, a nie będą zaganiani do jednej czy drugiej zagrody… Czytaj dalej »

Posłowie Zielonych i KO: Polacy są wykluczeni komunikacyjnie, a PiS nic z tym nie robi
2023-04-05, 06:53- Rząd powinien wspierać samorządy w walce z wykluczeniem komunikacyjnym Polaków. Tymczasem jest to niezrealizowana obietnica Prawa i Sprawiedliwości - mówili podczas konferencji prasowej przed dworcem PKS w Bydgoszczy Klaudia Jachira… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia w Bydgoszczy: W Polsce można umrzeć w kolejce do lekarza
2023-04-04, 21:00O potrzebie zmian m.in. w systemie edukacji i ochronie zdrowia mówił Szymon Hołownia na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Bydgoszczy. Lider Polski 2050 podkreślał, że w szkołach szczególnie ważna powinna być nauka języka angiel… Czytaj dalej »

Posłowie PiS: Program 500 plus istnieje od kilku lat i nie ma wpływu na inflację
2023-04-04, 19:30- Ostre podnoszenie stóp procentowych, jeszcze droższe kredyty czy wprowadzenie w Polsce euro to przepis na bezrobocie w Polsce - mówią zgodnie bydgoscy posłowie PiS Tomasz Latos i Piotr Król. Czytaj dalej »

Donald Tusk: Musimy stawiać na ludzi pracy. Politycy KO spotkali się w Toruniu
2023-04-04, 17:45- Musimy dzisiaj w Polsce przywrócić logikę - kto ciężko pracuje, powinien dobrze zarabiać - mówił Donald Tusk podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Czytaj dalej »

„Poważne państwo” – motto spotkania Zjednoczonej Prawicy z wyborcami w Toruniu
2023-04-03, 21:00Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z sympatykami. Z ewentualnymi wyborcami rozmawiali Krzysztof Szczucki i Kosma Złotowski. Czytaj dalej »

Donald Tusk w Chełmnie. PO inauguruje cykl #TuJestPrzyszłość w regionie [harmonogram]
2023-04-03, 12:00Platforma Obywatelska rozpoczęła w poniedziałek (3 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskiem cykl spotkań pod hasłem #TuJestPrzyszłość. Donald Tusk odwiedzi Gruczno i Chełmno, a inni parlamentarzyści PO w sumie kilkadziesiąt miejscowości… Czytaj dalej »

Poseł Latos kontynuuje spotkania z mieszkańcami. Wizyta w Więcborku
2023-04-01, 21:57- Trzeba przypomnieć, co mówił Donald Tusk przed zimą: że będzie ciemno i zimno. Nie było ani ciemno, ani zimno. Po co takie straszenie ludzi? - mówił poseł Tomasz Latos (PiS) w Więcborku. W sobotę (1 kwietnia) rozmawiał z mieszkańcami… Czytaj dalej »