Janusz Zemke wystartuje w eurowyborach
Janusz Zemke będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu - poinformował Zarząd Powiatu SLD w Toruniu.
Partia chce wystartować w wyborach w ramach wielkiej koalicji, w której składzie może znaleźć się: PO, PSL, PO, Nowoczesna czy partia Zieloni. Trwają jeszcze rozmowy.
- Ta koalicja ma się przeciwstawiać siłom, które mogłyby doprowadzić do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej - wyjaśnia Krzysztof Podgórski, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Toruniu.
- SLD zachowuje programowo swoją tożsamość. Po wejściu do Parlamentu Europejskiego kandydaci przystąpią do swoich frakcji. Nasi kandydaci do Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D) - tłumaczy Krzysztof Podgórski.
- Uchwała zobowiązuje władze krajowe do zawarcia takiej umowy koalicyjnej, gdzie szyld Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także hasła programowe będą wyeksponowane i będą równorzędne - dodaje Dominik Stajnbart, sekretarz Rady Powiatu SLD w Toruniu.
Toruńscy działacze SLD mają nadzieję, że w kandydaci szerokiej koalicji z Kujawsko-Pomorskiego uzyskają co najmniej dwa mandaty w Parlamencie Europejskim, a jeden z nich zdobędzie Janusz Zemke.
W programie wyborczym: wprowadzenie minimalnej płacy europejskiej, wprowadzenie w Polsce euro pod warunkiem wzrostu płac oraz pogłębienie integracji europejskiej, w tym projekt wspólnej armii europejskiej.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.
Zobacz także
Powstanie zespół ds. wyborów samorządowych
2017-03-10, 18:02Najbliższe wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku. Czytaj dalej »
"Wybieram Wybory"
2017-03-01, 17:42Kilkuset uczniów z Kujaw i Pomorza wzięło dzisiaj udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym pt. 'Wybieram Wybory'. Czytaj dalej »

Andrzej Walkowiak o wyborach samorządowych
2017-01-26, 09:29Szef regionalnych struktur Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i wojewódzki radny Andrzej Walkowiak uważa, że wprowadzenie dwukadencyjności w wyborach samorządowych byłoby dobrym posunięciem. Czytaj dalej »

Wybory w Lubrańcu
2016-12-04, 13:57Mieszkańcy Lubrańca wybierają dzisiaj nowego burmistrza. Poprzedni burmistrz zmarł. Jego następca będzie rządzić gminą przez dwa lata, do czasu wyborów samorządowych, ogłoszonych w normalnym trybie. Czytaj dalej »
Przed wyborami burmistrza Lubrańca
2016-12-03, 11:124 grudnia wybory burmistrza Lubrańca. Przedterminowe głosowanie zarządziła premier Beata Szydło, po śmierci dotychczasowego burmistrza. Czytaj dalej »
Nieudane wybory do rad okręgów w Toruniu
2016-11-29, 13:11W sześciu na trzynaście okręgów w Toruniu nie zawiązały się rady. Zdaniem toruńskiego radnego Jakuba Gołębiewskiego powodem jest trudny sposób przeprowadzenia wyborów i brak kampanii informacyjnej. Czytaj dalej »
Wybory w toruńsko-włocławskim PiS
2016-11-27, 21:03- Zrobimy wszystko, by nie zawieść naszych wyborców i aby partia była zwarta i gotowa do walki o władzę samorządową - mówiła dziś w Toruniu Marzenna Drab, wybrana podczas zjazdu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości na szefową partii… Czytaj dalej »

Poseł Tomasz Latos ponownie szefem bydgoskiego PiS-u
2016-11-19, 17:43Poseł Tomasz Latos ponownie został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, czyli de facto szefem partii na terenie byłego województwa bydgoskiego. Czytaj dalej »

Regionalne wybory w KOD
2016-09-11, 14:04Dwoje kandydatów ubiegało się o przywództwo w regionalnych strukturach Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
27 lat temu doszło do "przełomowych" wyborów parlamentarnych w Polsce
2016-06-04, 12:08Przełomowe wybory we wspomnieniach ich uczestników, w dniu 27. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Czytaj dalej »