Premier Morawiecki w regionie: zwiedza fabrykę, wspiera kandydatów PiS
- Potrzebujemy w Polsce takich firm jak Hydro-Vacuum SA w Grudziądzu - innowacyjnych, konkurencyjnych i z polskim kapitałem - mówił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek odwiedził tę fabrykę. Z Grudziądza pojechał do Ciechocinka, a potem do Włocławka.
- To ogromna radość móc obserwować, jak rośnie polska firma zbudowana praktycznie od zera, z polskiego kapitału. Jest to firma również z kapitałem pracowniczym. Ma ogromne osiągnięcia i wysyła 40 proc. produkcji na eksport. To nowoczesna firma, która testuje swoją innowacyjność na wielu polach na całym świecie. Takich firm potrzebujemy w wielu innych miejscach w Polsce - podkreślił premier podczas briefingu w Grudziądzu.
Grudziądz: w fabryce pomp
Premier w Hydro-Vacuum zapoznał się z pracą działów zajmujących się montażem pomp, stacją prób pomp i serwisem wyrobów.
Hydro-Vacuum SA jest w kraju czołowym producentem pomp i systemów pompowych; zatrudnia ok. 600 pracowników, w tym ponad 50 inżynierów. Fabryka produkuje różnego rodzaju pompy m.in. głębinowe, szybowe, próżniowe i cyrkulacyjne, zestawy hydroforowe, przepompownie ścieków, zbiorniki powietrza, kuchnie i piece gazowe.
Wyroby Hydro-Vacuum sprzedawane są w kraju i eksportowane do krajów Europy Zachodniej i Wschodniej, a także na rynki arabskie i afrykańskie. Firma posiada trzy spółki zależne: Hydro-Namo w Grudziądzu, Hydro-Vacuum w Wąbrzeźnie i TOV Hydro-Vacuum na Ukrainie.
Mateusz Morawiecki zwiedzając firmę, udzielił poparcia w drugiej turze wyborów Andrzejowi Guzowskiemu - kandydatowi na prezydenta Grudziądza popieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.
Ciechocinek: spacer na szlaku solankowym
- To tutaj, na dancingach śpiewało się "Do zakochania jeden krok"; myślę, że tylko jeden krok dzieli mieszkańców Ciechocinka od podjęcia najbardziej właściwej decyzji, wybrania bardzo dobrego gospodarza tego miasta - mówił premier Morawiecki podczas wizyty w Ciechocinku.
Szef rządu spotkał się tam z mieszkańcami przed drugą turą wyborów na burmistrza miasta, w której kandydat Prawa i Sprawiedliwości Marcin Strych zmierzy się z rządzącym od wielu lat miastem Leszkiem Dzierżewiczem (KWW Dla Przyszłości Ciechocinka). Wizyta premiera miała charakter spaceru tzw. szlakiem solankowym wokół słynnych tężni.
W trakcie spaceru Morawiecki zachęcał do głosowania na kandydata PiS. Przekonywał, że to miasto posiada niesamowity potencjał, ale potrzebuje obecnie "bardzo dobrej ręki gospodarza". - Myślę, że takim prężnym, znakomitym gospodarzem, który ma szansę przywrócić blask Ciechocinkowi, jest właśnie pan Marcin Strych - mówił szef rządu.
Włocławek: to ma być centrum usług dla biznesu
- Przyciągnęliśmy do Włocławka wiele środków z naszych programów prospołecznych, ale chcemy więcej, chcemy bardziej pomóc Włocławkowi w jego rozwoju; PiS patrzy na los osób, które są pokrzywdzone i którym trudniej się wiedzie - podkreślał premier Morawiecki z kolei we Włocławku.
Odwiedził to miasto, aby udzielić poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Jarosławowi Chmielewskiemu, przed drugą turą wyborów samorządowych. W pierwszej turze Chmielewski zdobył 23,39 proc. głosów. Jego rywala, obecnego prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego (Koalicja Obywatelska) poparło 26,25 proc. wyborców.
Morawiecki wskazał, że Polska "od kilku miesięcy jest specjalną strefą ekonomiczną". - Wymaga to tylko prężnego, uczciwego, skutecznego gospodarza. Kogoś takiego, kto weźmie tego byka niemożności za rogi i ściągnie tutaj nowych inwestorów - krajowych i zagranicznych - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że to właśnie rząd PiS przyciągnął do Polski bardzo wielu inwestorów, również tych z zagranicy. Dodał, że chce, aby Włocławek był jednym z centrów usług dla biznesu.
Program PiS dla Włocławka - jak powiedział premier - można ująć w czterech słowach: rodzina, praca, płaca i mieszkanie.
Zobacz także
Szef PSL apeluje o poparcie paktu na rzecz zdrowia. Niezależnie od barw politycznych
2019-09-19, 16:25Nie będzie zmian w służbie zdrowia bez porozumienia ponadpartyjnego - powiedział w Grudziądzu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że zrobi wszystko, aby taki pakt został zawarty i był realizowany w kolejnej kadencji… Czytaj dalej »
Bezpartyjni: - Walka dwóch partii dezorganizuje państwo. Bierzmy sprawy w swoje ręce
2019-09-19, 15:28„Walka z korupcją i pomoc obywatelom” - z tym przesłaniem idzie do wyborów Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. O swoim programie jej przedstawiciele mówili w Inowrocławiu. Czytaj dalej »
Paweł Kukiz: Prawo i Sprawiedliwość chce wszystko zawłaszczyć
2019-09-19, 15:05Walczę o taki ustrój, w którym obywatele będą wystawiać swoich kandydatów, a nie partie polityczne - powiedział w Toruniu Paweł Kukiz. Do parlamentu startuje w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Czytaj dalej »
Wenderlich puka do drzwi Olszewskiego. A w tle zarzuty o: hejt, lenistwo i...frustrację
2019-09-19, 13:55Krytykuje program posła PO, zarzuca mu nieskuteczność i mowę nienawiści, w końcu stawia pytania. Paulina Wenderlich, kandydatka PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego, zorganizowała konferencję przed biurem Pawła Olszewskiego z Platformy… Czytaj dalej »
Sejm dokończy obrady po wyborach? Poseł Bartosz Kownacki: - To nic nadzwyczajnego
2019-09-19, 11:10Po raz pierwszy w historii parlamentu zdarza się, że ostatnie posiedzenie „starej' Izby zostało przerwane i będzie dokończone tuż po wyborach. Politycy opozycji podejrzewają, że Prawo i Sprawiedliwość zechce przegłosować np… Czytaj dalej »
Plakat wszystko zniesie? Policja bierze się za przedwyborczych wandali
2019-09-18, 19:00Zniszczone plakaty wyborcze: w naszym regionie wpłynęły dotąd dwa zawiadomienia w tej sprawie, a już wiadomo, że będą następne. W Koronowie „zaatakowany” został plakat wyborczy Pawła Olszewskiego , kandydata Koalicji Obywatelskiej… Czytaj dalej »
Robert Kwiatkowski zapowiada budowę trzeciego mostu dla Torunia
2019-09-18, 15:29Lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim Robert Kwiatkowski, do swojego programu wpisał między innymi budowę stopnia wodnego w Siarzewie, węzła autostradowego Dźwierzno-Kiełbasin oraz trzeci most dla Torunia. Czytaj dalej »
Posłanka Michałek o muzeum im. Elżbiety Zawackiej i liniach kolejowych
2019-09-18, 13:42Toruńska poseł Iwona Michałek zdradziła swoje plany na następną kadencje sejmu. Jeżeli ponownie zostanie wybrana, chce wspierać szkolnictwo wyższe oraz inwestycje infrastrukturalne. Czytaj dalej »
Senator Kobiak: Obawiam się, że sytuacja polskich firm mocno się pogorszy
2019-09-18, 11:26Senator Andrzej Kobiak z Koalicji Obywatelskiej obawia się bankructw, związanych z koniecznością podwyżek płac w przedsiębiorstwach. Mówił o tym dziś w 'Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Zieloni o swoi programie. Piotr Malich startuje z listy Koalicji Obywatelskiej
2019-09-17, 20:15Zielona wizja przyszłości to solidarność, demokracja i ekologia - poinformowali przedstawiciele partii Zieloni. Swój program wyborczy przedstawił w Bydgoszczy Piotr Malich, który startuje do Sejmu z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego… Czytaj dalej »