Piotr Całbecki jest gotowy ponownie objąć stanowisko marszałka
W wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zdobył rekordową liczbę 68,5 tys.głosów. Podczas spotkania z dziennikarzami mówił, że jeśli otrzyma propozycję objęcia funkcji marszałka województwa, nie odmówi.
Zapytany o koalicję w sejmiku marszałek odpowiedział, że naturalną jest już koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Wiem, że głosując na mnie mieszkańcy na pewno oczekiwali, żebym mógł i potrafił kontynuować to, co dotąd robiliśmy. Pewnie z korektą programową, z nowymi zadaniami, które wniosą wszyscy radni nowej kadencji, ale jako organ wykonawczy przede wszystkim jesteśmy od tego, aby sprawnie te cele pomagać określać, ale najważniejsze skutecznie realizować. Sadzę, że ten wynik, który uzyskałem jest również wskazaniem politycznym wyborców, jakkolwiek nie wiemy jeszcze ostatecznie, kto będzie zasiadał w ławach sejmiku. Na pewno będziemy otwarci na rozmowy z wszystkimi radnymi. Nie można zamykać dyskusji do jakiegoś wąskiego grona, ponieważ wszyscy będą mieć mandat radnych - powiedział Piotr Całbecki.
Marszałek dziękował też wszystkim mieszkańcom regionu za liczny udział w wyborach samorządowych oraz za oddane na niego głosy i okazane zaufanie.
Zobacz także
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »
Wyrowiński, Rulewski i Całbecki o sytuacji po wyborach
2014-12-10, 12:40Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim po wyborach samorządowych była tematem spotkania wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego, senatora Jana Rulewskiego oraz marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-12-02_1417534051.jpg)
Bydgoscy działacze PO o wyborze władz województwa
2014-12-02, 20:11Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej krytykują nowego wicemarszałka województwa. Twierdzą, że były wicewojewoda Zbigniew Ostrowski nie będzie dobrze reprezentował interesów Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski nowym wiceburmistrzem Świecia
2014-12-02, 12:25Zaskakująca zmiana wiceburmistrza w Świeciu nad Wisłą. Doświadczonego Zbigniewa Podgórskiego z klubu Nasze Świecie zastąpi 31-letni radny Krzysztof Kułakowski. Czytaj dalej »
Nierozstrzygnięte sprawy sądowe w trybie wyborczym
2014-12-02, 12:10Choć wybory już zakończone, to nierozstrzygnięte zostały jeszcze niektóre sprawy sądowe w trybie wyborczym. Czytaj dalej »