Marcin Sypniewski o pomysłach na lepszą komunikację w Bydgoszczy
Parkingi na peryferiach Bydgoszczy i rozszerzenie połączeń kolejowych z okolicznymi miejscowościami - to pomysły Marcina Sypniewskiego na rozwój Metropolii Bydgoskiej. Kandydat na prezydenta Bydgoszczy z Czasu Bydgoszczy chciałby zaproponować przekazanie pieniędzy na studium wykonalności szybkiej kolei metropolitalnej.
Połączenie Nakła z Fordonem przez Osową Górę - Atosa, również centrum przy Ikei, to olbrzymia korzyść dla Bydgoszczy. Przede wszystkim tory kolejowe nie przecinają ulic, pociągi nie będą stały w korkach. Połączenie w drugą stronę też daje takie możliwości. Mamy przystanek Bydgoszcz - Błonie, wiadukt nad ulicą Nakielską, z którym w końcu trzeba coś zrobić - utworzyć przy okazji remontu przystanek i trzeba też pamiętać o linii kolejowej do lotniska, chociaż tu konieczny byłby udział samorządu województwa - mówił Marcin Sypniewski.
- Druga rzecz, którą trzeba koniecznie zrobić, żeby metropolia bydgoska nie istniała tylko na papierze to Karta Bydgoszczanina. Ona umożliwi spadek cen, również komunikacji miejskiej, dla mieszkańców w Bydgoszczy. W Bydgoszczy będzie się opłacać płacić podatki i mieszkańcy okolicznych gmin, aby korzystać z tych korzyści, które mają bydgoszczanie będą rejestrować się tutaj jako podatnicy - dodał kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta.
Marcin Sypniewski proponuje też wspólne z gminami zbudowanie parkingów na drogach dojazdowych do Bydgoszczy. Tam kierowcy mogliby przesiadać się do komunikacji miejskiej.
Zobacz także
Tomasz Latos: Zmienię Stary Fordon i tereny nad Wisłą
2018-09-20, 14:10Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos (PiS) zapowiedział w czwartek przeprowadzenie rewitalizacji osiedla Stary Fordon, w tym zagospodarowanie terenów nad Wisłą, budowę bulwarów i urządzenie plaży… Czytaj dalej »
Paweł Drzażdżewski kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Gniewkowa
2018-09-20, 06:15Wszechstronny rozwój Gniewkowa w wielu dziedzinach i branżach gwarantuje Paweł Drzażdżewski, jeśli zostanie burmistrzem miasta. Kandydat Zjednoczonej Prawicy, a obecny radny powiatu inowrocławskiego przedstawił dziś swój program… Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica zaprezentowała swój program dla Torunia
2018-09-19, 21:05- Potrafimy działać dla dobra mieszkańców - mówi Zbigniew Rasielewski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia. Rasielewski przedstawiał program wyborczy dla Torunia. Zaprezentowani zostali też kandydaci Zjednoczonej Prawicy… Czytaj dalej »
Ruch Kukiz'15 zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiego samorządu
2018-09-19, 20:57Irena Paczkowska - kandydatka na prezydenta Torunia z Ruchu Kukiz'15 przedstawiła osoby, które będą walczyć o mandat radnego w toruńskiej radzie miasta. Czytaj dalej »
Tomasz Lenz pyta, czy Michał Zaleski jest wiarygodny w swoich wyborczych obietnicach
2018-09-19, 19:16Poseł Tomasz Lenz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, krytykuje Michała Zaleskiego - sprawującego obecnie ten urząd i zarazem swojego kontrkandydata. Czytaj dalej »
"Grudziądz potrzebuje reanimacji". Konwencja PiS przy spichrzach
2018-09-18, 20:45Poznaliśmy kandydatów na radnych i prezydenta Grudziądza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Partia zorganizowała dzisiaj przy miejskich spichrzach konwencję wyborczą. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Powołam zastępcę prezydenta ds. Fordonu
2018-09-18, 19:32Zapowiada likwidację Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy i utworzenie biur obsługi klienta na kilku osiedlach, a także filię ratusza w największej dzielnicy miasta i powołanie zastępcy prezydenta ds. Fordonu. Czytaj dalej »
Komitet My Toruń prezentuje kandydatów na radnych
2018-09-18, 18:05Komitet Wyborczy Wyborców My Toruń zaprezentował dziś kandydatów do toruńskiej rady miasta. Są wśród nich m.in. osoby pracujące w biznesie, zajmujące się kulturą, społecznicy i osoby niepełnosprawne. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zapowiada: bilet przystankowy, darmowe przejazdy dla uczniów
2018-09-18, 17:15Tani bilet i komunikacja miejska w Bydgoszczy - taki był temat konferencji Tomasza Latosa. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także kandydat na prezydenta miasta zamierza wzbogacić ofertę komunikacji publicznej m.in. o bilet przystank… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów w Nakle, Mroczy i Kcyni
2018-09-18, 16:14Kandydatów do rad gmin oraz kandydatów do rady powiatu nakielskiego przedstawił dziś komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Nakle. W konwencji wziął udział poseł Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »