Mariusz Kałużny i wiceminister sportu o inwestycjach w regionie
- Samorząd województwa powinien zajmować się dużymi projektami, które rozwiną cały nasz region – powiedział Mariusz Kałużny - kandydat Zjednoczonej Prawicy z Solidarnej Polski do sejmiku województwa. Konferencja odbyła się przed halą tenisową w Toruniu, uczestniczył w niej też wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.
- Dzisiaj budżety miast i gmin są zbyt małe, żeby realizować tak duże projekty czy to sportowe czy komunikacyjne. W latach 2016 - 2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało nasze województwo kwotą prawie 90 mln zł, z czego wyremontowano, zmodernizowano czy zbudowano 224 obiekty, w tym prawie 100 nowych obiektów w Toruniu. Ministerstwo dofinansowało modernizację krytej pływalni w Chełmży, budynków klubu Włókniarz. Chciałem panu ministrowi dzisiaj podziękować za to wsparcie - powiedział Mariusz Kałużny.
- Przyjechałem tutaj, żeby zobaczyć jak kończy się budowanie tej przepięknej hali tenisowej, o którą zabiegało miasto Toruń, a która będzie służyć polskiemu sportowi. W tym roku ministerstwo przeznacza na infrastrukturę 516 mln zł. Co roku o kilkadziesiąt milionów zwiększamy kwotę dotacji na dobre projekty. Polska może się rozwijać tylko poprzez zgodę i współpracę samorządu i rządu Rzeczpospolitej Polskiej - dodał Jarosław Stawiarski.
Minister Stawiarski z okazji 90-lecia klubu Legia Chełmża nagrodzi dziś zasłużonych działaczy odznaką „Zasłużony dla polskiego sportu”, obok Stadionu Miejskiego zostanie otwarty też nowy budynek dofinansowany ze środków resortu sportu..
Zobacz także

Zapowiedzi wyborcze Czasu Gospodarzy w Toruniu
2014-10-25, 13:28Rozbudowa i modernizacja Szosy Chełmińskiej i nowa linia tramwajowa w kierunku Wrzosów - to nie wszystkie pomysły ugrupowania Czas Gospodarzy. Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z mieszkańcami Fordonu
2014-10-25, 13:16Gralik uważa, że jeśli dokona się kilku istotnych zmian, mieszkanie w Fordonie będzie wygodniejsze. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza odmówił udziału w debacie
2014-10-23, 21:57Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza nie weźmie udziału w publicznej debacie prezydenckiej, do udziału w której wezwał go Marcin Wroński. Czytaj dalej »
Niespodziewany sojusznik posła Marka Wojtkowskiego
2014-10-23, 21:53Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, zyska sobie niespodziewanego sojusznika. Oficjalnie poprą go włocławscy członkowie Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Czytaj dalej »

Konferencje i spotkania przedwyborcze we Włocławku
2014-10-23, 17:36Coraz mniej czasu zostało kandydatom w wyborach do samorządu, by przekonać wyborców do swoich programów. Spotkanie goni spotkanie, a z konferencje prasowe ujawniają szczegóły wyborczych programów. Czytaj dalej »
Toruńskie struktury PiS o swoim programie wyborczym
2014-10-23, 16:14Współpraca ze szkołami wyższymi w celu komercjalizacji badań, przyciąganie inwestorów i poprawa komfortu życia mieszkańców miasta - to część punktów programu, z którym Prawo i Sprawiedliwość idzie w Toruniu do wyborów sa… Czytaj dalej »

Kazimierz Drozd i Grzegorz Gruszka o problemach i obietnicach dotyczących bydgoskiego Fordonu
2014-10-23, 15:44Degradacji Fordonu, niespełnianiu zapowiedzi oraz posłowi PO Pawłowi Olszewskiemu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa dwóch bydgoskich kandydatów SLD Czytaj dalej »

Małgorzata Stawicka stawia na przedsiębiorczość
2014-10-23, 15:31Bydgoszcz się nie rozwija, dochody miasta rosną zbyt wolno, daleko nam do Poznania czy Wrocławia - mówi z niepokojem Małgorzata Stawicka. Czytaj dalej »

Marek Gralik o funkcjonowaniu Straży Miejskiej
2014-10-23, 15:07Szybko, skutecznie, profesjonalnie - tak zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy powinna funkcjonować Straż Miejska. Czytaj dalej »

Politycy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke chcą ulżyć bydgoskim przedsiębiorcom
2014-10-23, 13:59Członkowie Kongresu Nowej Prawicy w strojach kominiarzy pojawili się na placu Piastowskim w Bydgoszczy. Stanęli tuż przed targowiskiem, bo mówili o losie drobnych przedsiębiorców. Czytaj dalej »