Mariusz Kałużny i wiceminister sportu o inwestycjach w regionie
- Samorząd województwa powinien zajmować się dużymi projektami, które rozwiną cały nasz region – powiedział Mariusz Kałużny - kandydat Zjednoczonej Prawicy z Solidarnej Polski do sejmiku województwa. Konferencja odbyła się przed halą tenisową w Toruniu, uczestniczył w niej też wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.
- Dzisiaj budżety miast i gmin są zbyt małe, żeby realizować tak duże projekty czy to sportowe czy komunikacyjne. W latach 2016 - 2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało nasze województwo kwotą prawie 90 mln zł, z czego wyremontowano, zmodernizowano czy zbudowano 224 obiekty, w tym prawie 100 nowych obiektów w Toruniu. Ministerstwo dofinansowało modernizację krytej pływalni w Chełmży, budynków klubu Włókniarz. Chciałem panu ministrowi dzisiaj podziękować za to wsparcie - powiedział Mariusz Kałużny.
- Przyjechałem tutaj, żeby zobaczyć jak kończy się budowanie tej przepięknej hali tenisowej, o którą zabiegało miasto Toruń, a która będzie służyć polskiemu sportowi. W tym roku ministerstwo przeznacza na infrastrukturę 516 mln zł. Co roku o kilkadziesiąt milionów zwiększamy kwotę dotacji na dobre projekty. Polska może się rozwijać tylko poprzez zgodę i współpracę samorządu i rządu Rzeczpospolitej Polskiej - dodał Jarosław Stawiarski.
Minister Stawiarski z okazji 90-lecia klubu Legia Chełmża nagrodzi dziś zasłużonych działaczy odznaką „Zasłużony dla polskiego sportu”, obok Stadionu Miejskiego zostanie otwarty też nowy budynek dofinansowany ze środków resortu sportu..
Zobacz także

Białorusini z regionu manifestowali w Bydgoszczy. Za wschodnią granicą trwają wybory
2025-01-26, 17:21„Precz z dyktaturą” - to hasło, które pojawiło się na białym banerze, obok biało-czerwono-białych flag historycznej Białorusi. Czytaj dalej »

Włocławianin chce wystartować w wyborach prezydenckich. Utworzył już komitet wyborczy
2025-01-22, 19:51Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta kraju. Tym razem z naszego regionu. To włocławianin, Maciej Maciak - twórca i lider „Ruchu Dobrobytu i Pokoju”, właściciel niedziałającej już włocławskiej telewizji CW-24. Czytaj dalej »

Zagłosują na nowego burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Znana jest data wyborów
2025-01-21, 16:50Przedterminowe wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego (powiat radziejowski) odbędą się 9 marca - wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Czytaj dalej »

PKW zarejestrowała sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta
2025-01-21, 09:56Sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga i Wiesława Lewickiego - zarejestrowała do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »

Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy
2025-01-19, 17:55Bydgoski sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Warszawy. Czytaj dalej »

Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie. Zaczyna się kampania wyborcza
2025-01-15, 10:51Szymon Hołownia poinformował, że zarządził wybory prezydenckie, które odbędą się 18 maja. Jego postanowienie przekazane zostało przewodniczącemu PKW i premierowi, jeszcze w środę ma zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw i wtedy… Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Kiedy ewentualna druga tura?
2025-01-08, 14:49Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyznaczył termin wyborów prezydenckich na 18 maja. Poinformował, że w tej sytuacji ewentualna druga tura wyborów odbyłaby się 1 czerwca. Czytaj dalej »

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS z wyborów parlamentarnych
2024-12-30, 14:45Państwowa Komisja Wyborcza, wykonując postanowienie Sądu Najwyższego, przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu Prawa i Sprawiedliwości z wyborów parlamentarnych 2023 r. PKW podkreśliła, że nie przesądza, czy Izba Kontroli Nadzwyczajnej… Czytaj dalej »

Piotr Hemmerling: Wierzymy w to, że Magdalena Biejat wejdzie do drugiej tury wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-12-16, 09:12Magdalena Biejat została kandydatką Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich. Jakie ma szanse i czy poprawi wynik osiągnięty przez poprzednich lewicowych kandydatów. Na pytania Macieja Wilkowskiego odpowiadał Piotr Hemmerling, wicewojewoda… Czytaj dalej »

Rada Krajowa Nowej Lewicy zadecydowała: Magdalena Biejat została kandydatką na prezydenta
2024-12-15, 13:56Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat będzie kandydatką Nowej Lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Decyzję taką podjęła w niedzielę Rada Krajowa Nowej Lewicy. Czytaj dalej »