Marcin Sypniewski: priorytetem osiedlowe ulice i parkingi
- Bydgoszcz to nie tylko centrum, to także osiedla, również te peryferyjne - podkreśla Marcin Sypniewski. Kandydat na prezydenta miasta z komitetu Czas Bydgoszczy mówił na konferencji o inwestycjach drogowych na osiedlach.
Zapewnił m.in. że będzie wykonywał uchwałę rady miasta, która zakłada przeznaczanie co roku 35 mln zł na utwardzanie dróg osiedlowych.
- Nowoczesne miasto nie może tolerować dróg gruntowych w swojej granicach. To będzie dla mnie sprawa priorytetowa, gdyż sam mieszkałem przy ulicy gruntowej i wiem jakie uciążliwości powoduje to dla mieszkańców. (...) Przedstawię konkretny harmonogram, żeby każdy wiedział w jakim terminie jego ulica może zostać utwardzona - powiedział Marcin Sypniewski.
Kolejny problem, który należy rozwiązać, to zdaniem Sypniewskiego, zatłoczone osiedlowe parkingi lub ich brak.
- Umożliwię uczestnictwo w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim projektów realizowanych na terenie spółdzielni, będę budował parkingi razem ze spółdzielniami, ze wspólnotami mieszkaniowymi dzieląc koszty inwestycji - dodał Marcin Sypniewski.
Kandydat chce też powołać zespół do uporządkowania kwestii własnościowych, bo jak mówi, jest to często problem, który uniemożliwia budowę parkingów, placów zabaw czy dróg dojazdowych. Zespół będzie miał za zadanie rozwiązać problemy na styku własności miejskiej, państwowej, spółdzielczej i prywatnej.
Marcin Sypniewski zapowiada, że przy budowie parkingów będzie preferował obiekty wielopoziomowe, podziemne i automatyczne systemy parkowania. Przypomniał, że chce stworzyć darmowe parkingi przy szpitalach dla pacjentów i ich rodzin.
Zobacz także

Wsparcie dla artystów i organizacji pozarządowych. Radny i senator wspólnie
2019-09-17, 13:45- Chciałbym, aby jeden procent z CIT-u przedsiębiorcy oddawali na zakup dzieł sztuki - mówi senator Andrzej Kobiak z PO. Z kolei Ireneusz Nitkiewicz zapowiada ustawę o fundraisingu. Czytaj dalej »

Polityka historyczna na początek. Debaty Parlamentarne w Polskim Radiu PiK [wideo]
2019-09-17, 13:12We wtorek (17 września) rozpoczęliśmy cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Przez cztery tygodnie w studiu im. Jeremiego Przybory dyskutować będą kandydaci do Parlamentu. Czytaj dalej »

"Piątka" zapowiedzi wyborczych posła Olszewskiego. Wspiera go prezydent Bruski
2019-09-16, 18:56Jak najszybsza realizacja całej drogi S10 z budżetu państwa i powrót do ustawy o związkach metropolitalnych - m.in. te postulaty znalazły się w 'piątce' zapowiedzi wyborczych posła Pawła Olszewskiego, kandydata KO w wyborach do Sejmu… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-16, 06:30W Rozmowie dnia nasz wywiad z marszałkiem senatu, Stanisławem Karczewskim, między innymi na temat posiedzenia Parlamentu na granicy kadencji oraz o kondycji służby zdrowia. Michał Jędryka: Kontrowersje wokół Parlamentu. Posiedzenie… Czytaj dalej »

„Cysterna wstydu PO - PSL” przyjechała w niedzielę do Bydgoszczy
2019-09-15, 14:22Wyborczy pojazd zaparkował niedaleko hali Łuczniczka, gdzie o idei tej oryginalnej formy wyborczej agitacji mówił, m.in., poseł PiS Tomasz Latos, „jedynka” tej partii do parlamentu. Czytaj dalej »

Lewica chce dać zastrzyk energii inwestycjom drogowym w regionie
2019-09-15, 12:21- Transport w województwie kujawsko-pomorskim to jeden z najważniejszych problemów - mówił Robert Biedroń, lider ugrupowania „Wiosna” w niedzielę (15.09.), przed Operą Nova w Bydgoszczy. Lewica odwiedziła także Toruń. W grodzie… Czytaj dalej »

Kto zniszczył wyborcze bannery? Poseł zawiadamia policję
2019-09-14, 15:15Bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej Paweł Olszewski powiadomił policję o zniszczeniu jego bannerów wyborczych. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Koronowie. Czytaj dalej »

Marszałek Karczewski w Bydgoszczy: Chcemy, żeby Polacy byli dobrze wynagradzani
2019-09-14, 14:35Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest poziom życia Polaków - przekonywał w Bydgoszczy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek wsparł też kandydującą do Senatu z ramienia PiS prof. Helenę Czakowską, rektor Kujawsko… Czytaj dalej »

Konfederacja: - Sama podwyżka płacy minimalnej nie przyniesie korzyści finansowych
2019-09-14, 08:00Likwidacja podatków i składek ZUS oraz obniżenie cen benzyny - to jedyny sposób, by zapobiec podwyżkom cen towarów - przekonywał na konferencji Marcin Sypniewski - kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »

Antoni Mężydło o rządzie Tadeusza Mazowieckiego
2019-09-13, 11:31Antoni Mężydło, toruński kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu, poproszony o ocenę dokonań rządu Tadeusza Mazowieckiego w trzydziestą rocznicę jego powstania mówił, że plan Balcerowicza był jednak konieczny, a jego zdaniem… Czytaj dalej »