Jarosław Gowin poparł kandydaturę Ireneusza Stachowiaka na prezydenta Inowrocławia
Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Inowrocław. Podczas konferencji prasowej udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Ireneuszowi Stachowiakowi, spotkał się także z lokalnymi politykami, przedsiębiorcami i seniorami.
W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Jarosław Gowin przedłużyli porozumienie Zjednoczonej Prawicy.
- Zdecydowaliśmy w tym porozumieniu, że wspólnie wystawiamy listy w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz wszędzie w wyborach na prezydentów miast wojewódzkich. Jeżeli chodzi o wybory na innych szczeblach, wybory na burmistrzów wójtów, do rad powiatów, decyzje pozostawiliśmy lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia oraz Solidarnej Polski, tutaj w Inowrocławiu powstało takie oddolne porozumienie, że obóz Zjednoczonej Prawicy idzie w Inowrocławiu do wyborów rzeczywiście w pełni zjednoczony. Przyjechałem tutaj po to, by udzielić poparcia kandydatowi naszego obozu w wyborach na prezydenta Inowrocławia. Tym kandydatem jest pan Ireneusz Stachowiak - z jednej strony samorządowiec, już z dużym doświadczeniem, z drugiej strony człowiek młody i niezwykle energiczny, człowiek, który na pewno będzie miał nowe spojrzenie na Inowrocław, nową energię. Bo Inowrocław jest miastem, które potrzebuje lepszego niż do tej pory wykorzystywania swoich możliwości - mówił w Inowrocławiu Jarosław Gowin.
Z terenu powiatu inowrocławskiego do sejmiku województwa wystartuje dotychczasowej radny wojewódzki Adam Banaszak, do rady miasta kandyduje Marcin Wroński, a do rady powiatu Grzegorz Roszak. Ireneusz Stachowiak dziękował za poparcie. - Idziemy do tych wyborów prezydenckich hasłem "Inowrocław nowych możliwości", Inowrocław nowych możliwości, wykorzystanych szans, wykorzystanych szansa na zdobycie środków zewnętrznych, na to, żeby Inowrocław się rozwijał z szansą na to, żeby w Inowrocławiu w końcu ruszyć sprawy związane ze sportem młodzieży, z bezpieczeństwem. Także dziękuję bardzo za wsparcie i jednocześnie liczę na to, że będziemy zawsze mogli zawitać do pana premiera, kiedy sprawy Inowrocławia będziemy stawiać na najwyższych szczeblach, bo mamy tutaj takie ważne sprawy jak droga nr 15, droga nr 25 do przebudowy i liczymy na wsparcie pana premier - mówił Ireneusz Stachowiak.
Zobacz także

Wybory we Francji: Macron pokonał Le Pen. Tak wynika z pierwszego sondażu
2022-04-24, 20:21W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich we Francji zwyciężył ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron. Miał uzyskać 58 proc głosów; na szefową Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zagłosowało 42 proc. wyborców… Czytaj dalej »

Wybory we Francji. Czy Le Pen wyprowadzi Francję z Unii? Dlaczego krytykuje sankcje?
2022-04-20, 22:33- Francja nie jest w stanie bronić swoich interesów w Unii Europejskiej - oceniła Marine Le Pen w środę (20 kwietnia) podczas przedwyborczej debaty telewizyjnej z prezydentem Emmanuelem Macronem, który oskarżył swoją rywalkę o chęć… Czytaj dalej »

Emmanuel Macron i Marine Le Pen w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji
2022-04-11, 09:00Po obliczeniu 96 procent głosów w niedzielnej pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron uzyskał 27,41 procent głosów, a na szefową Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen… Czytaj dalej »

Wybory parlamentarne na Węgrzech. Sondaże wróżą sukces rządzącej koalicji
2022-04-03, 09:45W niedzielę (3 kwietnia) na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne, w których zostanie wyłoniony 199-osobowy parlament. Sondaże wskazują na wygraną rządzącej koalicji zawiązanej przez rządzącą konserwatywną Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczną… Czytaj dalej »

Platforma Obywatelska chce mieć armię mężów zaufania. Nabór już się zaczął
2022-02-22, 09:01Poseł Tomasz Lenz twierdzi, że Platforma Obywatelska ma zastrzeżenia do całkowitej uczciwości kilku poprzednich głosowań, dlatego partia ta chce powołać całą armię mężów zaufania, którzy mieliby czuwać nad przebiegiem przyszłych… Czytaj dalej »

Obywatelski Toruń i Rada Miasta Torunia laureatami nagrody Super Samorząd
2022-02-16, 11:20Toruńskie stowarzyszenie i radni tego miasta zostali docenieni za zorganizowanie wyborów do rad osiedli (okręgów). Czytaj dalej »

Był zastępcą, teraz wójtem. Rafał Krajewski wygrał wybory w gminie Raciążek
2022-02-15, 19:00Gmina Raciążek w powiecie aleksandrowskim ma nowego wójta. Niedzielne wybory wygrał kandydat PiS Rafał Krajewski. Zdobył 51,5 proc. głosów. Czytaj dalej »

Konto Konfederacji usunięte z Facebooka. Politycy wnioskują o kary finansowe
2022-01-07, 18:19Właściciel serwisu społecznościowego, który ogranicza do niego dostęp dla organizacji politycznej, będzie płacił karę do 50 mln zł, nakładaną przez PKW - zakłada projekt koła Konfederacji, przedstawiony w piątek w Sejmie. Czytaj dalej »

Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, został szefem miejskich struktur PO
2021-10-23, 21:58W sobotę (23 października) działacze Kujawsko-Pomorskiej Platformy Obywatelskiej wybierali regionalne władze partii. Szefem regionu pozostaje toruński parlamentarzysta Tomasz Lenz. Platformą bydgoską pokieruje Michał Sztybel, zastępca… Czytaj dalej »

Wybory w Platformie Obywatelskiej. Kandydat na szefa jest jeden: Donald Tusk
2021-10-23, 16:23Od sobotniego poranka (23 października) w Platformie Obywatelskiej trwają wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego PO. Wybory są bezpośrednie. Głosowanie odbywa się w 240 biurach partii. Czytaj dalej »