Jarosław Gowin poparł kandydaturę Ireneusza Stachowiaka na prezydenta Inowrocławia
Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Inowrocław. Podczas konferencji prasowej udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Ireneuszowi Stachowiakowi, spotkał się także z lokalnymi politykami, przedsiębiorcami i seniorami.
W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Jarosław Gowin przedłużyli porozumienie Zjednoczonej Prawicy.
- Zdecydowaliśmy w tym porozumieniu, że wspólnie wystawiamy listy w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz wszędzie w wyborach na prezydentów miast wojewódzkich. Jeżeli chodzi o wybory na innych szczeblach, wybory na burmistrzów wójtów, do rad powiatów, decyzje pozostawiliśmy lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia oraz Solidarnej Polski, tutaj w Inowrocławiu powstało takie oddolne porozumienie, że obóz Zjednoczonej Prawicy idzie w Inowrocławiu do wyborów rzeczywiście w pełni zjednoczony. Przyjechałem tutaj po to, by udzielić poparcia kandydatowi naszego obozu w wyborach na prezydenta Inowrocławia. Tym kandydatem jest pan Ireneusz Stachowiak - z jednej strony samorządowiec, już z dużym doświadczeniem, z drugiej strony człowiek młody i niezwykle energiczny, człowiek, który na pewno będzie miał nowe spojrzenie na Inowrocław, nową energię. Bo Inowrocław jest miastem, które potrzebuje lepszego niż do tej pory wykorzystywania swoich możliwości - mówił w Inowrocławiu Jarosław Gowin.
Z terenu powiatu inowrocławskiego do sejmiku województwa wystartuje dotychczasowej radny wojewódzki Adam Banaszak, do rady miasta kandyduje Marcin Wroński, a do rady powiatu Grzegorz Roszak. Ireneusz Stachowiak dziękował za poparcie. - Idziemy do tych wyborów prezydenckich hasłem "Inowrocław nowych możliwości", Inowrocław nowych możliwości, wykorzystanych szans, wykorzystanych szansa na zdobycie środków zewnętrznych, na to, żeby Inowrocław się rozwijał z szansą na to, żeby w Inowrocławiu w końcu ruszyć sprawy związane ze sportem młodzieży, z bezpieczeństwem. Także dziękuję bardzo za wsparcie i jednocześnie liczę na to, że będziemy zawsze mogli zawitać do pana premiera, kiedy sprawy Inowrocławia będziemy stawiać na najwyższych szczeblach, bo mamy tutaj takie ważne sprawy jak droga nr 15, droga nr 25 do przebudowy i liczymy na wsparcie pana premier - mówił Ireneusz Stachowiak.
Zobacz także
PO podsumowuje 5 lat rządów prezydenta Komorowskiego
2015-04-20, 12:43Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej na specjalnej konferencji poinformował o sukcesach obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związkach z Grudziądzem. Czytaj dalej »
Magdalena Ogórek w Bydgoszczy o nauczycielach i na harleyu [zdjęcia]
2015-04-18, 17:07- Państwo powinno szczególnie dbać o nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie/ Pierwszy raz wszyscy wyborcy mogą głosować korespondencyjnie
2015-04-17, 12:33Po raz pierwszy wszyscy obywatele - a nie tylko niepełnosprawni i przebywający za granicą - będą mogli w wyborach prezydenckich zagłosować korespondencyjnie. Są też inne ułatwienia, m.in. możliwość głosowania w dowolnym miejscu… Czytaj dalej »
Wybory w Świeciu, Nieszawie i Osięcinach
2015-04-16, 12:22W najbliższą niedzielę (19.04) odbędą się wybory w trzech miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. Nowych radnych wybiorą mieszkańcy Świecia nad Wisłą, Nieszawy oraz Osięcin w powiecie radziejowskim. Czytaj dalej »
Posłowie PiS wytykają Bronisławowi Komorowskiemu niespełnione obietnice
2015-04-13, 13:35Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kampanię 'Obiecał i oszukał'. W całym regionie organizują konferencje prasowe. Krytykują ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypominają jego… Czytaj dalej »
PiS zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać B. Komorowskiego
2015-04-12, 11:56PiS zapowiada 'szerszą ofensywę' mającą rozliczać prezydenta Bronisława Komorowskiego z obietnic sprzed 5 lat i z jego prezydentury. Jej elementem ma być zaprezentowany w niedzielę spot wyborczy pt. 'Obiecał i oszukał'. Czytaj dalej »
Komorowski: bezpieczeństwo dotyczy każdej polskiej rodziny, każdego obywatela
2015-04-12, 10:29Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na… Czytaj dalej »
Kukiz: Duch obywatelski jest coraz mocniejszy
2015-03-28, 16:41Zebranie 250 tys. podpisów nie posiadając struktur, pieniędzy ani zaprzyjaźnionych mediów to wielki sukces. Tak o swoim wyniku mówił goszczący w Toruniu Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta Polski. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała kandydaturę Jacka Wilka
2015-03-26, 16:13Adwokat, polityk Kongresu Nowej Prawicy Jacek Wilk jest oficjalnym kandydatem w wyborach prezydenckich. W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jego kandydaturę. Wilk jest piątym zarejestrowanym przez PKW kandydatem. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Jeżewa i Gostycyna wybierają radnych w wyborach uzupełniających
2015-03-22, 10:10Kolejne wybory uzupełniające odbywają się w niedzielę w dwóch miejscowościach w Kujawsko-Pomorskiem. Nowych radnych wybiorą mieszkańcy Jeżewa w powiecie świeckim oraz Gostycyna w powiecie tucholskim. Czytaj dalej »