PiS w okręgu bydgoskim zdobył 5-6 mandatów, 4 mandaty dla PO?
Jest już oficjalny protokół z wynikami wyborów w okręgu nr 4, bydgoskim. Z protokołu wynika, że senatorami zostali Andrzej Kobiak i Jan Rulewski z PO. Wiadomo również, kto i ile głosów otrzymał w wyborach do sejmu. Nie ma jeszcze stuprocetowej pewności, kto zostanie posłem - co do tego oczekiwane są wciąż ogólnopolskie wyniki, które zdecydują o podziale mandatów. Pewniakami są z listy PiS: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki i Łukasz Schreiber. Następne wyniki należą do pań: Ewy Kozaneckiej i Grażyny Szabelskiej. Czołowa trójka kandydatów PO to Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska i Krzysztof Brejza. Dwa kolejne wyniki z tej listy uzyskali Paweł Olszewski i Iwona Kozłowska. Posłami prawdopodobnie zostaną Paweł Skutecki z listy Kukiz'15, Michał Stasiński z Nowoczesnej. Na ogólnopolskie wyniki czeka Eugeniusz Kłopotek z PSL-u .
Nie ma jeszcze stuprocetowej pewności, kto zostanie posłem - co do tego oczekiwane są wciąż ogólnopolskie wyniki, które zdecydują o podziale mandatów. Pewniakami są z listy PiS: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki i Łukasz Schreiber.
Następne wyniki należą do pań: Ewy Kozaneckiej i Grażyny Szabelskiej. Czołowa trójka kandydatów PO to Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska i Krzysztof Brejza.
Dwa kolejne wyniki z tej listy uzyskali Paweł Olszewski i Iwona Kozłowska. Posłami prawdopodobnie zostaną Paweł Skutecki z listy Kukiz'15, Michał Stasiński z Nowoczesnej. Na ogólnopolskie wyniki czeka Eugeniusz Kłopotek z PSL .
Bydgoski poseł Tomasz Latos jest wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra zdrowia w rządzie samodzielnie tworzonym przez partię Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz także

Minister Szumowski: Moją główną rekomendacją są bezpieczne wybory za dwa lata
2020-04-20, 09:04- Nie widzę odzewu na propozycję, abyśmy wszyscy w zgodzie zajęli się epidemią, a przełożyli dyskusję o wyborach na później - powiedział w poniedziałek w radiowej Trójce minister zdrowia Łukasz Szumowski. Czytaj dalej »

Tomasz Latos: - Opozycja się nie zgadza, nie przedstawia też swoich propozycji
2020-04-15, 11:13Poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że w sprawie wyborów prezydenckich czeka na konstruktywną propozycję opozycji. Czytaj dalej »

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy młodzi chcą głosować, a jeśli nie, to dlaczego?
2020-04-10, 07:00Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą reprezentować Polskę w konkursie Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego. Przygotowali projekt, który miał zachęcić młodych do licznego i świadomego udziału w wyborach… Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie za dwa lata? Czy Porozumienie przekona opozycję do swojej wizji?
2020-04-07, 10:00Kamil Bortniczuk — polityk Porozumienia i wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej - w dzisiejszej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, wyjaśniał, dlaczego posłowie Porozumienia podjęli w poniedziałek (06.04.) decyzję o poparciu… Czytaj dalej »

Korespondencyjne głosowanie na prezydenta przegłosowane w Sejmie
2020-04-06, 23:41Posłowie uchwalił w poniedziałek (06.04) ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu… Czytaj dalej »

Iwona Michałek: - Chcemy, żeby kadencja prezydencka trwała siedem lat
2020-04-06, 21:30Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało wprowadzić do porządku obrad posiedzenia Sejmu projektu w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. 228 parlamentarzystów było za projektem i tyle samo przeciwko. Czytaj dalej »

Poseł Girzyński: Troszczymy się o zdrowie, ale każda strona ma interes polityczny
2020-04-06, 11:31- Poczekajmy na rekomendację ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił o terminie wyborów poseł Zbigniew Girzyński, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »

Wicepremier Jarosław Gowin chce przesunięcia wyborów prezydenckich o dwa lata
2020-04-03, 13:50- Wybory prezydenckie 10 maja nie mogą się odbyć; bezpiecznym terminem jest przesunięcie ich o dwa lata; jest to możliwe tylko poprzez zmianę konstytucji i my, posłowie Porozumienia, taki projekt przedstawiamy - oświadczył wicepremier… Czytaj dalej »

Radni KO w Toruniu: Wybory prezydenta RP powinny zostać przesunięte w czasie
2020-03-31, 15:13Klub Koalicji Obywatelskiej apeluje do prezydenta Torunia i radnych o wspólne stanowisko w sprawie zmiany terminu wyborów. - Skupmy się teraz na walce z koronawirusem - odpowiada przewodniczący klubu radnych PiS. Czytaj dalej »

Prezydent Włocławka: Nie zorganizujemy wyborów 10 maja. Jest uchwała Rady Miasta
2020-03-30, 20:52Radni we Włocławku w poniedziałek przyjęli stanowisko, w którym zwrócili się o wstrzymanie przygotowań i przełożenie terminu wyborów na prezydenta RP. Uchwałę przyjęto na wniosek prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego. Czytaj dalej »