Ministerialne przymiarki: J.K. Ardanowski i T. Latos w rządzie?
Toruński poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Krzysztof Ardanowski jest jednym z kandydatów na ministra rolnictwa. Z kolei jednym z kandydatów na ministra zdrowia jest bydgoski poseł Tomasz Latos.
W Wieczorze wyborczym Polskiego Radia PiK szef PiS-u w okręgu toruńsko - włocławskim przyznał, że prowadził już w tej sprawie rozmowy z kierownictwem partii. Sprawa nominacji jest jednak otwarta.
- Nie jest to przesądzone. Jest parę osób, które na pewno będą stanowiły swego rodzaju zespół. Minister rolnictwa, który poszedłby samodzielnie sprzątać po PSL-u będzie samobójcą. Dlatego to musi być grupa ludzi, którzy będą się wzajemnie wspierali - zarówno na poziomie Ministerstwa Rolnictwa, u Prezydenta RP, jak również w sejmowej komisji rolnictwa - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.
Jednym z kandydatów na ministra zdrowia jest poseł Tomasz Latos. Szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim przyznał, że jeśli dostanie taką propozycję, to ją przyjmie.
- Nie wypada pewnych propozycji odrzucać. Jeżeli byłaby to rzeczywiście taka propozycja nie będzie mi wypadało odmówić, oczywiście będzie kwestia ustalenia pewnych warunków -
powiedział Tomasz Latos.
Oprócz Tomasza Latosa kandydatem na ministra zdrowia jest Konstanty Radziwiłł, były szef Naczelnej Rady Lekarskiej.
Zobacz także

Małgorzata Stawicka stawia na przedsiębiorczość
2014-10-23, 15:31Bydgoszcz się nie rozwija, dochody miasta rosną zbyt wolno, daleko nam do Poznania czy Wrocławia - mówi z niepokojem Małgorzata Stawicka. Czytaj dalej »

Marek Gralik o funkcjonowaniu Straży Miejskiej
2014-10-23, 15:07Szybko, skutecznie, profesjonalnie - tak zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy powinna funkcjonować Straż Miejska. Czytaj dalej »

Politycy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke chcą ulżyć bydgoskim przedsiębiorcom
2014-10-23, 13:59Członkowie Kongresu Nowej Prawicy w strojach kominiarzy pojawili się na placu Piastowskim w Bydgoszczy. Stanęli tuż przed targowiskiem, bo mówili o losie drobnych przedsiębiorców. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o bydgoskiej kulturze
2014-10-23, 13:02'Bezdomna kultura' - to hasło konferencji prasowej, którą zorganizował były prezydent Bydgoszczy i obecny kandydat na prezydenta miasta Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »

Poranna kawa od Rafała Bruskiego
2014-10-23, 09:00Ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy częstował przechodniów kawą i herbatą. Przy wyjściu z przejścia podziemnego na rondzie Jagiellonów Rafał Bruski z członkami swojego sztabu wyborczego rozdawał ulotki i rozmawiał… Czytaj dalej »
Do poniedziałku niepełnosprawni mają czas na zgłoszenie ws. głosowania pocztą
2014-10-23, 08:26Tylko do poniedziałku osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Dzięki tej formie głosowania osoby, które nie mogą dotrzeć do urn wyborczych, czują się pełnoprawnymi obywatelami - mówi Piotr Pawłowski… Czytaj dalej »

Marcin Wroński zaprasza Ryszarda Brejzę do debaty
2014-10-22, 18:22Marcin Wroński, kandydat na prezydenta Inowrocławia rzuca rękawicę Ryszardowi Brejzie - urzędującemu prezydentowi, ubiegającemu się o kolejną kadencję. Czytaj dalej »

Anna Mackiewicz o polityce społecznej w Bydgoszczy
2014-10-22, 17:47Bydgoszcz jest biedna. Bydgoszcz się wyludnia i starzeje. Potrzebne są działania w ramach polityki społecznej - mówią działacze SLD. Anna Mackiewicz, kandydatka tej partii na prezydenta Bydgoszczy, przedstawiała swoje propozycje w… Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-22, 13:32Tworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych - to jedna z zapowiedzi wyborczych prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który ubiega się o kolejną kadencję. Czytaj dalej »

Wyborcza reklama wielkopowierzchniowa w zakazanym miejscu Włocławka
2014-10-21, 16:04SLD w kampanii wyborczej złamał prawo. Tak twierdzi kandydat PiS na urząd prezydenta Włocławka - Jarosław Chmielewski, który w centrum miasta zwołał konferencję prasową. Czytaj dalej »