W niedzielę wybory parlamentarne
Jak głosować? Kiedy cisza wyborcza może zostać przedłużona? - m. in. o tym mówił w Polskim Radiu PiK Adam Dyla - dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
Adam Dyla - dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego wyjaśniał m. in., że to komisja wyborcza powinna wyjaśnić np. to, że wyborcy nie ma w spisie wyborców. Przypominał, że członkowie komisji nie mogą bezpośrednio pomagać w głosowaniu, agitować czy pokazywać na kogo głosować.
Arcyważne - zdaniem Adama Dyli - jest to, abyśmy pamiętali, że oddajemy tylko JEDEN głos w wyborach do Sejmu. Często popełnianym błędem jest bowiem wybieranie po jednym kandydacie z każdej listy. Tego problemu nie ma w wyborach do Senatu. Wszyscy kandydaci są na jednej karcie. Wybieramy jednego.
Od północy rozpoczyna się cisza przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, a samo głosowanie rozpocznie się w niedzielę o 7:00, zakończy o 21:00.
Właśnie o 21:00 rozpocznie się w Polskim Radiu PiK specjalny wieczór wyborczy. A w nim - pierwsze wyniki, relacje z wieczorów wyborczych, pierwsze komentarze i analizy.
Dzisiejszej Rozmowy Dnia - z dyrektorem bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Adamem Dylą można wysłuchać tutaj.
Zobacz także

Prognozy "Europy Plus" na Kujawach i Pomorzu
2013-10-24, 21:28Projekt 'Europa Plus' w kujawsko-pomorskiem ma się dobrze - mówią przedstawiciele partii i organizacji wchodzących w skład rady politycznej Europy Plus w regionie. Czytaj dalej »
Prawica we Włocławku stanie do wyborów podzielona
2013-09-23, 16:58Jeśli w zbliżającym się referendum włocławianie odwołają prezydenta Andrzeja Pałuckiego z SLD, zaś premier nie ustanowi komisarza rządowego, lecz zarządzi wybory - prawica nie pójdzie do nich zjednoczona. Czytaj dalej »
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »