W niedzielę wybory parlamentarne
Jak głosować? Kiedy cisza wyborcza może zostać przedłużona? - m. in. o tym mówił w Polskim Radiu PiK Adam Dyla - dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
Adam Dyla - dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego wyjaśniał m. in., że to komisja wyborcza powinna wyjaśnić np. to, że wyborcy nie ma w spisie wyborców. Przypominał, że członkowie komisji nie mogą bezpośrednio pomagać w głosowaniu, agitować czy pokazywać na kogo głosować.
Arcyważne - zdaniem Adama Dyli - jest to, abyśmy pamiętali, że oddajemy tylko JEDEN głos w wyborach do Sejmu. Często popełnianym błędem jest bowiem wybieranie po jednym kandydacie z każdej listy. Tego problemu nie ma w wyborach do Senatu. Wszyscy kandydaci są na jednej karcie. Wybieramy jednego.
Od północy rozpoczyna się cisza przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, a samo głosowanie rozpocznie się w niedzielę o 7:00, zakończy o 21:00.
Właśnie o 21:00 rozpocznie się w Polskim Radiu PiK specjalny wieczór wyborczy. A w nim - pierwsze wyniki, relacje z wieczorów wyborczych, pierwsze komentarze i analizy.
Dzisiejszej Rozmowy Dnia - z dyrektorem bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Adamem Dylą można wysłuchać tutaj.
Zobacz także
Komitet "Razem możemy więcej w powiecie inowrocławskim" o swoich planach
2014-10-28, 20:02Komitet mówi, że chce zarządu powiatu młodego i dynamicznego. Stawia przede wszystkim na dobrą współpracę z wszystkimi wójtami. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-10-28_1414515381.jpg)
Rodzina włocławskiego radnego odpowiada Wojtkowskiemu
2014-10-28, 18:08Nie zostały bez odpowiedzi pytania posła i kandydata na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, który sugerował przemoc domową w rodzinie działacza SLD. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-10-28_1414511751.jpg)
Inwestycje sportowe w Toruniu wg Czasu Gospodarzy
2014-10-28, 16:15Remont obiektów już istniejących i budowa nowych - to niektóre pomysły kandydatów Czasu Gospodarzy w Toruniu. Czytaj dalej »
W Toruniu konwencja komitetu Czas Mieszkańców
2014-10-27, 18:36Wyludniające się miasto i zadłużenie Torunia - tymi problemami chce zająć się Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »
Proces w trybie wyborczym we Włocławku?
2014-10-27, 17:38We Włocławku prawdopodobnie dojdzie do pierwszego procesu w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Andrzej Wiśniewski kandydat na prezydenta Grudziądza uważa, że został pomówiony
2014-10-27, 17:23Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza zawiadomił policję o możliwości popełnieniu przestępstwa. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Toruniu
2014-10-27, 17:11Przewodniczący SLD Leszek Miller przyjechał do Torunia poprzeć kandydatów Sojuszu do rady miasta i sejmiku. Czytaj dalej »
PO zapowiada walkę z bezrobociem w Kujawsko-Pomorskiem
2014-10-27, 09:07Walkę z bezrobociem, program mający zwiększyć liczbę osób z wykształceniem wyższym oraz powiązanie całego regionu kujawsko-pomorskiego z drogą S-5 zapowiedział w niedzielę marszałek województwa Piotr Całbecki podczas konwencji… Czytaj dalej »
Powiatowa Konwencja PiS w Inowrocławiu
2014-10-27, 08:32'Czas na zmiany' - z takim hasłem do wyborów idzie Prawo i Sprawiedliwość w Inowrocławiu i powiecie inowrocławskim. Program wyborczy i osoby odpowiedzialne za jego realizację przedstawiono podczas niedzielnej (26.10) Konwencji w In… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PiS we Włocławku
2014-10-27, 08:1326 października obradowała we Włocławku konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaprezentowała włocławskich kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, do rady miasta oraz kandydata na prezydenta Włocław… Czytaj dalej »