O programie gospodarczym Nowoczesnej
Działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru mówili w Bydgoszczy o założeniach programu gospodarczego ugrupowania. Jego filary to: wolność, sprawiedliwość i przejrzystość, Polska bez uprzywilejowanych grup, a także proste i równe podatki: PIT, CIT i VAT -16 procent.
Michał Stasiński - lider Nowoczesnej na bydgoskiej liście kandydatów do Sejmu odniósł się również do propozycji prezydenta Dudy. Postuluje on powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego. Kobiety mogłyby zrezygnować z pracy w wieku 60, a mężczyźni 65 lat.
- Czasami mam wrażenie, że politycy innych partii zachowują się tak, jakby nam wszystkim ukradli dowody osobiste i na nasz rachunek brali "chwilówki". Za chwilę obudzimy się, kiedy komornik zapuka do naszych drzwi. To nie jest odpowiedzialna polityka - mówił Stasiński.
- Cofnięcie reformy emerytalnej tak naprawdę oznacza, że przyszłe emerytury będą o 1/3 niższe. O tym się niestety nie mówi. My mówimy - dodał Michał Stasiński.
Nowoczesna mówi też o "biegunce legislacyjnej". Ugrupowanie chce, by przyjęcie nowej ustawy było możliwe, gdy unieważnia ona dwie stare.
Zobacz także
Plany dotyczące okolic dworca kolejowego w Bydgoszczy
2018-10-10, 12:30Będzie nowy blok mieszkalny i tramwaj do ścisłego centrum z Dworca Głównego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański odwiedził Brodnicę, Książki i Wąbrzeźno
2018-10-09, 21:15- Brodnica to bardzo piękne, historyczne miasto o wielkich szansach, niestety niewykorzystywanych - powiedział goszczący w tym mieście poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański. Czytaj dalej »
We Włocławku kolejny proces w trybie wyborczym
2018-10-09, 19:32Walczący o reelekcję prezydent miasta, Marek Wojtkowski, złożył wniosek przeciwko swojemu konkurentowi w wyborach, liderowi komitetu 'Postaw na Włocławek', Jackowi Kuźniewiczowi. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o Paulinie Wenderlich - szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa
2018-10-09, 17:15Poseł Michał Stasiński zażądał na konferencji prasowej przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego wobec pani Pauliny Wenderlich, szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa, zarzucając jej prowadzenie… Czytaj dalej »
Grudziądz na początek. Debaty prezydenckie w Polskim Radiu PiK [RELACJA]
2018-10-08, 16:35Od spotkania z kandydatami na prezydenta Grudziądza rozpoczęliśmy serię debat w Polskim Radiu PiK. Kolejne odbędą się w Inowrocławiu, Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Obywatelskiej na konwencji wyborczej w Bydgoszczy
2018-10-06, 12:19Chcemy obronić samorząd przed PiS. To nasze najważniejsze zadanie - powiedział w Bydgoszczy lider PO Grzegorz Schetyna. Zawsze czuliśmy się Europejczykami. UE to wspólny projekt i musimy o niego dbać każdego dnia - powiedziała z… Czytaj dalej »
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »