Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD.
Jeśli orzeczenie się uprawomocni - Wojtkowski będzie musiał zamieścić sprostowanie i przeprosić Pałuckiego.
Poszło o wypowiedź Marka Wojtkowskiego w lokalnej telewizji. Kandydat zarzucił konkurentowi, że ten, jako urzędujący prezydent, wydał z kasy miasta 10 milionów złotych na swoją kampanię wyborczą. Wojtkowski twierdził, że właśnie na ten cel poszła nadwyżka budżetowa, wypracowana przez włocławski Ratusz.
Przed Sądem Okręgowym we Włocławku pełnomocnik Marka Wojtkowskiego nie przedstawił żadnych dowodów na to, że jego klient mówił prawdę. Obrona ograniczyła się do próby wykazania, iż sprawa ta nie powinna być rozpatrywana w trybie wyborczym, lecz normalnym, czyli w praktyce dopiero po wyborach. Pełnomocnik podnosił to, że Wojtkowski swoją frazę wygłosił jako poseł na Sejm, a nie kandydat na prezydenta, oraz to, że jego wypowiedź nie była materiałem wyborczym, bo nie była sygnowana przez komitet wyborczy kandydata. Sędzia Andrzej Witka Jeżewski argumenty te odrzucił.
Marek Wojtkowski musi opublikować na antenie lokalnej włocławskiej telewizji oświadczenie, iż jego wypowiedź nie zawierała prawdy. Musi także na antenie tej samej stacji przeprosić Andrzeja Pałuckiego. Orzeczenie nie jest prawomocne. Pełnomocnik Marka Wojtkowskiego zapowiedziała złożenie zażalenia do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Ma na to dobę. W czasie kolejnej doby, czyli najpóźniej do sobotniego popołudnia, Sąd Apelacyjny wyda orzeczenie prawomocne.
Zobacz także
Prawica we Włocławku stanie do wyborów podzielona
2013-09-23, 16:58Jeśli w zbliżającym się referendum włocławianie odwołają prezydenta Andrzeja Pałuckiego z SLD, zaś premier nie ustanowi komisarza rządowego, lecz zarządzi wybory - prawica nie pójdzie do nich zjednoczona. Czytaj dalej »
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »