Andrzej Pałucki gotów na koalicję z każdym ugrupowaniem
Włocławska lewica jest gotowa na koalicję z każdym, kto zgodzi się na realizowanie racjonalnego programu rozwoju miasta.
Barwy polityczne ewentualnego koalicjanta nie mają żadnego znaczenia - taką deklarację złożył na powyborczej konferencji prasowej lider SLD we Włocławku, dotychczasowy prezydent miasta, Andrzej Pałucki.
Pałucki walczy w drugiej turze o reelekcję, ale nawet jeśli wygra, sytuacja lewicy nie będzie dobra. W poprzedniej kadencji SLD miał własnego prezydenta i większościowy klub radnych. Rządził samodzielnie. W tym rozdaniu sojusz do ratusza wprowadzi od dziewięciu do dziesięciu radnych.
Prawo i Sprawiedliwość będzie miało ich od dziesięciu do jedenastu. Nawet jeśli Andrzej Pałucki wygra wybory, grożą mu rządy mniejszościowe, albo konieczność zawiązania koalicji. Ta nie będzie łatwa, bo do Ratusza - prócz lewicy i PiS - wchodzi jedynie pięciu radnych Platformy.
W przypadku klęski w wyborach na prezydenta miasta Andrzej Pałucki będzie radnym SLD i prawdopodobnie szefem klubu lewicy. Jest gotów na koalicję ze zwycięzcą, a jeśli nie będzie ona możliwa - deklaruje, że w roli opozycji lewica kierować się będzie wyłącznie interesem miasta. To - jak dodaje - nie wyklucza poparcia dla racjonalnych projektów przyszłego prezydenta.
Zobacz także
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »
Konferencja prasowa Marka Wojtkowskiego
2014-10-31, 18:33W trakcie konferencji prasowej Marek Wojtkowski przedstawił swoje plany odnośnie budżetu obywatelskiego Włocławka. Czytaj dalej »

Marek Jurek w Toruniu
2014-10-31, 14:34Te wybory muszą dać zwycięstwo prawicy - ogłosił w Toruniu Marek Jurek przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej. Czytaj dalej »
Oświata jest za droga - uważa przedstawiciel KNP
2014-10-31, 14:15Polska oświata jest za droga - uważa Rafał Korzeniec, kandydat Kongresu Nowej Prawicy do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »

Przedwyborcza wojna plakatowa we Włocławku
2014-10-31, 12:45We Włocławku przedwyborcza wojna plakatowa wkracza w nową fazę. Na hali targowej w centrum miasta widnieje ogromny baner wyborczy kandydata na prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »

Jarosław Gowin w Toruniu
2014-10-30, 17:49Dla zjednoczonej prawicy wybory samorządowe są pierwszym krokiem do zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - oświadczył goszczący w Toruniu poseł Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Czytaj dalej »

Konferencja prasowa Jacka Lebiedzińskiego - kandydata na prezydenta Włocławka
2014-10-30, 17:34Europoseł Janusz Zemke powinien powstrzymać się od nacisków na prokuraturę, by ta mogła swobodnie prowadzić śledztwo, dotyczące fałszowania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka - stwierdził… Czytaj dalej »
Radny Rega pyta prezydenta Bruskiego o pożyczkę
2014-10-30, 15:55Bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rega publicznie pyta prezydenta Rafała Bruskiego o szczegóły udzielenia pożyczki przez spółkę z większościowym udziałem miasta 'Łuczniczka-Bydgoszcz S.A.' piłkarskiemu Zawiszy. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz chce powołać radę przedsiębiorców
2014-10-30, 15:24Powołanie rady przedsiębiorców, czy centrum dla seniorów - deklaruje po zwycięstwie wyborczym kandydatka SLD na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz. Czytaj dalej »