Nieoficjalnie: w Toruniu Zaleski, w Grudziądzu Malinowski, w Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu prezydencka dogrywka
W Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu zanosi się na drugą turę wyborów prezydenckich. W Toruniu i Grudziądzu wybory prezydenta zakończą się w I turze - wynika z nieoficjalnych informacji.
Z cząstkowych informacji z komisji wyborczych w Bydgoszczy wynika, że zwycięzcą I tury będzie ubiegający się o reelekcję Rafał Bruski z PO (39 proc. - dane z 24:00) W drugim decydującym wyborczym starciu zmierzy się najprawdopodobniej z bezpartyjnym Konstantym Dombrowiczem. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Gralik z PiS, z niewielką stratą do Dombrowicza.
Nieoficjalnie wiadomo, że prezydentem Torunia pozostanie Michał Zaleski. Z danych z około jednej czwartej toruńskich komisji wynika, że uzyskał on około 70 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Joanna Scheuring - Wielgus z Czasu Mieszkańców z wynikiem ok. 16 proc., trzeci Zbigniew Rasielewski z PiS. 4. miejsce przypadło Jackowi Kostrzewie kandydatowi Kongresu Nowej Prawicy.
We Włocławku w II turze wyborów prezydenta miasta zmierzą się ubiegający się o kolejną kadencję Andrzej Pałucki z SLD i poseł PO Marek Wojtkowski. Przedwyborcze sondaże wskazywały, że kontrkandydatem obecnego prezydenta będzie raczej Jarosław Chmielewski z PiS.
Prezydentem Grudziądza pozostanie najprawdopodobniej Robert Malinowski (PO), który z 55-procentowych poparciem zwycięża w pierwszej turze - wynika danych z kilkunastu komisji wyborczych. Drugie miejsce według tych samych danych zajmuje Janusz Dzięcioł z 17-procentowym poparciem.
W Inowrocławiu I turę wygrał Ryszard Brejza z wynikiem ok. 45 proc. Wszystko wskazuje na to, że w II turze kandydat Platformy Obywatelskiej zmierzy się z Marcinem Wrońskim z "Nowego Inowrocławia 2014". Kolejne miejsca uzyskali: Grzegorz Roszak z PiS i Włodzimierz Figas z SLD. Wyniki pochodzą z ok. połowy komisji wyborczych.
II tura wyborów odbędzie się 30 listopada.
Zobacz także
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-10_1415629901.jpg)
Paweł Kowal gościł na Kujawach i Pomorzu
2014-11-10, 13:36Paweł Kowal - były europoseł, obecnie przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem wsparł kandydatów tego ugrupowania na Kujawach i Pomorzu w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Wyborcza konferencja prasowa Rafała Bruskiego
2014-11-09, 13:43O stabilizacji i wzroście dochodów miasta mówił starający się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorzadowych prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Punkt badania wzroku elementem kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-09, 10:37Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza w niecodzienny sposób chce zyskać poparcie mieszkańców. Czytaj dalej »
Śmiałe wizje i sugestie Jacka Kuźniewicza
2014-11-07, 20:50Zgrzyt w szeregach włocławskich struktur lokalnej Platformy Obywatelskiej. Jacek Kuźniewicz - były wiceprezydent Włocławka zaskoczył widzów nie tylko lokalnej telewizji, bardzo śmiałą sugestią. Czytaj dalej »
Priorytety wyborcze Lucyny Andrysiak
2014-11-07, 16:51Kandydatka SLD w okręgu nr 2 do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Lucyna Andrysiak przedstawiła priorytety, na których chce się skupić w przyszłej kadencji. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-07_1415374931.jpg)
Kampania wyborcza "przez pomyłkę" na koszt podatników
2014-11-07, 16:33Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, wykorzystał w swojej kampanii wyborczej pieniądze podatników. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-06_1415295381.jpg)
SLD we Włocławku o propozycji kandydata PiS na prezydenta miasta
2014-11-06, 18:34We Włocławku sztab SLD odniósł się do planów Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Chmielewski - włocławski lider i kandydat na prezydenta miasta obiecał, że jeśli wygra wybory to zwolni osoby fizyczne z podatku od nieruchomości. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-06_1415293361.jpg)
Radny PiS złożył wniosek do prokuratury ws. sprzedaży Zawiszy
2014-11-06, 18:01- Dość zamiatania sprawy pod dywan - mówi o prywatyzacji bydgoskiego Zawiszy radny PiS Tomasz Rega i złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czytaj dalej »