Janusz Dzięcioł przegrał proces w trybie wyborczym
Poseł Janusz Dzięcioł, kandydat na prezydenta Grudziądza ma sprostować nieprawdziwe informacje o obecnym prezydencie miasta Robercie Malinowskim, zamieszczone w gazetce wyborczej jego komitetu. Taką decyzję podjął toruński sąd okręgowy, rozpatrując sprawę w trybie wyborczym.
W gazetce pojawiły się m.in. informacje o tym, że rzeczniczka prezydenta otrzymała mieszkanie, a prezydent nie respektuje wyroków sądów wszystkich instancji.
Poseł Dzięcioł i jego przedstawiciele jego komitetu tłumaczyli, że informacje z ulotki pozyskali od pracowników miejskich spółek oraz z publikacji prasowych.
Sędzia Andrzej Westphal uznał, że twórcy ulotki nie sprawdzili tych informacji np w Biuletynie Informacji Publicznej czy w innych dokumentach.
- Jeżeli pisze się o cenie tramwajów i okolicznościach ich zakupu to źródłem obiektywnej i prawdziwej informacji jest umowa, która dotyczy tej transakcji. Nie jest takim źródłem ustny przekaz pracownika, który nie znał umowy i nie brał udziału w jej realizacji, a jedynie otrzymał do opisania fakturę. Z tym samych przyczyn nie są obiektywnym źródłem informacji materiały pochodzące od dziennikarzy prasowych czy telewizyjnych. Jest to juz przekaz pośredni, on również nie ma charakter źródłowego. W materiale wyborczym dopuszczono się manipulacji polegającej na wybiórczym wyborze informacji do przyjętej wcześniej tezy o rzekomej nieuczciwości Roberta Malinowskiego i jego współpracowników - uzasadniał sędzia Andrzej Westphal.
Sprostowanie ma się pojawić w lokalnej gazecie i radiu. Dodatkowo poseł ma wpłacić na konto grudziądzkiej Caritas tysiąc złotych. Janusz Dzięcioł powiedział, że prawdopodobnie nie odwoła się od decyzji sądu.
Zobacz także

Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »

Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »
Konferencja prasowa Marka Wojtkowskiego
2014-10-31, 18:33W trakcie konferencji prasowej Marek Wojtkowski przedstawił swoje plany odnośnie budżetu obywatelskiego Włocławka. Czytaj dalej »

Marek Jurek w Toruniu
2014-10-31, 14:34Te wybory muszą dać zwycięstwo prawicy - ogłosił w Toruniu Marek Jurek przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej. Czytaj dalej »