Kwesta we Włocławku elementem kampanii wyborczej?
Kampania wyborcza nie oszczędza żadnej sfery życia. Nawet taki czas, jak Wszystkich Świętych, może służyć kampanii. Taki zarzut pod adresem konkurentów stawiają we Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości.
1 listopada odbyła się na cmentarzu we Włocławku kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków. Inicjatywa wyszła od społecznego komitetu tej kwesty, którego skład zdominowany jest przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Zaproszenie do udziału w kweście ominęło konkurentów PO, co nie mogło oczywiście pozostać bez komentarza.
W trakcie konferencji prasowej przed włocławskim cmentarzem, kandydat na prezydenta Włocławka z listy PiS, Jarosław Chmielewski nie krył żalu ws. zaistniałej sytuacji twierdząc, że działacze PO próbują "upartyjnić" sprawę kwesty.
Jarosław Chmielewski zadeklarował również, że jako prezydent Włocławka obniży opłaty cmentarne. W trakcie konferencji prasowej zwołanej tuż przy cmentarzu w Alejach Chopina, Chmielewski przypomniał, że najtańszy grób na cmentarzu pod miastem kosztuje we Włocławku 800 złotych. Kandydat PiS na urząd prezydenta Włocławka deklaruje również, że zwiększy ilość kamer na wszystkich włocławskich cmentarzach. W jego ocenie monitoring to najlepsza metoda na ukrócenie cmentarnych kradzieży.
Również dzisiaj konferencję prasową w sprawie kwesty zwołali działacze włocławskiego sztabu wyborczego PO, którzy odnieśli się do stawianego im zarzutu uczynienia z cmentarnej kwesty elementu swojej kampanii wyborczej. Zarzut ten odpierał obecny radny i kandydat na radnego kolejnej kadencji, Marek Stelmasik, który do swej puszki
uzbierał w czasie kwesty rekordową kwotę prawie półtora tysiąca złotych. W swojej wypowiedzi Marek Stelmasik powołał się na na zbyt późny być może termin wysłania zaproszeń do niektórych osób, podkreślając jednocześnie obecność wśród kwestujących działaczy PO, jako zwykłych mieszkańców Włocławka, nieobnoszących się z symbolami ugrupowania.
Zobacz także

Młoda Lewica i Socjaldemokraci chcą odsunąć ministra Czarnka i dać podwyżki nauczycielom
2023-09-07, 19:27- Chcemy skupić się na tym, żeby w końcu odsunąć ministra Czarnka od szkoły, by wyrzucić z polskiej szkoły homofobię i hejt - tak mówili podczas konferencji w Toruniu działacze Młodej Lewicy i Federacji Młodych Socjaldemokra… Czytaj dalej »

Kandydat Nowej Lewicy: Będę walczył o budowę ważnej drogi w Grudziądzu
2023-09-07, 15:42Przebudowa trasy średnicowej w Grudziądzu to jeden z głównych punktów programu wyborczego Łukasza Kowarowskiego z Nowej Lewicy. Polityk startujący z pozycji numer trzy w okręgu numer 5 chce zabiegać o dofinansowanie tej inwestycj… Czytaj dalej »

Szef MEiN: „Bon szkolny – poznaj Polskę” to kolejny punkt programu PiS
2023-09-07, 08:30Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił w czwartek kolejny punkt programu PiS. - To „Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - poinformował. Czytaj dalej »

Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji kandydatem do Senatu z okręgu włocławskiego
2023-09-07, 08:29Włocławianin Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji to pierwszy zarejestrowany kandydat do Senatu w okręgu wyborczym nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Czytaj dalej »

Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
2023-09-06, 14:00Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober. Czytaj dalej »

Mikołaj Bogdanowicz: O rolników musimy dbać, bo są naszym dobrem narodowym [Rozmowa Dnia]
2023-09-06, 09:44- To, co proponujemy, może korzystnie zmienić rynek spożywczy i jego ceny — zwracał uwagę gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK Mikołaj Bogdanowicz, kandydat do Senatu w okręgu inowrocławskim i wojewoda kujawsko pomorski. A chodzi… Czytaj dalej »

O rozbudowę dróg i poprawę jakości życia na osiedlach będzie zabiegać Ireneusz Stachowiak
2023-09-05, 20:09Ireneusz Stachowiak ogłosił start w wyborach do sejmu. Inowrocławianin z hasłem „Ostatni na liście” reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że jako poseł będzie dbał o potrzeby lokalnej … Czytaj dalej »

Ekolodzy poprą kandydatów deklarujących walkę o klimat, a później będą ich rozliczać [wideo]
2023-09-05, 18:45„W nadchodzących wyborach zagłosujemy na osoby, które będą działać na rzecz klimatu i ochrony środowiska' - mówią działacze ekologiczni. W Bydgoszczy przedstawiciele trzech organizacji mówili o ekopostulatach dla województwa… Czytaj dalej »

Poseł Łośko (KO): Bez prestiżu finansowego nie będzie miał kto uczyć naszych dzieci
2023-09-05, 16:20Po 8 latach rządów PiS polskie szkoły borykają się z licznymi problemami - mówiła na konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko. Główną bolączką systemu edukacji w Polsce zdaniem polityk są zbyt teoretyczne… Czytaj dalej »

Kandydaci Paktu Senackiego: Startujemy, by rozwiązywać problemy małych ojczyzn
2023-09-05, 14:47Czterech z pięciu kandydatów Paktu Senackiego z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało się na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »