Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
"Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa" - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radnego.
"Komentując próbę samobójczą ok. 60-letniego mężczyzny, do której doszło w niedzielę (2.11) na moście w bydgoskim Fordonie. Łukasz Kulpa napisał na swoim internetowym blogu, że ratowanie samobójców to "wyrzucanie pieniędzy w błoto". W internetowym wpisie kandydata na bydgoskiego radnego czytamy m.in. "Im mniej szaleńców i wariatów, którzy ujawniają się własnie w takich sytuacjach tym bezpieczniej".
W komentarzu do całej sytuacji Jerzy Woźniak powiedział w trakcie konferencji prasowej, że komitet wyborczy Konstantego Dombrowicza nie identyfikuje się z wypowiedzią Łukasza Kulpy?
Pytany o to, czy za niestosowny wpis wobec Łukasza Kulpy zostaną wyciągnięte konsekwencje, Jerzy Woźniak odpowiedział: "Wszyscy znamy możliwości formalno-prawne, jakie ma komitet wobec kandydatów".
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem w takiej sytuacji komitet nie może usunąć kandydata z listy.
Kontrowersyjny wpis na blogu kandydata na bydgoskiego radnego, to nie pierwsza "wpadka" Łukasza Kulpy, który za wulgarne wpisy na Facebooku dwa lata temu stracił pracę w biurze posłanki PO Iwony Kozłowskiej.
Zobacz także
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »

Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »

Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »

Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »

Bydgoskie obchody 25. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca '89
2014-06-04, 08:47Odsłonięcie 'Dębu Wolności', happening na Wyspie Młyńskiej, przegląd filmów, gra edukacyjna, wystawy, debaty i koncerty - tak bydgoszczanie będą świętować przypadającą 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów p… Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka dziękuje za głosy w eurowyborach
2014-06-03, 13:10'Przegraliśmy ale bylo to cenne doświadczenie' - mówi Kazimiera Szczuka. Liderka listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do europarlamentu podziękowała za głosy jakie otrzymała w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Włocławska PO podsumowała eurowybory
2014-06-02, 18:43Włocławska Platforma Obywatelska oficjalnie podsumowała niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego. Partia rządząca głosowanie we Włocławku wygrała, jednak przewaga - podobnie jak w przypadku reszty kraju - była niewielka. Czytaj dalej »
W Sejmie zasiądą dzieci i młodzież
2014-05-27, 13:01Otrzymali już mandaty poselskie. 1 czerwca zasiądą w ławach przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Czytaj dalej »
Wyniki eurowyborów w ocenie toruńskiego politologa
2014-05-26, 16:03Doktor Wojciech Peszyński - toruński politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika nie jest zaskoczony dobrym wynikiem Janusza Zemke w wyborach na Kujawach i Pomorzu Czytaj dalej »