Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
"Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa" - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radnego.
"Komentując próbę samobójczą ok. 60-letniego mężczyzny, do której doszło w niedzielę (2.11) na moście w bydgoskim Fordonie. Łukasz Kulpa napisał na swoim internetowym blogu, że ratowanie samobójców to "wyrzucanie pieniędzy w błoto". W internetowym wpisie kandydata na bydgoskiego radnego czytamy m.in. "Im mniej szaleńców i wariatów, którzy ujawniają się własnie w takich sytuacjach tym bezpieczniej".
W komentarzu do całej sytuacji Jerzy Woźniak powiedział w trakcie konferencji prasowej, że komitet wyborczy Konstantego Dombrowicza nie identyfikuje się z wypowiedzią Łukasza Kulpy?
Pytany o to, czy za niestosowny wpis wobec Łukasza Kulpy zostaną wyciągnięte konsekwencje, Jerzy Woźniak odpowiedział: "Wszyscy znamy możliwości formalno-prawne, jakie ma komitet wobec kandydatów".
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem w takiej sytuacji komitet nie może usunąć kandydata z listy.
Kontrowersyjny wpis na blogu kandydata na bydgoskiego radnego, to nie pierwsza "wpadka" Łukasza Kulpy, który za wulgarne wpisy na Facebooku dwa lata temu stracił pracę w biurze posłanki PO Iwony Kozłowskiej.
Zobacz także

Zieloni walczą o zieleń w Bydgoszczy. Czy konieczne są tak duże wycinki drzew? [wideo]
2019-07-26, 11:48Członkowie partii Zieloni napisali do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w którym pytają o politykę dotyczącą zieleni w mieście. Działacze nie zgadzają się na masowe wycinki drzew, jak na przykład na Kapuściskach. Dlatego… Czytaj dalej »

Lewica idzie razem: Wiosna, SLD i Partia Razem na jednej liście
2019-07-23, 18:45Regionalni przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem spotkali się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Te trzy ugrupowania zamierzają wspólnie wystartować w wyborach parlamentarnych. Członkowie bloku lewicowego zaprezentowali się podczas… Czytaj dalej »

Polityka lekowa w Polsce jest chora. Opozycja chce ten system uleczyć. Jak?
2019-07-23, 14:00O realne rozwiązanie problemu z dostępnością leków w aptekach apeluje Koalicja Obywatelska. Poseł PO Arkadiusz Myrcha, po wyjściu z jednej z aptek na toruńskiej starówce ujawnił, że z listy z trzynastu najczęściej poszukiwanych… Czytaj dalej »

Jan Rulewski nie chce się łączyć z PSL. A stronnictwo wręcz przeciwnie...
2019-07-17, 14:45Senator Jan Rulewski potwierdza, że otrzymał propozycje startu do parlamentu z list PSL. Informacje tę podał tygodnik „WPROST'. Polityk oferty od ludowców nie przyjął. Dlaczego? Czytaj dalej »

Poseł Szymański podsumowuje i chce dalej działać dla Grudziądza i grudziądzan
2019-07-16, 18:18Prawie 98 proc. obecności na posiedzeniach Sejmu, 257 interwencji poselskich i 1974 „załatwione sprawy” - poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański z Grudziądza podsumował swoją 8-letnią pracę parlamentarną. W jesiennych… Czytaj dalej »

Wiosna gotowa na jesień? Do Parlamentu sama czy jednak z kimś?
2019-07-16, 10:49- Decyzja o tym z kim pójdziemy do wyborów powinna zapaść w tym tygodniu - powiedziała Radiu PiK Wanda Nowicka z Wiosny Roberta Biedronia. Czytaj dalej »

Krzysztof Drozdowski: Z Pawłem Kukizem nie da się współpracować
2019-07-15, 09:57- Szukamy sojuszników do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Rozmawiamy z tymi, z którymi nas coś łączy - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Krzysztof Drozdowski. Czytaj dalej »

Schetyna: nie „jedynki” na listach są najważniejsze ale podstawa programowa
2019-07-13, 15:57Nie „jedynki” na listach wyborczych są najważniejsze ale podstawa programowa; PiS nie ma programu, my przedstawiliśmy rzetelny i rzeczowy program - mówił szef PO Grzegorz Schetyna. Czytaj dalej »

Poseł Szymański: Subwencja oświatowa dla samorządów jest za niska
2019-07-12, 11:30Grudziądzki poseł Platformy Obywatelskiej zaniepokojony zbyt niską subwencją oświatową dla samorządu. Tomasz Szymański twierdzi, że rządowa pomoc dla grudziądzkiej oświaty jest niedoszacowana, bo co roku brakuje kilkudziesięciu… Czytaj dalej »

Beata Szydło nie będzie szefową komisji w Parlamencie Europejskim.
2019-07-10, 20:20Była premier, w środowym (10.07.) głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą było 21 posłów, 27 przeciw, a dwóch wstrzymało się… Czytaj dalej »