Gowin: chcemy wygrać wybory, bo mamy pomysł na rozwój gospodarki
Obóz zjednoczonej prawicy chce wygrać wybory samorządowe, bo ma pomysł na rozwój polskiej gospodarki - powiedział w czwartek w Bydgoszczy Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Podkreślił, że ma to być pierwszy krok do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych.
"My chcemy wygrać te wybory nie tylko dlatego, że wierzymy w słuszność naszych idei, w słuszność tradycyjnych wartości, jak rodzina, patriotyzm, wiara. Chcemy wygrać te wybory, bo polska prawica ma też pomysł na rozwój gospodarczy. Wiemy co zrobić, żeby Polacy więcej zarabiali, by rozwijały się polskie firmy i doprowadzić do wyrównania szans polskich przedsiębiorców i inwestorów zagranicznych, którzy ciągle cieszą się w Polsce całym szeregiem nieuzasadnionych przywilejów" - mówił Gowin.
Gowin wystąpił na konferencji prasowej przed bramą zlikwidowanych Zakładów Chemicznych Zachem.
"Spotykamy się pod bramą Zachemu. To jest miejsce symboliczne również dla nas, bo zjednoczona prawica jest takim obozem patriotyzmu gospodarczego. My chcemy przede wszystkim wspierać polskie przedsiębiorstwa. To one tworzą nowe miejsca pracy, płacą tutaj podatki, rozwijają się w sposób strategiczny. Bez silnego polskiego przemysłu, bez silnej polskiej gospodarki nasz kraj będzie pogrążać się w stagnacji" - przekonywał polityk.
Zaznaczył, że Bydgoszcz jest miejscem symbolicznym, gdyż z jednej strony tu zlikwidowano znakomitą fabrykę Zachem, a z drugiej jest to przykład spektakularnego sukcesu, jaki odniosła Pesa, której produktami można szczycić się w całej Europie.
Gowin poinformował, że wspólny program samorządowy obozu zjednoczonej prawicy zostanie przedstawiony na jednej z konwencji wyborczych na początku listopada.
"Ja mogę podać przykład tego, co do tego programu chce wnieść Polska Razem. My proponujemy wprowadzenie w samorządach dwukadencyjności. Przy czym w naszej ocenie kadencje samorządowe powinny być dłuższe - pięcioletnie. Po takich 10 latach doświadczenia samorządowcy mogliby przechodzić do polityki ogólnopolskiej, na pewno z korzyścią dla tej polityki (...). Z drugiej strony dwukadencyjność zapobiegałaby powstawaniu zabetonowanych lokalnych układów władzy" - mówił poseł.
W ocenie lidera Polski Razem zbliżające się wybory samorządowe spotykają się z mniejszym zainteresowaniem niż cztery czy osiem lat temu, gdyż w wielu miejscowościach wybory wydają się z góry rozstrzygnięte. (PAP)
Zobacz także

Nowe rozwiązania komunikacyjne propozycją kandydatów z MY Toruń
2018-10-13, 07:15Wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta, przebudowa przejść dla pieszych, na których dochodzi do wypadków oraz ronda zamiast świateł. Kandydaci do Rady Miasta z 'MY Toruń' przedstawili program Wizja Zero. Czytaj dalej »

Mackiewicz: Powołam społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania
2018-10-12, 20:45Społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania chce powołać Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy koalicji SLD-Lewica Razem. Czytaj dalej »

Michał Zaleski o swoich propozycjach dla Bydgoskiego Przedmieścia
2018-10-12, 20:19Kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego, wsparcie mieszkańców przy wymianie starych pieców oraz modernizacja linii tramwajowych - to propozycje dla Bydgoskiego Przedmieścia, które z kandydatami do Rady Miasta z tego okręgu przedstawił… Czytaj dalej »

Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »

Kolejne pomysły kandydatów na ułatwienie życia bydgoszczanom
2018-10-12, 16:15Stworzenie na bydgoskich Bartodziejach sensorycznego placu zabaw dla dzieci to pomysł Komitetu Wyborczego Czas Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Paweł Kukiz o programie swojego ugrupowania w Bydgoszczy
2018-10-12, 14:15- W Bydgoszczy również panuje partiokracja - mówił poseł Paweł Kukiz podczas spotkania w Bydgoszczy. Polityk przedstawił trzy filary programu Kukiz'15 na wybory samorządowe, które miałyby zmienić tę sytuację. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski o zaporze w Siarzewie
2018-10-12, 10:41Nowa zapora na Wiśle w Siarzewie znacznie poprawi bezpieczeństwo Włocławka - uważa prezydent miasta Marek Wojtkowski ubiegający się o urząd prezydenta Włocławka z Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-12, 06:00Co zrobić, aby Włocławek był interesującym miastem dla inwestorów i młodych ludzi? A także o pomyśle budowy trzeciej przeprawy przez Wisłę, ale również o ewentualnych koalicjach zawieranych na najbliższe lata mówił gość 'Rozmowy… Czytaj dalej »

11 października odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Włocławka
2018-10-11, 21:00W czwartek (11 października) odbyla się debata, w której udział wzięli kandydaci na prezydenta Włocławka. Podobne, transmitowane przez Polskie Radio PiK, odbyły się wcześniej w Grudziądzu i Inowrocławiu. Czytaj dalej »