Prof. Leszek Balcerowicz z wizytą w Toruniu
Prof. Leszek Balcerowicz spotkał się dzisiaj ze studentami w Auli UMK, promując książkę pt. "Balcerowicz: Trzeba się bić - opowieść biograficzna". Profesor odniósł się również do zbliżających się wyborów samorządowych.
"Uczestnictwo w demokracji zwykle nie bierze się z poczucia indywidualnego interesu. Gdyby tak było, mało kto by głosował" - mówił goszczący dzisiaj w Toruniu prof. Leszek Balcerowicz.
W swoim wystąpieniu profesor odniósł się m.in. do zbliżających się wyborów samorządowych i do frekwencji. "Masa ludzi chodzi na wybory. Dlaczego? Z poczucia moralnego obowiązku" - powiedział prof. Balcerowicz.
W Auli UMK prof. Leszek Balcerowicz spotkał się również ze studentami, by promować książkę pt. "Balcerowicz: Trzeba się bić - opowieść biograficzna".
Zobacz także
Poseł Olszewski: Co z budową S10 między Bydgoszczą i Toruniem? Apel do premiera
2019-09-03, 14:15O przywrócenie do Programu Budowy Dróg planów odcinka drogi ekspresowej S 10 między Bydgoszczą a Toruniem apeluje do premiera bydgoski poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o problemach polskiej oświaty i zmianie szefa bydgoskiej TVP
2019-09-02, 19:39- Reforma oświaty przyniosła negatywne skutki dla społeczeństwa - uważa poseł PO Michał Stasiński, ubiegający się o reelekcję z list Koalicji Obywatelskiej. Polityk twierdzi też, że ”zmiany w lokalnej telewizji są polityczną… Czytaj dalej »
Patryk Jaki wspiera w Toruniu kandydatów Zjednoczonej Prawicy
2019-08-30, 20:08Europoseł Patryk Jaki poparł kandydatów do Sejmu i Senatu - Mariusza Kałużnego oraz zastępcę prezydenta Zbigniewa Rasielewskiego. W Toruniu zachęcał też do głosowania na Zjednoczoną Prawicę. Czytaj dalej »
Konfederacja się „spisała”. Ma ponad 11 tysięcy podpisów pod listami wyborczymi
2019-08-30, 11:23Rekordową liczbę - największą dotąd - podpisów poparcia zebrała pod spisem kandydatów do Parlamentu, Konfederacja. Przedstawiciele tego ugrupowania z Bydgoszczy zanieśli w piątek rano (30.08.) do biura wyborczego gotową do rejestracji… Czytaj dalej »
Parlamentarne plany liderów Koalicji Obywatelskiej z okręgu bydgoskiego
2019-08-29, 16:14Senator Andrzej Kobiak chce stworzyć nową ustawę o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami, a były europoseł PO Tadeusz Zwiefka powalczy o niezależność mediów. Czytaj dalej »
Marcin Kowalski odpowiada Ireneuszowi Stachowiakowi w sprawie hejtu
2019-08-28, 18:00We wtorek, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych, Ireneusz Stachowiak, pytał, czy były dziennikarz Gazety Wyborczej, Marcin Kowalski, ma coś wspólnego z tzw. hejtowaniem w Internecie. Marcin Kowalski odpowiada. Czytaj dalej »
Podsumowania posłanki Scheuring-Wielgus. Z czego jest najbardziej dumna?
2019-08-28, 14:16238 wystąpień, 145 interpelacji i zapytań, udział w 87 proc. głosowań, praca w trzech komisjach - tak w liczbach wyglądała poselska praca Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka podsumowała podczas konferencji w Toruniu swoją działalność… Czytaj dalej »
Listy PiS zarejestrowane. Czas na podróż po regionie
2019-08-28, 08:06Działacze PiS w okręgu bydgoskim informują, że zebrali odpowiednią liczbę podpisów, i jako pierwsi złożyli dokumenty potrzebne do rejestracji listy kandydatów w komisji wyborczej. Czytaj dalej »
Kto jest odpowiedzialny za falę hejtu na prawicowych działaczy?
2019-08-27, 22:30Czy za falą nienawiści stoi były dziennikarz Gazety Wyborczej, który współpracował z lokalnymi spółkami miejskimi? - zastanawia się Ireneusz Stachowiak, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych. Czytaj dalej »
Kandydat Konfederacji do Senatu: „Nie pozwolę na zamach na rodzinę i polski biznes”
2019-08-27, 14:35Bydgoski biznesmen Leszek Posłuszny jest kandydatem Konfederacji do Senatu. Na Wyspie Młyńskiej zaprezentował go dziś lider listy ugrupowania do Sejmu, Marcin Sypniewski Czytaj dalej »